kabus geri döndü...besin alerjisi

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve zerrecik tarafından 17 Nisan 2010 başlatılmıştır.

17 Nisan 2010
    Konu Sahibi : zerrecik
  1. zerrecik

zerrecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    oğlum bebekken süt ve süt ürünlerine ve yumurtaya alerjisi vardı yaklaşık 2,5 yaşındayken bu sıkıntımızdan kurtulduk artık bitti diye seviniyordum ama iki hafta önce oğlumun bacaklarında alerjik döküntüler oluştu hemen dr a götürdüm deri testi yapıldı ve oğlumun fındık,fıstık,mercimek,bezelye,elma,kivi,çilek,karabiber,kırmızıbiber gibi gıdalara ve polenlere alerjisi olduğunu öğrendim çok canım sıkıldı çoook şimdi oğlum 7 yaşında okula gidiyor yediklerini kontrol etmem eskiisnden daha zor ama bu iş şakaya gelmez biliyorum
    kızlar size tavsiyem bu dönem alerjik vakalar için çok kritik bir dönem sizin de çocuklarınızda kaşıntılı döküntü,nefes darlığı,gözlerde sulanma ,sık hapşırma gibi şikayetler varsa en yakın dr a görünmeniz...

2. 18 Nisan 2010
  3. GuerillaTanya

GuerillaTanya Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle cok gecmis olsun. gercekten s1k1nt1l1 bir durum. cocugun cok büyük destege ihtiyaci var. dediginiz gibi özellikle okula giderken yedigi besinlere dikkat edilmesi gerekiliyor.
    cocugun ögretmeni bu durumdan haberdar mi? en azindan kantinden bisey alip almadigini kontrol edebilir.

4. 20 Nisan 2010
  5. zerrecik

zerrecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    geçmiş olsun dileğiniz için teşekkür ederim.öğretmeniyle ve kantinciyle konuştum bu yazıyı yazdıktan sonra astım teşhisi de kondu o yüzden inhaler yapmak için hergün okuldayım sürekli ne yediğini kontrol ediyorum oğlum bu durumdan çok rahatsız ama yapacak bişey yok maalesef.