Kader'den Seçmeler

Konusu 'Fıkralar' forumundadır ve EU1 tarafından 25 Nisan 2007 başlatılmıştır.

25 Nisan 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Bir adam sabah yururken ilginc bir cenaze kafilesi farkeder; onde giden kopekli bir adam, arkasında bir tabut ve 10 metre arkadan gelen bir baska tabut ve tek sIra olmus yaklasIk 200 adam. Tuhafina gider. Kafilenin basındaki adam kuskusuz cenazenin sahibidir, yanina yaklasir ve sorar;
    - "Beyefendi, bu uzuntulu gununuzde hatırlatmak istemem ama olenler neyiniz oluyor?"
    Adam yanitlar
    - "Ondeki karim arkadakide kayinvalidem."
    - "Vah vah basiniz sagolsun. Nasil oldu?"
    - "Kopegim karima saldirip oldurmus. Kayinvalidemde karima yardima gelmis onu da oldurmus."
    Adam biraz dusundukten sonra sorar;
    - "Beyefendi kopeginizi odunc alabilir miyim?"
    - "Siraya gec"

2. 26 Nisan 2007
  3. EU1

EU1 Guest

Demek O Kadar Vay Be

4. 30 Nisan 2007
  5. EU1

EU1 Guest

Gümrük kapısından bir İngiliz, bir Fransız, bir Türk geçmek için bekliyorlarmış. Gümrük görevlileri valizlerini kontrol etmeye başlamış. Önce İngiliz'in valizine bakmışlar. İçinden 7 adet don çıkmış. "Niye 7 tane?" diye İngiliz'e sormuşlar. O da "Haftanın yedi gün var. Hepsi için bir tane. Pazartesi, Salı, Çarşamba..." demiş. "Vay be! Helal olsun medeniyete, temizliğe bak adamlardaki." Sıra Fransız'ın valizine gelmiş. açmışlar bakmışlar 8 tane don. "7'yi anladık da niye 8?" diye sormuşlar. Fransız "Pazartesi, Salı, Çarşamba... Hergün için bir tane, bir tane de ne olur ne olmaz diye yedek aldım" demiş. "Vay be! Adamlardaki temizliğe medeniyete bak!" demiş görevliler. Sıra Temel'e gelince açmışlar bakmışlar tam 12 adet don. "Vay be! Ne varsa bizim insanımızda var. Şu medeniyete, şu temizliğe bak!" Sormuşlar "Neden 12 adet?" Bizimki cevap vermiş "Ocak, Şubat, Mart,......" :sm_cool: :sm_cool:

6. 30 Nisan 2007
  7. EU1

EU1 Guest

Bir zamanlar bi kız varmış varmış. Annesi ona üzerinde kırmızı kapağı olan bir laptop almış. Kız bu laptopu çok seviyormuş ve nereye gitse onunla gidiyormuş. Bu nedenle de herkes ona Kırmızı laptoplu Kız diyormuş.

Bir gün ;Kırmızı Laptoplu Kız diye özel mesaj atmış kızın annesi. ;Büyükannen hâlâ hasta. Hadi nete gir de, ona yaptığım şu ilaç tarifini yolla

Kırmızı Laptoplu Kız da laptopunu almış , ve nete girmiş.

seni biri msn e eklerse sakın kabul etme demiş annesi.ama kızın listesi bomboşmuş!çok üzülüyormuş buna

eklemem anne,; demiş Kırmızı Laptoplu Kız.

Tam nete girmiş, bikaç saniye olmuş ki kurt nickli birinin msne eklediğini görmüş.

Kırmızı Laptolu Kız heyecandan az kalsın elindeki mauseyi düşürüyormuş. eklemeye karar vermiş kurt'u.
    ;napıosun nette güzel kız' demiş kurt.

;Büyükanneme bi dosya göndermeye uğraşıyorum ,; demiş Kırmızı Laptoplu

Kız.;adresi büyükanne@....... Büyükannemin sağlığı pek iyi değil. Bu arada adım ;güzel kız; değil, ;Kırmızı Laptoplu Kız. ;demiş

;Özür dilerim Bilmiyordum.demiş kurt! Ardından hemen büyük annenin msnı hackleyıp oturum açmış.

Kırmızı Laptoplu kız büyükannesinin oturumu açtığını görünce çok sevinmiş.
    merhaba büyükanne, demiş

;senmisin ;demiş kurt.

;Benim, Kırmızı Laptoplu Kız

;hoşgeldn kızm; demiş kurt. ;noldu neden nettesin?#;demiş ardından
    sana ilaç için tarif yaptı annem onu yollıacam demiş.Kırmızı Laptoplu Kız şüphelenmiş neden böyle kısaltmalarla yazıo büyükannem diye düşünmüş!sonra büyükannesinin hasta olduğu aklına gelmiş ondan kısaltmalar falan yapıo herhalde demiş

Kurt,büyük annenin avatarından bulup koymuş!

;yolla dosyayı; demiş kurt.

Kırmızı Laptoplu Kız , yollamış dosyayı!ama aktarım hızı çok düşükmüş
    kurt da bı dosya yollamış sen bunu yükle daa cabuk ındırırım o zaman ben senın yolladıgın dosyayı demiş
    kabul etmiş Kırmızı Laptoplu Kız

;bu dosya niye rar'lı Büyükanne;

;daa cabuk yükle diye kızım; demiş kurt.

