Kaç Çocuğunuz Olmalı?..testi çözün öğrenin...

Konusu 'Testler' forumundadır ve benim_olan tarafından 17 Ekim 2009 başlatılmıştır.

17 Ekim 2009
    Konu Sahibi : benim_olan
  1. benim_olan

benim_olan Canım esadımmm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kaç Çocuğunuz Olmalı?

Çocukları sevmemek mümkün değil. Ama onlara bakmak, onları anlamak ve onlarla birlikte bir kez daha büyümek her babayiğidin harcı da değil. Ayrıca kim demiş herkes ana-baba olmak zorunda diye. Başka bir açısı daha var meselenin. İyi ana-baba olabilecekleri de başka kaygılarla bu yoldan alıkoymak da haksızlık. Bakabileceğin kadar çocuk yap felsefesi yalnızca az çocuk yapmak anlamına gelmiyor artık. Bu testin amacı kaç çocuğunuz olabileceğini tespit etmek. Ama tabii testi çözün ve hemen gidip çocuk yapın da demiyoruz. Zira hiçbir bilimsel iddiamız yok… Biz sadece çocukça işlerle uğraşıyoruz…

:utangac: benim sonucum bu
    İki çocuk
    İki çocuk size yeter. Bütün ilginizi tek bir çocuğa verirseniz onu bunaltabilir, gereğinden fazla şımartabilirsiniz. Çünkü sevgi, şefkat ve ilgi kapasiteniz bir hayli gelişkin. Hem siz bir çocuğa oyun arkadaşı olabilecek biri de değilsiniz. Hayatı ciddiye alıyorsunuz ve çocuğun oyun, eğlence ihtiyaçları değil, gelecek kaygısı, sağlığı gibi meselelere odaklanma eğilimindesiniz. Bu durumda çocuğunuzun bir de kardeşe ihtiyaç duyması muhtemel. Siz ise her ikisi için de gereken geleceği kurmayı bilecek kadar istikrarlısınız. O yüzden onlara bakmakta hiç zorlanmayacaksınız.
    evet aynen.....kaydirigubbakcemile5

2. 17 Ekim 2009
  3. mutsuz82

mutsuz82 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    28
    Test nerde?

4. 17 Ekim 2009
  5. benim_olan

benim_olan Canım esadımmm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım kaç çocuğunuz olmalı yazısını işaretle kopyala yukarı ekle açılan sayfada ilk linke tıkla....

6. 19 Ekim 2009
  7. OzOkuN

OzOkuN Hoşgeldin Nehirim Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    2 taneymiş benim :) zaten fazlasını kaldıramam

8. 19 Ekim 2009
  9. çalxixkuxsxu

çalxixkuxsxu Aklım egede kaldı...... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok çocuk

Hiç büyümeyeceksiniz siz, o yüzden bir sürü çocuğunuz olmalı. Tabii bunu söylerken finansal koşullarınızı hesaba katmıyoruz. Siz mutlaka işin bu yönünü de dikkate alın. Mutlaka biyolojik çocuklarınıza bakacaksınız diye bir kaide de yok. Malum dünyada milyonlarca kimsesiz ve bakıma ihtiyacı olan çocuk var. Sahip olduğunuz enerjiyi onlara da paylaştırabilirsiniz. Hem hiçbir zaman bitecek gibi görünmüyor o enerji. Çocukla çocuk, büyükle büyük olabilen doğanız; daha ilk bakışta bir çocuğun neye ihtiyacı olduğunu kavrayıveren kapasiteniz ve içinizdeki o engin merhamet sizi bulunmaz bir ebeveyn yapıyor. Bir kere çocuğu büyütenin ekmek, su kadar sevgi ve anlayış olduğunu biliyorsunuz. Ne diyelim, şu dünyaya sizin çocuğunuz olarak gelmek varmış… :lepi:

