kabızlıkla başı belada olan varmı

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve yaxgxmur ankara tarafından 15 Nisan 2008 başlatılmıştır.

15 Nisan 2008
    Konu Sahibi : yaxgxmur ankara
  1. yaxgxmur ankara

yaxgxmur ankara Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar kabızlık çekeniniz varmı ya çok kötü bir şeymiş benim çok kötü bol kayısı yiyorum ama çok zorluyo beni ve kanıyor sizdede oluomu nolur yazın kızlar ya dün çok korktum kanayınca

2. 15 Nisan 2008
  3. Kires

Kires Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    43
    Bende de oldu genelde her gebelikte olur.Aç karınla kayısıyı ye daha fazla faydası olur, özellikle sabah erken saatlerde kavaltı yap ve bol bol öğün aralarında meyva tüket ben çok faydasını gördüm.Her gün çıkıyorum çok şükür, bir de demir ilacı kullandığımız için bu da kabızlığa sebeb...

4. 15 Nisan 2008
  5. lacrimosa

lacrimosa Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    kızlar eskiden bende de oluyordu ama kanama derecesine gelmedi hiç bir zaman en uzunu 5 gun suruyordu o sıkıntıyı cok iyi anlayabiliyordum bnm adet duzensizligimden kaynaklanıyordu .adetim duzne girdi artık sadece adet olmadan 2-3 gun once hazımsızlık cekerim onu da kefir le yeniyorum .Kefir içmenizi tavsiye ederim sabah ac karınla daha iyi oluyor gunun her saatı içebilirsiniz .zamanında ben bu konuda cok arastırma yaptmıştım kuru yiyecekerlden sakının , beyaz peynir cok fazla tuketmeyin krem peynir yiyebilirsiniz cay ve kahve içmeyin kola içmeyin kurabiye kekler az tuketin aslıjnda dah cok sey var .. .mesela aksamdan 2-3 kayısıyı bi caybardagı suda bekletiyodum sabah ac karınla kayısıları yeyip suyunu içtim ,sinameke-rezene cayları kaynattım içtim mısır puskulu kaynattım içtim ısırgan kaynattım içtim ama fayda etmedi ilac da kullandım ama ilaclar uzun sure kullanılırsa barsak tembelligine yol acıyor onun için dogal yontemler deneyin hergun menunuzde corba olsun , sabah 1 bardak ılık su içeden kahvaltıya baslamayın gun içinde ogun atlarsanız da kabızlık problemi yaşanabiliyor ...

6. 16 Nisan 2008
  7. destina4

destina4 minik bamyam büyüyor Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    lakrımosa ne güzel şeyler yazmışşsın ama sinameki ve rezene çayı gebelikte kullanımı sakıncalı çaylardan çünkü rahim kasılmalarına sebeb olabiliyomuş.aynı şekilde kefiride çok fazla bağırsakları çalıştırdığından dolayı çoğu doktor tavsiye etmiyo.
    ahh yağmur aynı sorun bendede var günde 3 litre su içiyorum kuru kayısı kuru incir lifli gıdalar ama yinede kar etmiyoo. bide ben sigarayıda bıraktım onlada alakalı olabilir diyorum çünkü her sabah sigarayla çıkardım tuvalete şimdi iki günde bir ancak çıkabiliyorum oda sancılarla.bide kanama hemoreoidden dolayıda olabilir diye düşünüyorum varmıydı senın hemoroid problemin

8. 16 Nisan 2008
  9. yaxgxmur ankara

yaxgxmur ankara Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yoktu canımya hamile olunca oldu bu durum tuvalette kan görmek kadar hamilelikte zor bir durum yok sanırım ödüm patladı insan kanı görünce aklına kötü şeyler geliyor işte

10. 22 Nisan 2008
  11. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bendede hamıleyken cok sık olurdu canum kuru kayısı ye hosafını ıc ac karnına faydasını gorursun bıde bol bol su ıc rahat edersın

12. 25 Nisan 2008
  13. merveseyy

merveseyy canım oğlum benimmmmm.... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bendede çok oluyor.hatta kabızlıktan dolayıda gaz oluşuyor.ben 3 aylık hamişken 6 aylık görünüyorum karşıdan gazdan dolayı.dün akşam acile gittim.hamile olduğum içinde bişi vermediler bana.doğla yollardan halletmem gerekiyormuş.yani doktorda bişi yapamıyor.ilaç tavsiye edemedi bana.ya ettide ben istemedim.zaten folik asit ve vitamin kullanıorum.bir ilaca daha gerek yok bence.bekledim normal yoldan çıktı.ama gerilmişti artık karnım yaaa.bende artık sabahları kuru kayısı üzerine çayımı demlemeden önce sıcak sudan alıp içiyorum bir bardak aç karnına.çok rahatlatıor.hiç denemeyin bence sinameki falan.bağırsaklar iyicene tembelleşir.kanamdan sonrada ilaçlar var çatlaklar için özellikle kanamalar için ondan sürün ertesi güne iyileşior.sürmezseniz ilerler hemeroite çevirirmiş.benden tavsiyelerrrrr::)

14. 28 Nisan 2008
  15. bhk

bhk tiryakihobi.blogspot.com Pro Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    çok zor bu kabızlık cidden ya. midem bulandığı iin cok su da içemiyorum. kayısıyı tekrar denemek lazım. yoksa dediğiniz gibi tuvalette kan görmek kadar kötü bir şey yok heralde hamilelikte..

16. 28 Nisan 2008
  17. gece yatarken 1 bardak sıcak suya 2-3 adet kuıru kayısı atıyorum sabah suyu içip kayısıları yiyorum , çok faydasını gördüm, üstelik bende spastik kolon rahatsızlığı var , yalnız şunu belirtiyim kayısı koyu renkli hani günkurusu denen kayısı olacak

18. 28 Nisan 2008
  19. bhk

bhk tiryakihobi.blogspot.com Pro Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    diğer kayısıyla da faydasını görürüz ama di mi? :bbo: