kabızlık.....

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve tuanam__ tarafından 5 Kasım 2009 başlatılmıştır.

5 Kasım 2009
    Konu Sahibi : tuanam__
  1. tuanam__

tuanam__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bayanlar merhaba.kızım 7 ayını doldurmak üzere.ek gıdalara geçtiğimizden beri çok sert ve çok zorlanarak kaka yapıyor.dr.bi şurup önerdi.ama gıdlar önemli.ne verip ne vermemeliyim???:uhm:

2. 5 Kasım 2009
  3. eness

eness Avoncu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    mama ile besleniyorsa aptamil conformil var onu verebilirsin.kabız yapan yiyeceklerin listesini çıkarabilirsin,mesela muz, bisküvi, patates ,pirinç kabızlık yapar.bunları verirken ishal yapıcı besinleri karıstırbılırısn.ben meyve vereceğim zaman muz ile armutu karıştırırım mutlaka.alabilir.birgün patates veriyorsan ertesi gün kabaklı sebze çorbası verebilirsin.yani dengelersen sorun çıkmaz

4. 6 Kasım 2009
  5. tuanam__

tuanam__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    saol canım.emziriyorum.ama onu devam maması olarakda kullanabilirim galiba dimi

6. 6 Kasım 2009
  7. axsxkitom

axsxkitom Konyanın Gülü :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızlarında kabızlık problemi vardı. doktorumuz şurup verdi çok şükür şuan iyiler.
    zeytinyağının da faydasını gördüm ben.doktorumuzda onayladı. çorbasına kahvaltısın katıyorum..bol su içiriyoum birde hoşaf içir dedi doktorumuz.

8. 6 Kasım 2009
  9. neden

neden Guest

kayısı kompostosu ver, yeşil sebzeli yemekler ver ona mesela lahana, ıspanak, pazı. eğer pirinç unu, arı mama gibi muhallebiler veriyorsan onları biraz daha sulu yapıp biberonla ver. gün içinde bir iki sefer devam sütü veya devam maması veriyorsan içine 1 -2 defaya mahsus olmak üzere 1 çay kaşığı kadar zeeytinyağıo koy.sabahları kahvaltısını ıhlamurla yaptır. yemek yedirirken ağzına 2 kaşık yemek koyuyorsan 1 kaşıkta su koyuver yani yemek yedirirken bolca su ver. şuan bebişin geçiş aşamasında ek gıdaya iyice alışınca kabızlık sorunu oratadan kalkıcak iyavaş yavaş

10. 6 Kasım 2009
  11. eness

eness Avoncu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    evet kullanabilirsin.ıhlamur da dışkı yumusatır yemeklerden sonra az az verebilirsin

12. 7 Kasım 2009
  13. sayra

sayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    balkabağını tavsiye ederim bağırsaklara çok iyi ben o dönemlerde hergün kullanırdım her yemeğine koyardım üstelik çok besleyici ayrıca karnına saat yönünde masaj yapmakta kabızlığa oldukça faydalı bebek yağıyla masaj yap bak sonuçlar harika olucak geçmiş olsun ...

14. 10 Kasım 2009
  15. xkardelenx

xkardelenx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    938
    Ödül Puanları:
    113
    bizde de kabızlık vardı canım, kuru kayısıyı haşladım blenderla ezdim püre haline getirdim ve sabah kahvaltı karışımına kattım çok çok faydasi oldu hatta biraz ishal yaptı azalttım bile çok etkili bence...

16. 28 Kasım 2009
  17. tuanam__

tuanam__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben bu topiği açalı 1 ay olmuş ve benim kızımın problemi hala geçmedi bayanlar.çok canım sıkılıyor.incirli bi şurup verdi dr.u doğal bişimiş.ama tık yok kabız yapan şeylerde vermiyorum.dr.dedi dozunu yükselt yine düzelmezse getir film çekelim dedi.inşallah bağırsak tembelliği falan çıkmaz.:KK43:(((
    yarın sabah ıhlamur denicem bi bakim yarın.çok saolun

18. 28 Kasım 2009
  19. tuanam__

tuanam__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben günlük yediği şeyleri şöle bi yazayım.sizce hangisi yanlış
    sabah tahıllı kahvaltı mamsıyla dönüşümlü peynir yumurta pekmez
    öğlen sebze çorbası kıyma ve tavuk kullanıyorum çorbalarda
    akşam üzeri meyve püresi.armut üzüm cennet meyvesi
    akşam tahıllı gece muhallebisi
    patates muz bebe bisküvisi elma hiç vermiyorum.