;bunun da aktarım hızı yavaş neden yükleyip zaman kaybediyoruz;

;ilerde yollıcağın dosyalar hep hızlı gelcek de ondan; demiş kurt.

;neden bu dosyanın üstünde hack.prog yazıyo

;Seni haclemek için ; demiş kurt.

aktarım tamamlanmış ve kurt bizim Kırmızı Başlıklı Kızın laptopuna girmişşşşş
    dosyalara falan bakmış .Kırmızı Laptoplu Kızın resimlerini falan çalmış!! öleee oyalanıomuş bizim kurt

Ama ne var ki Kırmızı Laptoplu Kızın büyükannesi ünlü hacker HACKER ANAymış

;Aylardır senin peşindeyim pis yaratık; diye mesaj yollamış HACKER ANA.çaldığı tüm dosyaları geri almış.ve kurdun hard disc'ini yakmış
    Büyükanne, Kırmızı Laptoplu Kız;ın ona yolladığı dosyayı almış!. tarife göre hazırlamış ilacı ve içmiş.büyük anne iyileşmiş!Kırmızı Laptoplu Kız da bı daa tanımadığı kımselerı msn\'e eklemeyecegıne söz vermiş...

8. 30 Nisan 2007
  9. putzie

putzie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teknolojik masallar:)))

10. 1 Mayıs 2007
  11. cadxixxixxix

cadxixxixxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    normalde bu olaylar ormanın içinde geçmiyormuydu

12. 1 Mayıs 2007
  13. ezine

ezine ogluşum gelio :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    346
    bi yerden tanıdık geldi bana:uhm: :uhm:

14. 2 Mayıs 2007
  15. EU1

EU1 Guest

Kadının biri, 46 yaşındayken kalp krizi geçiriyor ve hastaneye kaldırılıyor.
    Ameliyat masasındayken, ölüme yakın, birden bi Hayal görüyor.
    Azraili görüyor ve soruyor: "Benim saatim geldimi?"
    Azrail cevap veriyor: "Hayır, senin daha 43 sene, 2 ay vede 8 günün var".
    Narkozdan uyandığında, estetik yaptırmaya karar veriyor.
    Yüzünü gerdirttiriyor, dudaklarını doldurtturuyor vede göğünslerini düzelttiriyor.
    Kısacası: "Yeniden doğmuş gibi"
    Daha uzun bir süre yaşıyacağını bildiği için şimdi, o kadar ameliyatın değdiğini düşünüyor.
    Son ameliyattan sonra, hastaneden tamamen yeni bir insan gibi çıkıyor.
    Tam karşıdan karşıya geçiyor ki, ambülans çarpıyor. Ölüyor.
    Cenette Azrail'e soruyor: "40 seneden daha fazla yaşıyacağımı sanıyordum! Neden o zaman bana o ambülansın çarpmasını sağlayıp,Beni öldürttün?"
    Azrail cevap veriyor:
    Kız, ben seni tanıyamadım.

16. 2 Mayıs 2007
  17. EU1

EU1 Guest

Kız erkek arkadaşını arayıp akşam yemeğe davet etmiş. Hem ailesiyle tanıştıracak, hem de ailesi dışarı çıktıktan sonra erkek arkadaşıyla birlikte olacakmış. Çocuk kız arkadaşının evine gitmeden önce bir eczaneye uğrar. Eczacıya: - "Bana prezervatif verir misiniz?", der; eczacı da ne yapacağını sorar. Çocuk da kız arkadaşının evine gideceğini, kızın ailesi gittikten sonra birlikte olacaklarını söyler. Akşam yemek yemek için masaya otururlar. Yemekten önce dua edilir herkes yemeğe başlar ama çocuk hala dua ediyordur. Kız çocuğa, "ben senin bu kadar dindar olduğunu bilmiyordum", der. Çocuk da kıza: - "Ben de senin babanın eczacı olduğunu bilmiyordum!!!"

18. 9 Mayıs 2007
  19. EU1

EU1 Guest

evli erkek duası

Allahım... Karımı her türlü tehlikeden koru, gerekirse ben tehlikeye atlayayım. Onu hiç yorma gerekirse ben yorulayım o çalışmasın ben çalışayım o hasta olmasın ben olayım_! Allahım o aldatmasın ben aldatayım benim guzel karım dul kalmasın ben kalayım...
    ELHAMDURUSU İLE KIZLAR SÜRÜSÜ İLE
    SABAH BİRİSİ İLE AKŞAM YENİSİ İLE.........

Evli kadın duası

Allahım lütfen bana; deniz kadar etkileyici bakışları olan ve yakışıklı (aliye) ferit kadar kibar ve olgun (bir dilim aşk)seli kadar zeki ve zengin(bir istanbul masalı) baran kadar karizmatik(haziran gecesi)cem kadar sadık ve eğlenceli(avrupa yakası) polat kadar güçlü(kurtlar vadisi) mithat kadar becerikli(sahra) ve niko kadar fedakar ve kararlı(yabancı damat)biriyle tanışma fırsatı ver. Ve de evdekini kapıya koyabilmek için yeterice cesaretim olsun yoksa televizyon karşısında ihtiyarlamaya devam edeceğim.

ELHAMDULİLLAH ERİYNEN YAKISIKLILAR SÜRÜYNEN HERGÜN BASKA BİRİYNEN,
    NASİP EYLE YARABBİ.....