Kabızlıktan dolayı sancım var. Yardım edin lütfen...

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve sema.cik tarafından 11 Eylül 2008 başlatılmıştır.

11 Eylül 2008
    Konu Sahibi : sema.cik
  1. sema.cik

sema.cik ___kızına aşık___ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar 7hafta+3 günlük
    kabızlık sorunum vardı
    yarım saat önce tuvalete çıktım ve çok zorlandım. şimdi de ara ara sancılarım oluyo. karnımın alt tarafı ve vajinamda. endişelendim. bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilirmi.
    kabızlıkta çok zorlama bebek için tehlike yaratırmı? :Saruboceq::Saruboceq:

2. 11 Eylül 2008
  3. ç i d o

ç i d o M U C İ Z E M... Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    canım bende de kabızlık var düzenli olarak bol su tüket. 2 kaşık kara üzüm çekirdeği ve 2 çay kaşığı yoğurtla karıştır ye üzerine su iç ama düzenli inan çok işe yarıyo bende. geçenlerde bi arkadaş 2 yemek kaşığı yoğurda yarım limon sık ye dedi sanırım aç karnına çok işe yarıyo dedi ama denemedim. cidden çok zor bi durum çeken bilir kardeş.

4. 11 Eylül 2008
  5. sema.cik

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim çok saol denicem
    kara üzümün sadece çekirdeğinimi yoğurtla karıştırıcam
    birde aktardan bulurum herhalde dimi

6. 11 Eylül 2008
  7. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ben her sabah bir kaşık keten tohumunu yoğurtla yiyorum Gerçekten faydasını gördüm.Hem faydalı hem doğal geçmiş olsun

8. 11 Eylül 2008
  9. celibon

celibon Guest

bende kabızlık problemi yaşıyorum. bende birkaç yöntem işe yarıyor ama herkesde aynı etkiyi yaratmayabilir. 5-6 kuru kayısı ye üzerine su iç yada dayanabiliyorsan sabah aç karnına 1 diş sarımsağı ilaç gibi yut. bende en çok sarımsak işe yarıyor. çok sıkıştığım zamanlarda da sinemaki çayı içiyorum. aktarlarda bulabilirsin. yaprak şeklinde satılıyor. demleyip çay yapıyorsun.

bebeğe zararı olur mu konusunda şöyle cevap vereyim. doktorun mutlaka daha iyi bilir ama benim arkadaşım sorunlu bir hamilelik yaşamıştı. doktoru kesinlikle kabız olmayacaksın. zorlanmak bebeğin düşme sebebi olabilir demişti. fakat dediğim gibi onunki sorunlu bir hamilelikti.bence doktorunla görüş. hatta kabızlıkla ilgili sana diyet de verebilir.

10. 11 Eylül 2008
  11. ç i d o

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    kara üzüm çekirdeği genelde aktarlarda bulunuyo ama belki büyük marketlerde de hazır paketli ya da bahartların yanında açıkta satılıyo. kilosu pahalı ama ben çok az almıştım halen kullanıyorum. sabah aç karnına ye. yarım saat sonra kahvaltı et. yani aradan biraz vakit geçsin. melekberke keten tohumu demiş bi ara kullandım halende evde var ama hamileler kullanmasın diye bi ara bi yazı okumuştum. hamile değilim ama sen de bebek falan yazınca. kara üzüm çekirdeği de doğal ve bir çok şeye faydalı zaten. sen bilirsin.

12. 11 Eylül 2008
  13. sema.cik

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hepinize çok teşekkür ederim.
    dediklerinizi deniycem.
    biraz içim rahatladı. çok saolun a.s.:1hug:

14. 11 Eylül 2008
  15. zeymi

zeymi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yillardan beri yasiyorum .hamileligimdede yasadim sadece ikinmamaya calistim ama ona bi zarari yok merak etmecanim ben gece yatmadan once kaynamis suya 3 kuru kaysi atiyordum ilinincaya kadar bekleyip suyu icip sonrada kaysilari yiyiyodum ise yariyo sancilarin gazdan oluyor ......denemeni tavsiye edrim ve su mayali yogurtlarda ise yariyor....rezene kaynatip icebilirsin bende 3 gundur yapamiyordum ole ciktim vc ye ....ayrica kuru incir...hic birini yapamazsan 1 corba kasigi zeytin yagi ic ...bende bu konudan hep muzdarip oldugum icin cok secenek sunabilirim ...aklima gelirse yine yazarim ...optum canim...

16. 11 Eylül 2008
  17. boncuhh

boncuhh anne oluyorumm:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benımde bı haftadır kabızlık sorunum vardı aksam 1 bardak ılık sut ıctım uzerıne 1 yemek kasıgı zeytınyagı ve kurtuldum :)
    aama sinamekı cayından alıcam herzaman degılde arada ıcıcem o cayıda herzaman ıcmek bagırsakları tembellestırıormus.

18. 11 Eylül 2008
  19. ç i d o

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    bol bol meyve ye. beyaz ekmeği bırak doymuyorsan kepekli ekmeğe çavdar ekmeğine başla. sinameke çayınında sürekli kullanıldığında zaraları var diye duydum. ne bilim bağırsaktaki tüylerimi ne kurutuyormuş. zaten hamileysen bitki çayları tüketmemen gerek. ya CELİBON sarımsak demişsin kokmuyormu sonuçta çalışıyoz. insanları rahatsız etmeylim sonra :))) birde nasıl yutuyorsun Allah korusun boğazda taklılır kalır.