kablosuz internet

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve cerenn82 tarafından 7 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : cerenn82
  1. cerenn82

cerenn82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlarr benim iş yerimde kablosuz internet baglantısı kullanılıyor eşim zaten hamile oldugumu ögerndiimdn beri radyasyon zara verir diye tel efon kullanmama kısıtlama getidi haklı olarak ama u internet olayıda canımı sıkıyor aynı etkiyi kablosuz internette yaratır mı merak diyorum. bilgisi olan var mı bu konuda yoksa işten ayrılmak zorunda kalacam. ne olur bişey söyleyin CADIARZU

2. 7 Mayıs 2008
  3. EU1

EU1 Guest

boşa evhamlanıyorsun arkadaşım,internetin bir zararı yokmuş,ilgili sitelere gidip okuyabilirsin.Öyle olsa kimse bilgisayar başına oturmaz dimi ama...

4. 7 Mayıs 2008
  5. mehtapelif

mehtapelif Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    aslinda benimde esim eve kablosuz internet taktirmayi dusunuyordu ,ben hamile olunca pek cesaret edemedik..normal kabloyla bagli olanin cok zarari olmadigini duymustum ama kablosuz sonucta illaki zarari vardir gibi geliyor ..bilgisi olan varsa yazsin,bende ogrenmek istiyorum ..

6. 7 Mayıs 2008
  7. cerenn82

cerenn82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sagol selma. inşallah boştur tedirginliklerim ama benim anlataya çaılştıgım kablosuz olayı, kablaoluda problem olmaz bende biliyorum.bahsettigin siteler nerde adres yazabilirsen sevinirim. bilgimiz olur ena zından

8. 7 Mayıs 2008
  9. scapula

scapula 2 yavrulu anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Kablosuz modem bebeklere zararlı

Sağlıklı yaşam uzmanı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, kablosuz modemin yaydığı manyetik dalgaların hamile kadınlar ve 2 yaş altındaki bebekler için zararlı olduğunu söyledi.
    07 Mayıs 2008

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, sağlıklı ve uzun bir yaşamın gereklerini gazeteci Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu Arena programında açıkladı. Prof. Dr. Müftüoğlu beslenme koşullarının yanısıra çevrede kullanımı artan manyetik kirlenmeyle ilgili olarak çok ciddi tehlikelerin olduğunu söyledi. Cep telefonu kullanımının ilerleyen zamanlarda sigara gibi yasaklanacağını belirten Prof.Müftüoğlu, kablosuz internet ortamının da özellikle küçük yaştaki çocuklar ve hamile kadınlar üzerinde zararlı etkilerinin olduğu yönünde ciddi bulguların olduğunu kaydetti. Prof. Müftüoğlu şöyle konuştu:

Cep telefonlarının bugünki kullanımıyla insan sağlığına zarar vermemesi imkansızdır. Hele telefon şirketlerinin kullanımı artırmaya yönelik yapılan reklam kampanyalarının sağlığımıza yönelik ciddi bir tehlike olduğıunu düşünüyorum. Reklam Öz Denetim Kurulu’nun ya da ilgili kurumların biran önce harekete geçmesi lazım.

Sakıncalı frekans

Hele ki bir araştırma yayınlandı. Kablosuz internet ağı olan yerlerde 1,5-2 yaşından küçük çocukları, hamileleri bulundurmamak lazım. ÇünkÜ bu tip radyo ferakanslarını, kısa dalga ferakanslarının, ses dalgalarının tam olarak ne yaptığı tam olarak bilinmiyor. Ancak telefonun zararlarıyla ilgili arka arkaya gelen bulgular var. Mesala trafolar. Evlerimizin içine kadar giren trafolar var. Baz istasyonlarını cami veya okul gibi toplu yaşam alanlarının bulunduğu yerlere takıyorlar. Bunlar daha çok yaşlıların veya daha çok gençlerin toplu olarak bulunduğu yerler.”

Kansere davetiye

Benİm öngörüm şu ki cep telefonunu kulağınıza götürüp 20 dakika konuşuyorsanız, biliniz ki işitme sorunları, beyin kanserleri dahil bazı kanserlerin oluşacağını bilin. Bununla ilgili yavaş yavaş bulgular ortaya çıkmaya başladı. Diyorlar ki kesin araştırmalar mı bunlar. Bir araştırmanın kesin sonuç alınarak bulgularının ortaya konulabilmesi için nerden baksanız bir insan ömrü kadar zamanın geçmesi lazım. Bugün bazı yiyeceklerden nasıl vazgeçtik? Bazı yiyeceklerin zararlı olduğu nasıl ortaya çıktı? Yirmi sene sonra anlaşıldı ki trans yağlar kollestrolün canına okuyor. Vücutta kanser riskini artırıyor. Onun için cep telefonları da içinde olarak çevremizde artan bu manyetik kirlenme hayatımızı tehdit ediyor.

‘Torunum gelince hemen kapatıyoruz’

“Benim 1,5 yaşında torunum var, o geldiği zaman evde internet kapatılıyor. Çok ciddi araştırmalar ve bulgular var. Kesinlikle kablosuz internet ortamının bulunduğu yerlerde 1,5-2 yaşında çocukların va hamile kadınların bulunmamaları gerekiyor. Bunun denetlenmesi lazım. Ya da başka bir yol bulmaları gerek.”

(Vatan)

10. 7 Mayıs 2008
  11. ZuZuu

ZuZuu kelebeğimm koynumda Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    153
    canım gününü hatırlammıyorum ama bi iki gün önceydi.star ana haberde dr. osman müftüoğlu uğur dündarın konuğuydu..hepsini izleyemedim ama tanıtımlarında kısa kısa kablosuz internetten hamileler sakınsın gibi bişeler diyodu..bu konuda net bi bilgim yok..hamiş de diilim ama ewde kablosuz kullanıyorum we beni de düşündürüyo hamiş olursam napıcam diye..

12. 7 Mayıs 2008
  13. ZuZuu

ZuZuu kelebeğimm koynumda Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    153
    ben yazarken scapula göndermiş bile detaylıca:) mersii a.s.

14. 7 Mayıs 2008
  15. BenAskMelegi

BenAskMelegi ol DE olsun ALLAHIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    biksç gün öncede starda verdiler kablosuz internetein hamilelere ve bebkelere çok zararı olduğunu.bence eşin haklı sağlık söz konu-su

16. 7 Mayıs 2008
  17. celen35

celen35 bodruma da gittik beraber :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    iide nerdeyse kablosuz int. in olmadığı yer kalmadı gibi??hastanelerde bile var..

18. 7 Mayıs 2008
  19. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Yaaa Bizim Evdede Var Yaaa Bende Hamileyim :KK43:(((