10. 19 Ekim 2009
  11. Vildan

Vildan umutluyum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok çocuk
    Hiç büyümeyeceksiniz siz, o yüzden bir sürü çocuğunuz olmalı. Tabii bunu söylerken finansal koşullarınızı hesaba katmıyoruz. Siz mutlaka işin bu yönünü de dikkate alın. Mutlaka biyolojik çocuklarınıza bakacaksınız diye bir kaide de yok. Malum dünyada milyonlarca kimsesiz ve bakıma ihtiyacı olan çocuk var. Sahip olduğunuz enerjiyi onlara da paylaştırabilirsiniz. Hem hiçbir zaman bitecek gibi görünmüyor o enerji. Çocukla çocuk, büyükle büyük olabilen doğanız; daha ilk bakışta bir çocuğun neye ihtiyacı olduğunu kavrayıveren kapasiteniz ve içinizdeki o engin merhamet sizi bulunmaz bir ebeveyn yapıyor. Bir kere çocuğu büyütenin ekmek, su kadar sevgi ve anlayış olduğunu biliyorsunuz. Ne diyelim, şu dünyaya sizin çocuğunuz olarak gelmek varmış
    doğru valla ama çocuğum olmuyor :gitme:

12. 20 Ekim 2009
  13. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Çok çocuk...

Hiç büyümeyeceksiniz siz, o yüzden bir sürü çocuğunuz olmalı. Tabii bunu söylerken finansal koşullarınızı hesaba katmıyoruz. Siz mutlaka işin bu yönünü de dikkate alın. Mutlaka biyolojik çocuklarınıza bakacaksınız diye bir kaide de yok. Malum dünyada milyonlarca kimsesiz ve bakıma ihtiyacı olan çocuk var. Sahip olduğunuz enerjiyi onlara da paylaştırabilirsiniz. Hem hiçbir zaman bitecek gibi görünmüyor o enerji. Çocukla çocuk, büyükle büyük olabilen doğanız; daha ilk bakışta bir çocuğun neye ihtiyacı olduğunu kavrayıveren kapasiteniz ve içinizdeki o engin merhamet sizi bulunmaz bir ebeveyn yapıyor. Bir kere çocuğu büyütenin ekmek, su kadar sevgi ve anlayış olduğunu biliyorsunuz. Ne diyelim, şu dünyaya sizin çocuğunuz olarak gelmek varmış…

14. 20 Ekim 2009
  15. narcoleptic

narcoleptic A'raf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir çocukmuş benim,zaten öyle istiyorum Allah kısmet ederse.:CüvCüv:

16. 20 Ekim 2009
  17. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ıki çocuk
    ıki çocuk size yeter. Bütün ilginizi tek bir çocuğa verirseniz onu bunaltabilir, gereğinden fazla şımartabilirsiniz. Çünkü sevgi, şefkat ve ilgi kapasiteniz bir hayli gelişkin. Hem siz bir çocuğa oyun arkadaşı olabilecek biri de değilsiniz. Hayatı ciddiye alıyorsunuz ve çocuğun oyun, eğlence ihtiyaçları değil, gelecek kaygısı, sağlığı gibi meselelere odaklanma eğilimindesiniz. Bu durumda çocuğunuzun bir de kardeşe ihtiyaç duyması muhtemel. Siz ise her ikisi için de gereken geleceği kurmayı bilecek kadar istikrarlısınız. O yüzden onlara bakmakta hiç zorlanmayacaksınız

zaten bn de 2 cocuk istiyordum...

18. 22 Ekim 2009
  19. yesilzeytinim

yesilzeytinim Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ıki çocuk
    ıki çocuk size yeter. Bütün ilginizi tek bir çocuğa verirseniz onu bunaltabilir, gereğinden fazla şımartabilirsiniz. Çünkü sevgi, şefkat ve ilgi kapasiteniz bir hayli gelişkin. Hem siz bir çocuğa oyun arkadaşı olabilecek biri de değilsiniz. Hayatı ciddiye alıyorsunuz ve çocuğun oyun, eğlence ihtiyaçları değil, gelecek kaygısı, sağlığı gibi meselelere odaklanma eğilimindesiniz. Bu durumda çocuğunuzun bir de kardeşe ihtiyaç duyması muhtemel. Siz ise her ikisi için de gereken geleceği kurmayı bilecek kadar istikrarlısınız. O yüzden onlara bakmakta hiç zorlanmayacaksınız.