Kablosuz internet ve bebeğimiz...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve esraseyhan tarafından 28 Ocak 2010 başlatılmıştır.

28 Ocak 2010
    Konu Sahibi : esraseyhan
  1. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bebeğimizn gelmesine nerdeyse 1 hafta kaldı....internetimizz kablosuz..ama beeğe çok zararlı olduğunu duydum...var mı bu konuda bilgisi olan?

2. 28 Ocak 2010
  3. Yazgecem

Yazgecem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hic duymadim ben bunu..bizimkide kablosuz

4. 28 Ocak 2010
  5. xxayazxx

xxayazxx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bizimde kablosuz araştırmak lazım bende hiç duymamıştım

6. 28 Ocak 2010
  7. ablam araştırdı. elektronik mühendisi arkadaşımız vardı özellikle o söyledi. kablosuz modem küçük bir baz istasyonu. o yüzden olumsuz etkileri var. cep telefonuyla konuşmak,pc başında uzun zaman geçirmek bunlarda zararlı.hatta cep telefonunun saldığı radyasyondan korunmak için bozuk para büyüklüğünde ufak bişey var adını bilmiyorum onu kullanıyor ablam. telefonları bebekten uzak tutuyoruz. bu kadar korumak abartı diyenler olabilir. ama bebeğim için herşeyin en iyisini yaptım onu korudum diyebilmek vicdanınızın rahat etmesi en önemlisi..

8. 28 Ocak 2010
  9. ipekyol51

ipekyol51 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Bende bu konuda çok tedirginim aslında.Bebeğim henüz bedenimde.Bizimkide kablosuz ve pc başında çok vakit geçiriyorum.Hayırlısıbilmiyorumkismile bilmiyorumkismile

10. 28 Ocak 2010
  11. sumay

sumay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaslar bu konu sandigimizdan cok daha önemli aslinda.... ben yurtdisinda elektroteknik ve information teknolojisi okudum.sunu söyliyeyim bizim unide kullandigimiz labratuvarlara hamilelerin girmesi yasakti ve eger hamile ögrenci varsa o dersten muaf tutuluyorlardi.bahsettigim laboratuvar yüksek manyetik dalgalarin oldugu bir yer, kablosuz internet ve cep telefonlarinin oldugu bir oda gibi ayni...
    kullandigimiz cihazlarla ilgili size bir kac tavsiyem olacak:

-kablolu internetin varsa araya bir eternet kablosu baglayin ve kablosuz kullanin,
    -bilgisayarinizi acarken ve kapatirken cok önünde bulunmayin,
    -uyudugunuz ve uzun zaman gecirdiginiz odada cep telefonlarini bulundurmayin hele hele bebegin yaninda...
    -cep telefonu ile arama yapiyorsaniz karsi tarafin actigi ilk bir iki saniye telefonu kulaginiza götürmeyin yada siz arandiginizda,
    -cok uzun süre sac kurutma makinasi, fön makinasi kullanmayin. sac kurutma makinalari cok yüksek oranda radyasyon yayiyor.
    -araba ile yolculuk yapiyorsaniz cep telefonunuzu kapatin.sebebini aciklayayim: yol boyunca ilerlediginizde cep telefonunuz sürekli farkli baz istasyonlarina baglaniyor, yani 20 kmik bir mesafede 4-5 kez farkli baz istasyonlarina baglanan bir telefon cok fazla radyasyon yayiyor.
    -cep telefonunuz sebeke ararken yakininda bulunmayin,
    -evde kullandiginiz ev telefonu eger telsiz,kablolsuz ise talefonu sarj etmeseniz bile ana cihazinin yanina koyun.
    -televizyonunuz acik degilken ve gece yatarken mutlaka dügmesinden kapatin.kumandadan kapatirsaniz özellikle tüplü tvler radyasyon yaymaya devam ediyor.
    -cep telefonunuzu mümkün oldugu kadar kisa süreli kullanin ve en iyisi kulaklikla kullanmak.

benim simdilik aklima gelenler bunlar, aklima geldice eklerim. benimde 15 günüm kaldi, hem hamilelik dönemi hem de bebislermiz oldugunda bunlara dikkat edersek elimizden geldigince korumus oluruz insallah!
    herkese bool saglik!!!:CüvCüv:

12. 28 Ocak 2010
  13. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    insanlardan,hayvanlar vs vs den de uzak durun ne de olsa onlarda da radyasyon var :)hatta zorunda kalmadıkça sokağa da çıkmayın,çıkmak zorunda kalırsanız radyasyon geçirmeyen özel giysiler giyin çünkü,cep telefonları için baz istasyonları,radyo vericileri,uydu alıcılarının antenleri,wipi vs vs bir sürü radyasyon yayan araç gereç var :)bana biraz abartıyormuşsunuz gibi geldi, okuduğunuz üni.nin laboratuvarına hamile öğrencileri almamaları normal çünkü o ortamda günlük yaşantımızda maruz kaldığımız radyasyon miktarından çok daha fazla radyasyon vardır. Elbette bebeklere cep telefonu verin oynasınlar demiyorum ama bu kadar abartmaya da gerek olmadığını düşünüyorum.

14. 29 Ocak 2010
  15. hiçte abartmıyor !
    neden tüm bunlar yokken kanser dünyada daha azdı? sadece kanser değil kesinlikle olumsuz etkileri var ve zamanla tehlikeleri daha bilinir olcak. dünyada dev bir sektör haberleşme elektrik elektronik. elbette zararlarından bahsedilmez :nazar:

16. 29 Ocak 2010
  17. sumay

sumay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    108
    arkadalar, cep telefonlari, kabosuz int,... vs teknolojik cihazlar 15-20 yildir hayatimizda bu kadar yogun kullaniylior ve insan sagligi üzerine etkileri hala görülmüs degil.
    benim yazdigim tavsiyeler birkac yil önceden bilim dergilerinde cikmis günümüzde de tv ler, dergiler heryerden ögrenilebilecek bilgiler!
    sadece cep telefonlarinin bile beyin tümörüne yol actigi,erkeklerde sperm sayisini azalttigi,ispatlanmis.ve daha bicok arastirma....
    "bana birsey olmaz " mantigiyla yaklasanlarin bundan 20-30 yil sonra bu cihazlarin gercek etkileri görüldügünde ve ispatlandiginda pisman olacaklarina eminim!
    arzu edenlere kaynak olarak bircok bilimsel makale gönderebilirim!
    herkese booool saglik! düsünceli annelere ve anne adaylarina saglikli bebisler :KK46:

18. 29 Ocak 2010
  19. pembehera

pembehera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    faydalı paylaşımın için teşekkürler...
    bu arada bu maddeler arkadaşın ürettiği özgün fikirler değil, bilimsel araştırmalara dayanan veriler.bu açıdan mübalağa olduğunu söylemek çok yersiz. uyup uymamak size kalmış...