Kabusum geri döndü

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve acemiperi tarafından 13 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

13 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : acemiperi
  1. acemiperi

acemiperi Şükür Rabbime Üye

Beğenildi:
    520
    Ödül Puanları:
    153
    Konu işyerinde taciz. Bayan olmak çalışma hayatında olmak çok zor. Bunun üstüne dedikodu ve taciz eklenince hiç çekilmiyor. İşyerimde çıkan dedikodular ayrı bir dert ama onları anlatmaya kalksam sayfalar alır.

Benim sorunum aynı servisi kullandığımız 40-45 yaşlarında evli barklı boyumca çocukları olan bir bey. Bu bey bakışlarıyla beni sürekli taciz ediyor. Somut bir söz olay vs. olmadığı için şikayet edemiyorum. Konuşurken çok kibar seviyeli çok dikkatli, tersleyemiyorum o yüzden. Zaten mecbur kalmadıkça asla konuşmam kendisiyle.

Ben bu beye babam yaşında olduğu hiçbirşey kondurmuyor yanlış anlamıyordum. Ta ki o güne kada. O gün servisten indim, lavaboya gittim ve ofise geçtiğimde telefon çalıyordu. Hemen yetişip açtım. Bu bey. "Acemiperi hanım serviste görüşemedik, nasılsınız?" dedi. Az önce serviste beraber işe geldiğimiz adam. Bir an ne duyduğumu ne olduğunu anlamadım kafamçokkarıştı Tek bildiğim normal bir durum olmadığıydı. Bayefendi duraksayarak konuşuyordu belli ki bir şey diyecekti ama söyleyemiyordu. Aklıma çok kötü şeyler geldiği için soğuk soğuk konuşup işim var havası verdim ve kapadım telefonu.

O günden sonra dikkat ettim kendisine. Yine o günlerde (ben işe yeni girmiştim) odama gelip 40 yıllık samimi arkadaşıymışım gibi sohbet etmeye çalıştı. Onun olduğu yerden benim olduğum yere gelmesi için gerçekten samimi olmamız gerekiyor, pek normal durum değil yani. Odamdaki beyler ters bakınc ve ben çok soğuk davranınca gitti bir dah da gelmedi. Hatta odamdaki bir bey "bu adamın bakışlarını hiç beğenmedim" dedi.

Sonraki günlerde fıkra, video vs. içeren mailler atmaya başladı. Listeden mail adresimi bulmuş. Ben de bir süre sonra mail kutumun çok dolduğunu söyledim. Bir daha mail atmadı.

Aslında yaptığı elle tutulur hiçbir şey yok. Ama serviste sürekli yakınıma oturmaya, görüş alanına almaya çalışıyor. Konuşurken ya da ben başımı oraya çevirdiğimde gözümün içine içine bakıyor. mesela bir kaza var. Herkes camdan kazaya bakıyor. O da dönüp bana bakıyor :eek:klava:

Bir süredir yoktu serviste. Çok rahattım. Ama yine geldi ve yine aynı mafoldumben. Ne yapmalıyım artık sinirlerim bozuluyor :nazar:, bir akıl verin lütfen

2. 13 Temmuz 2009
  3. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Açık Açık Konuş,Uygun bir anda.
    Sorununun ne olduğunu
    ılgisinden rahatsız olduğunuzu,Bu tavrından Vazgeçmesi gerektiğini ızah edin lütfen.

Açık olun kırıcam diye sakın korkmayın..Hatta kırılsınki bir daha sizi rahatsız etmesin.
    ıllet olurum bu tiplemelere
    .

4. 13 Temmuz 2009
  5. mawro

mawro biraz ayrılık biraz hüzün Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Allah yardımcın olsun...benım teyseme yıllar once calıŞtıgı fabrıkanın sahıbı metreslık teklıfınde bulundu teysemde ısınden ayrılmıŞtı hanı teysemde kapalı efendı bı kız...neyıne guvenıyo yada nerden yus buluyo anlayamazsın...manyak herıfler...

6. 13 Temmuz 2009
  7. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bu tür pisliklere ters olacaksin güzelim....

Sana nasilsin diye sordugu zaman sordugna pisman edeceksin...

Suratini as onu gördügün zaman, hatta görmemezlikten gel...aman kibar olayim diye sakin güler yüz gösterme! Bundan bile kendine pay cikartirlar...:mymeka:

Olmadi samimi bir erkek arkadasin veya kuzenini al yanina gir koluna ve seni görmesini sagla.....bir iki defa böyle görsün vazgecer, merak etme....:kızgın:

8. 13 Temmuz 2009
  9. merwe90

merwe90 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bence açık açık konuş.Eğer siz beni yanlış anladınız derse yine de rahatsız olduğunuzu ve bir daha da görüşmek istemediğinizi söyleyin.

10. 13 Temmuz 2009
  11. acemiperi

Beğenildi:
    520
    Ödül Puanları:
    153
    açık açık nasıl konuşacağım. bir şey desem hemen siz yanlış anlamışsınız ben evli barklı adamım falan diyecek. hatta ben bekar olduğum ve bayan olduğum için bir de üstüne neler üretir bilmem. bizim ofiste her şey çabuk duyulur ve abartılır.

ben de kapalıyım. bu erkekler açık kapalı falan dinlemiyor. 40 yaş sendromuna mı girdi hormonları mı bozuldu bilmiyorum

zaten çok nadir konuşuyoruz. o da formalite icabı. iyi akşamlar bile demem.

12. 13 Temmuz 2009
  13. acemiperi

Beğenildi:
    520
    Ödül Puanları:
    153
    aynı servisteyim. görüşmemek imkansız. öyel kibar olucam diye yüzümde gülücükle konuşmuyorum zaten. soğuk ve mesafeli konuşuyorum.

14. 13 Temmuz 2009
  15. selin_as

selin_as mutluyum :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    fazla muahttap olmamaya çallış canım
    açık bir ifadeylede uygun bir zamanda soyle

16. 13 Temmuz 2009
  17. Duygu.C

Duygu.C CDarkness Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Böylelerini niye kırmaktan korkuyorsun anlamadım. Yüzverirsen tepene çıkar iş ortamında bu söylediklerini yapmaya cesaret ediyorsa biraz yüz versen neler yapar bu terbiyesiz.
    Sert bir dille ciddi ciddi uyar. Taviz verme bırak kırılıyorsa kırılsın yaşını, haddini bilsin terbiyesiz.

18. 13 Temmuz 2009
  19. s.i.n.e.m

s.i.n.e.m yakışıklı oğlum büyüyor Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım bence soğuk davran konuşmaya çalışırsa muhattap olma kendisinden rahatsız olduğunuda hareketlerinle sözlerinle belli et ....

böyle adamlar içinde sinirlerini bozma ! a.s.