kabızlıkla başım dertte

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve aayyccaann tarafından 23 Şubat 2009 başlatılmıştır.

23 Şubat 2009
    Konu Sahibi : aayyccaann
  1. aayyccaann

aayyccaann Guest

ya kızlar kabızlıkla başım büyük dertte evlenmeden önce zaten bağsurdan ameliyat olmuştum şimdi yeniden kabızlığım başladı ve sanırım bağsurum çıktı kayısıda içiyorum ama yok daha hamileliğin 15.haftasındayım napıcam bana yardımcı olun

2. 23 Şubat 2009
  3. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    canım ya geçmiş olsun bende de aynı sorun var bi çözüm bulamadım daha

4. 23 Şubat 2009
  5. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bende de hemoroid var hamilelikten once çok kabızlık problemim vardı ama ne hikmetse hamileyken hatırladığım kadarıyla 2-3 gün filan kabızlık yaşadım. :nazar: bunun için özel bir çaba harcamadım. yaptığım değişik tek şey her akşam salata yemek oldu. yemeğin yanında salata yiyorum, içinde sızma zeytinyağı oluyor. eskiden hiç kullanmazdım zeytinyağını. ben ona yoruyorum problem yaşamamamı ama bilemiyorum...

6. 23 Şubat 2009
  7. darkolive

darkolive eski obez, şimdi lopez :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    günde 3tane filan kuru kayısı ye, normal olarak yiyemiyosan bardağın içine ıslat öylesi ye, bende de pregant da olduğu gibi hamilelikten önce vardı ama bu dönemde zorlanmıyorum biraz daha su içimini arttırdım zeytin yağını öncede kullanıyordum inşallah şikayetlerin azalır canım çok zor bişiy

8. 23 Şubat 2009
  9. tijrate

tijrate Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam hamilelik öncesi basur problemin varsa şimdi de çıkması çok normal bunun çeşitli çözümlerii var ben de çok sıkıntı yaşadım bunun için sabah uyanır uyanmaz ılık su veya açık çay ve ardından kabuklu yeşil elmayı bol çiğneyerek yemelisin.ayrıca yürüyüş te çook faydalı mümkün olduğu kadar sıvı tüketip posalı yiyecekler alırsan çok rahatlayacaksın...

10. 23 Şubat 2009
  11. Hicran55

Hicran55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde kabizlik derdim vardi, doktorum magneszium al dedi. hergün bi magnezium hapi aliyorum, hic bir sorunum kalmadi cok sükür. bide bol su icmeli tabii.

12. 24 Şubat 2009
  13. Ddddd

Ddddd Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Daha önce kabızlık problemim olmamasına rağmen hamileliğimin başlarında ben de kabızlık çektim. Doktorum Activia yiyebilirsin demişti. O zaman pek önem vermemiştim söylediğine. Kuru erik, kuru kayısı ile çözmeye çalışmıştım ama nafile. Artık tuvalet olayı benim için ızdırap olmaya başladıktan sonra işyerimden bir arkadaşım activia'yı önerdi. Çok iyi geldi gerçekten. Ama 1-2 gün kullanmakla olmuyor. Doktorum hamileliğin sonuna kadar kullanabileceğimi söyledi. Şimdi hergün 1 kutu yiyiyorum. Hem de 1 kutusunda 150mg kalsiyum var, kalsiyum ihtiyacını da karşılıyor.

14. 24 Şubat 2009
  15. sema.cik

sema.cik ___kızına aşık___ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tek çözm zeytin yağı
    yarım çay bardağı her sabah :KK66:

16. 24 Şubat 2009
  17. prism

prism karamel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Hergün üç porsiyon meyve sebze tüketmeni tavsiye ediyorum. bende ilk başlarda kabızdım ama hemen bunun için önlemimi aldım. Muz kesinlikle yeme. Herrgün 2 tane ithal yeşil elma yiyorum. Salatalarda bol hakiki zeytinyağı kullan. Ama inan yemeklerden 1-2 saat önce yada sonra bol lifli meyve tüketirsen problemin kalmayacak.inşallah en kısa zamanda problemin hallolur.

18. 24 Şubat 2009
  19. prism

prism karamel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    unutmadan bir de bol bol günkurusu kayısı kompostosu yapıp iç.