kaç ay daha dr götürmeli???

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve PembePanter tarafından 10 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

10 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : PembePanter
  1. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bebeklerimiz doğduğunda beri sürekli dr gidiyoruz.bunun hem faydası var hemde madden zararı.açıkçası benim götürdüğüm dr en fazla 10 dk bakıyor ve işim bitip parayı bayılıyorum.çok fazlada memnun değilim ama burda dr bulmak çok zor.en iyi dr tavsiyesiyle gidiyorum ama..neyse !!! ama daha ne kadar kaç ay götürücez bilmiyorum.sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz???bi taraftanda dr gidemeyen dünya kadar bebek var onlarıda düşünüp kendimi sıkıyorum üzüyorum :KK43:((

2. 10 Ağustos 2009
  3. simzu

simzu 3 kişiyiz artık :) (Arzu) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bence 6.ay aşılarıda olduktan sonra artık aşılarıda uzun süre olmayacağı için ole allah göstermesin bi rahatsızlık olmadıkça okadar sık götürmem gibi gelio bana en azından şimdilik bole düşünüorum belkide o kadar sık izin alamıcağımdan ama belki boy kilo rutin kontrol için aylık sağlık ocağına oda ben işte olcam inşallh k.valide götürürse 2cadde aşağıda çünkü

4. 10 Ağustos 2009
  5. funda0606

funda0606 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebeklerimiz 8 aylık olana kadar her ay kontrolleri var...8 aylık olduktan sonra her ay doktora götürmeye gerek yok...banada teyzemin kızı söylemişti ben herşeyi ondan öğreniyorum zaten...

6. 10 Ağustos 2009
  7. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    ben 1 yaşına kadar her ay götüreceğim...

8. 10 Ağustos 2009
  9. asiye1985

asiye1985 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bende 1 yaşına kadar her ay ondan sonrada hasta olmasını beklemeden belirli bir rutin oluşturacak şekilde kontrole götürmeye düşünüyorum

10. 10 Ağustos 2009
  11. chatlak_4180

chatlak_4180 serap Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bende bir yaşına kadar götürmeyi düşünüyorum ama doktorum bir yaşından sonrada her ay getirin derse götürürüm tabi ama gerek duymazsa belki iki ayda bir rutin kontrole götürürüm ama bir yaşına kadar devam ben özel hastaneye gidiyorum ama muayene 10 ytl o yüzden çokta dokunmuyor bide doktora götürdümmü rahatlıyorum içim rahat ediyor yoksa kafamda bin tane soruyla dolanıp dururum...:nazar:

12. 10 Ağustos 2009
  13. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    çoğumuz 1 yaş diyor.sanırsam kendime daha ii bi dr bulmam gerekiyor.pek anlaşamıyoruz gibi.daha doğrusu kadın yoğunluktan çok fazla ilgilenemiyor bence.sizin dr neler yapıyor bebeğinize?nasıl bakıyor.benimki boyunu kilousunu kafa çapını ölçüyor,ciğerlerini dinliyor,pipisine bakıyor,kulağını,boğazlarına,dişlerine bakıyo hatırladığım bu kadar.ek gıdalara hakkında bilgi veriyor 2 dk o kadarcık...

14. 10 Ağustos 2009
  15. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ben kzıımı öyle her ay doktora götürmüyorum..cok şükür bir sorunu da yok..şimdiye kadar sadece bir burun tıkanıklıgı oldu :nazar: aşılardan sonra bile huysuzlugu olamdı..gerçi zaten ahstanede çalısıyorum .bisey soracagım zaman doktor arkadaslara soruyorum hastane ortamı zaten mikrop yuvası cocugumu sürekli götürüp sağlamken hasta etmenin mantıgı yok bence.esrgenen göze çöp batar derler bence bi sıkıntııs olmadıktan sonra sürekli doktora götürmenın bı manası yok.evınızde bır bebek tartısı bulundurur e birde mezür doktor başka neye bakıyorki zaten..birazcıkta kendinz inceleyip gözlemleyn derim..tabiki bu benim fikrim.belki bir cok kişi katılmayacak bu fikre ama bebkelrimiz büyüdü artık kendilerini ifade edebiliyorlar az çok..önemli olan refleksleri,hareketleri,yani manevi gelişimleri onlar normalse başka görünürde bir sıkıntılarıda yoksa(ateş,ishal,kusma gibi)bence doktorada gerek yok.

16. 10 Ağustos 2009
  17. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ek gıdaya gelince tattırıyorum tadını begenıyorsa yemeye devam edıyorsa yedırıyorum bunu doktora sorma geregı duymadım hiç..bebekler için corba tarifleri buluyorum,sabah kahvaltısı hazırlıyorum zaten anne sütüde alıyor birazda kendısı belirliyor ne yıyecegını doktor istedıgı kadar sunu yedır bunu yedır desin benim kzıım yemedıkten sonra veremem zaten onları..yaz mevsimi zaten meyve sebze bol fırsat bu fırsat onlardan bol bol yedirin saglıklı beslenmesıne özen gösterin hepsi bu kadar bence arkadaşlar..

18. 10 Ağustos 2009
  19. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    bencede en az bir yıl götürülmeli eğer hastane maddi olarak ağır geliyorsa sağlık ocağınada götürebilirsin
    ben öyle yapıyorum arada birde özel hastaneye gidiyoruz ben ne ek gıda tavsiyesi nede kilosu için gitmiyorum açıkçası doktor düzenli olarak kalbini ve ciğerlerini dinliyor kulaklarına ve boğazına bakıyor yani boğazı enfeksiyon kapsa yada allah korusun kalbinde bir sorun olsa bunu biz gözlemleyemeyiski
    ağlar durur sabahlara kadar diş der geçeriz bu bir gerçek