kadınlar çalışmalı mı ,çalışmamalı mı?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve calemityjane tarafından 4 Eylül 2007 başlatılmıştır.

4 Eylül 2007
    Konu Sahibi : calemityjane
  1. calemityjane

calemityjane Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    AtatlicadiarzuRKADAŞLAR! EV HANIMI OLUP KEŞKE ÇALIŞSAYDIM,YA DA ÇALIŞIP KEŞKE EVİMDE KALSYDIM NİYE BU KADAR KOŞTURMA YALAN DÜNYA DİYENLERİNİZ VAR MI?:eek:klava::eek:klava::eek:klava:benneyaptımkibenneyaptımki
  2. 4 Eylül 2007
  3. Herbela

Herbela Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yarım gün çalışabilirdim.
  4. 4 Eylül 2007
  5. SARI KIZ

SARI KIZ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence kesinlikle çalışmalı. Kocam tirilyonerde olsa çalışırdım.
  6. 4 Eylül 2007
  7. gizzem

gizzem Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    63
    ben evli değilim ama şöle düşünüorum bayanın çalışması hem bayanın kendine güvenini kazandırıor hem de evliliğe iyi bile geliyor.ama işin içine çocuk girdi mi onu evde bakıcıyla fln bırakmak işte bu çok kötü...
    ama bayan çalşmayınca da erkekler kendilerini btn kozlar onların elndeymş gibi hissedior ve öle davranırlar yani en azndan bnm gözlemlerm bu
  8. 4 Eylül 2007
  9. EU3

EU3 Guest

ne bilim ben kadınlar narin çabuk yoruluyor evde ayrı koştur ,işte ayrı koştur.Kocamdan bana fayda yok diyen ,üretken olan,kendini çalışarak daha iyi hisseden vede ihtiyacı olan çalışmalı tabiykide ama kocam trilyoner olsaydı asla çalışmazdım ne işim var yaa çalışcam...
  10. 4 Eylül 2007
  11. EU3

EU3 Guest

çalışmalı bence bu hem ilişkiyi düzene sokar ve ıuyum sağlar hemde bu devirde tek kişinin maaşıyla geçinmek zor vede bunun içine çocuk eklenince daha zor durum olucak niye çalışmasınlarki kocaları getirip onlar yiyip yatıcakmı...! bu toplum kadınların çalışmamasını iyice benimsemiş gibi bu yanlış tutum neden acaba
  12. 4 Eylül 2007
  13. babuba

babuba Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evine hizmetçi tutacak kadar iyi maaş alıp da çalışanlara diyecek birşeyim yok ama hem çalışıp hem akşam eve gidip yemek yapıp, haftasonları temizlik, ütü bilmem ne yapıp bir de üzerine kocana, çocuğuna yetişmeye çalışıyorsan salaktan başka bişey değilsin, kimse kusura bakmasın.

eskiden erkek dışarda kadın evde çalışırdı, normal olan buydu. şimdi kadın hem evde hem dışarda çalışıyor adamlar da eve gelince yorgunum diyip seriyor kendini koltuğa. kullanıyorlar yani resmen kadınları, eskiden bi evlerini geçindirme zorunlulukları vardı artık onu da attılar üzerlerinden.

paraya ihtiyacım olmasa hobi kurslarına falan giderim ya da kendi işimi kurar, ara sıra uğrarım ama asla bir kurumda v.s çalışmam.
  14. 4 Eylül 2007
  15. gamzelimm

gamzelimm Guest

Bencee KADIN çalışmalı sadece para için değil kendini geliştirmek ve ayakları üzerinde durabilmek için çalışmalıı..
    Şu yaşadığımız zamanda hayat şartları o kadar zorkii her iki eşinde eve destek için çalışması gerekirr bence çünkü artık hiç bir şeye yetişemiyor insanlar iyi bir yaşam için de çalışmaları gerekiyoırr..
    evde oturmak belki güven verebilir erkeğe eşim evde çocuklarımın başında sorun olmaz peki kadının kendine güveni oluyomu sizce, olduğunu idaa edenlere katılmıyorumm, çünkü eşe bişey olsa bence kadın eve bakabilecek para getirecek pozisyonda görebilmeli kendini bu kadar güvenmeli diyorumm..
    her yönden kadın çalışmalı yada geleceği kurtarabilcek bişeyler gelmeli elşindenn diyorumm..
  16. 4 Eylül 2007
  17. galgun

galgun Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kadınların çalışması evlilik ilişkisi açısından iyi ama sadece bununla kısıtla değil bence olay. Birincisi insanın kendi parasını kazanması harika birşey, ikincisi kendinize ait bir sosyal alanınız ve çereniz oluyor. İlgilendiğiniz şeyler, entellüktüel hafızanız sürekli gelişim gösteriyor. Hiç ilginizi çekmeyen, belki de haberinizin bile olmadığı şeyleri duymanız, görmeniz daha olağan hale geliyor. Daha fazla insanla daha çok şey paylaşıyorsunuz ve anlatacağınız şeyler artıyor. Kendinize güveniniz de bunların hepsiyle orantı olarak ciddi anlamda fazlalaşıyor. Çalışmaya sadece para kapısı olarak bakmamak lazım diye düşünüyorum, tabii kocaya da öyle..
    aprilgirl bunu beğendi.
  18. 4 Eylül 2007
  19. yilmaaz5285

yilmaaz5285 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    bencedee bi bayan kesinliklee çalışmalıı die düşünüyorumm bilmiyorumm benimm mizacım kaldırmaz erkekten para istemeyii, oyüzden kesinliklee çalışmalııı