kacıncı ayda yüzüstü yatırmalı

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve elf.elf tarafından 28 Aralık 2009 başlatılmıştır.

28 Aralık 2009
    Konu Sahibi : elf.elf
  1. elf.elf

elf.elf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    oğlum 52 günlük..ve yüzüstü yatırınca cok rahat edıyor,gazını kolay cıkarıyor.ve bu sekılde kendısı uyuyup kalıyor.maşallah kafasını döndürebılıyor.bebeklerın kacıncı aya kadar yüzüstü yatmaları sakıncalı.

2. 29 Aralık 2009
  3. KBY

KBY Yupukçuk böceğimmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben de yeni doğduğunda yüz üstü yatırdım hep.3.ayına kadar bu şekilde yattı daha sonra yan yatırdım.şimdi 7 aylık we sırt üstü uyuyo bazen de yan yatıyoo.artık kendi şekil weriyo yatışına:)bana doktorum en sağlıklı yatış pozisyonu yüz üstü demişti .2-3 aya kadar yatırabilirsin ama arada yan da yatır.daha sonra kendi en rahat ettiği şekli weriyo zaten yatışına.bu arada kafa yapısı da güzel oluyo bebeğin.dediğim gibi en fazla 2-3 aya kadar yatır.daha sonra yan we sırt üstü dewam edersin.zaten sırt üstü son pozisyon:)

4. 29 Aralık 2009
  5. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Yüzüstü yatırmanızda sakınca yoktur. Ama asla yalnız bırakmayın. Henüz kafasını kontrol etme şansı olmadığından hoş olmayan durumlar olabilir.

6. 30 Aralık 2009
  7. palmina

palmina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    benımde bebegımın gaz sorunu vardı.ve dogdugundan ıtıbaren 6-7 aylık oluncaya kadar yuzustu yatırdık ama tabı kontrolumuz altında.artık sırtustu yatoyı.yuzustu cok rahat edıyodu ve kesıntısız 3 saat falan uyuyabılıodu ama yan veya sırtustu koydugumuz zaman hemen uyanıydu.ama sımdı artık rahatım farketmıyo sırtustu de koyabılıyrm.benım kızım sımdı 10 aylık olacak

8. 30 Aralık 2009
  9. elf.elf

elf.elf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim merak ettıgım yüzüstü yatırmak neden tehlıkelı,maşallah boynunu kafasını oynatabılıyor..döndürebılıyor. uykularında eger burnunun üstüne yatarsa nefes alamadıklarını farketmezler mi o yüzden mi acaba.. ben bazen gece uyumazsa yanıma alıp yüzüstü yatırıyorum,kendımde uyuyakalıyorum.korkuyorum da bişey olacak dıye..ama yumusak yere yatırmıyorum.sert ve düz yere yatırıyorum.bogulma riski olmasın dıye.allah korusun..

10. 30 Aralık 2009
  11. palet

palet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    oğlum eve geldiğindn beri yüzüstü yatıyor ve çok rahat çünkü gaz sorunu var ve deli gibi ağlıyo en rahgat şekil oğluma göre şimdilik bu biz 4. aayımıızı dolduruyoruz ve böyle yatmaya da devam edecek gibi gözüküyor.

12. 31 Aralık 2009
  13. KBY

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım yüz üstü yatırmanın tehlikeli olduğunu kim demiş yaa...şöyle düşün o kadar küçük bebeği sırt üstü yatırdığını düşün yeni yemek yemiş yatırdın kustu bu daha mı iyi.yüz üstü pozisyonda kussa bile yatağına kusar.başını da rahatça çewirir Allah'ın izniyle sen korkma Allah'a emanet.ben öyle yatırdım benim ki de kesintisiz 2-3 saat uyuyodu.sen de rahat edersin hem.doktorlar bile dedikten sonra....yatır yüz üstü mışıl mışıl uyusun...

14. 31 Aralık 2009
  15. elf.elf

elf.elf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

sen gece de yatırıyormuydun yüzüstü.yani sen uyurken o da yüzüstü mü yatıyordu.ben bırakıyorum da yanlıs mı yapıyorum acaba.gerci allaha şükür kafasını çevırse ıh mıh dıyor uyanıyorum ama korkuyorum da burnunun üstüne yatarsa dıye.allah korusun allaha emanet.gece emmeye kalkıpta uyuyamazsa o zaman da yüzüstü yatırıyorum .ama yüzüstü yatmak alışkanlık halıne geldı oğlumda..

16. 31 Aralık 2009
  17. melek_law

melek_law Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Ani bebek ölümlerini engellemek için alınabilecek önlemler

Bebekler uyurken sırt üstü yatırılmalıdır

Sağlıklı süt çocukları doğumdan itibaren sırtüstü yatırılmalıdır. Yan yatış pozisyonu tercih ediliyor ise, yüzüstü pozisyona dönüş olasılığını azaltmak için altta kalan kol öne getirilmelidir (daha iyisi, yan yatış pozisyonu tercih edilmemelidir).

Amerikan pediatri akademisi 1992 yılında açıkladığı sağlık politikasında; sağlıklı bebeklerin uyku sırasında sırtüstü yatırılmasını önermiş ve bu şekilde 4 yıl içinde Amerika’da “ani bebek ölümü sendromu” sıklığı % 40 azaltılmıştır.

18. 1 Ocak 2010
  19. KBY

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ewet hayatım ben yatarken bebeğim de yüzüstü yatıyodu.zaten ilk zamanlar çok kontrol ediyodum artık tik gibi olmuştu habire kalkıp yatağına bakıyodum bi ara eşim artık söylendi bana yeter bu kadar bakma diye ama küçük olduğu için bakıyodum.ama hep yüzüstü yattı.geceleri uyandın mı sen de kontrol edersin tabi ama walla benim oğlum 3 aya kadar bu şekilde yattı we çok rahat ettim ben de.Melek arkadaşım yorum yapmış ama çok küçük bi bebeği sırt üstü yatıramazsın o daha fena.3 aya kadar yatır ama daha sonra yan we sırt üstüne alıştır tabii.hep de yüz üstü gitmesin:)bu arada ben doktorumun tawsiyesinden yola çıkarak yorum yapıyorum çok memnun kaldığım için de sizlerle paylaştım.doktorum bana bu şekilde yatırmamaı söyledi we gerçekten de hem bebişim için hem de kendim için çok rahatlık oldu.sağlıcakla...