kadın çalışmalı mı çalışmamalı mı?

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve Saruboceq tarafından 20 Mart 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    20 Mart 2008
    Konu Sahibi : Saruboceq
  1. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir kadın çalışmalı mı çalışmamalı mı???
    Evli de olsanız bekar da olsanız farketmez..

2. 20 Mart 2008
  3. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence kesinlikle ve kesinlikle çalışmalı..hem kendi için hem hayat müşterektir diyoruz ya hemde onun için çalışmalı.kendi ayakları üstünde durmak için,istekleri için,eşi için,varsa çocuğu için,evi için daha iyi ve mutlu yaşamak için çalışmalı...haa maddi durumu çok çok iyiyse vede çocuğu varsa bence çalışmamalı ve çocuğunun yanında olmalı.biz çalışan annelerin en büyük sorunu çocuklarımızı güvenilir nereye bırakabilirizi düşünmek...ama şükür allaha o kunuda da bir zorluk yaşamadım..ve çalışmayı seviyorum..

4. 20 Mart 2008
  5. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    226
    Beğendikleri:
    37
    Ödül Puanları:
    63
    Bence de kesinlikle çalışmalıdır.Günümüz koşullarında iş bulursa tabiki.Bir de olayın o boyutu var!..Kadın hiçbir zaman eşinin eline bakmamalı,özgür olmalı.İstediği bir şeyi kendi parasıyla alabilmeli.Çalışan kadının kendine güveni daha da artar ,gelecekten korkmaz.Eşinden ayrılsa kendi ayakları üzerinde durabilir.Eşi onu aldattığında çaresiz kalmaz,çeker gider,çünkü ekonomik özgürlüğü vardır...

6. 21 Mart 2008
  7. Elendra

Elendra Pretty Woman Üye

Beğenildi:
    22
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    Bir gereklilik olarak bakmıyorum. İster çalışır, ister çalışmaz.
    Ama ne olursa olsun tek başına kalabileceği durumlara hazırlıklı olmalı...
    Kendi ayakları üstünde durabilecek bir iş bilgisine sahip olmalı.
    Elinde mesleği olsunda çalışıp çalışmamak kendi insiyatifine kalsın...

Yeterki erkeğe bağımlı olmasın....

8. 21 Mart 2008
  9. gonca2206

gonca2206 v for melinda Üye

Beğenildi:
    11
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    valla çalışır çalışmaz o kendinin bileceği şey ama illaki mesleği olacak kiii hayatın bin bir türlü hali var
    kendi ayakları üzerinde durmayı bilmeli bence
    ya baba evi ya kocaevi degil kendi evini gerektiğinde açabilmeli yani

10. 20 Mart 2008
  11. EU1

EU1 Guest

Eger hem anneligi hemde calismayi becerebiliyorsa elbetteki calismali.Ama calistigi zaman evine esine cocuguna yeterli ilgili ve sevgiyi veremiyosa yani yetisemiyorsa o zaman evde oturmali bence.Ama kesinlikle bos durmamali.Evde yapilan isler var onlardan yapabilir.Yeterki kocasina tamamen bagimli kalmasin ve her turlu duruma hazirlikli olucak kapasitesi olsun.Onemli olan bence bu.

12. 21 Mart 2008
  13. coyness

coyness depresif kişilik Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende arkadaslara katılıyorum, ister calıssın ister calısmasın kesinlikle ve kesinlikle elinde bir mesleği olmalı, eğitimi olmalı. Bayanların eğitimli olması her zaman daha iyi, cocugunu daha iyi yetıstırebılmek, kotuluklerden korumak için bile bilgi birikimi gerekli oluyor.

14. 21 Mart 2008
  15. Alice in Wonderland

Alice in Wonderland Alice Çok Aşık... Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    merhabalar bayanlar...konuya sazan gibi atladım ama ben açıkcası çalışmayı seviyorum.şu an çocuğum olmadığı için rahatlıkla çalışabilirim.ama çocuklu bayanlar için sanırım biraz zor oluyormuş...bayanların keyfine baglı bence isteyen çalışır isteyen çalışmaz...birde ben bi dergide okumuştum sizlerlede paylaşmak istedim çalışan bayanları erkekler daha sexi bulurmuş ne kadar doğru bilemem ama öyle yazmışlardı...

sevgiyle kalın...

16. 21 Mart 2008
  17. EU2

EU2 Guest

Kadının ekonomik özgürlüğünü elde etmesi onu bağımsız ve kendine yetebilen bir birey yapar. Para kazanmak kadının kendine duyduğu güveni arttırır, daha güçlü hissettirir ve sosyal çevresini genişletir.

Haytda insanın başına neler geleceği hiç belli değil ve maddi olarak birine bağımlı olmak büyük risk bu anlamda.

Üstelik yaşam koşulları eskisinden güç artık. Hergün kötüye giden ülke ekonomisinde hem erkeğin hem kadının çalışması gerekiyor bir ailenin geçinebilmesi için.

Özelliklede üniversite bitirip meslek edinmiş, yıllarını öğrenime harcamış kadınların evde oturmasıda o kadar emeğin boşa gitmesi demek. Diplomalar duvar süsülemek içinse üniversiteye gidip başkalarının hakkını elinden almak niye...

18. 21 Mart 2008
  19. lafael

lafael Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bir mesleği olmalı.
    gerek duydugu vakıtte rahatca calısabılecek kapasıtede ve vasıfta olmalıdır.
    ıstedıgı zaman kendı ayakları uzerınde durabılecek maddı ozgurluk kazanacak krıterde olmalıdır.
    ancak mecbur kalmadıkca calısmamalıdır dıye dusunuyorum.
    cunku ben 14 yasında kendı ıstegımle calısmaya basladım ve 19 yasımda sırket kurdum. suanda devrettım. calısmaktan tıksındım. alımlı bir bayan için çalışamk ço kzor. cunku erkekler cok iğrenç. gercekten cok serefsızler :eek:klava:
    kımse de karsıma gelıp bana bu konuda karsı cıkmasın. ben namussuz kız degılım heralde kıme nasıl davranılcanı bılıyorum ama okdr aç ki insanlar.. kendı adıma dılıyorum Allah benı calısmaya mecbur bırakmasın. Amin.
    siz işveren de olsanız, yonetıcı de olsanız, altında da calıssanız ustundede olsanız hepsı yalaka ve ıgrenc :eek:klava: bunları bu hale getırıp yuz verenler de kadınlar tabıkı.
    bu şerefsızler o yalaka kadınalrdan cesaret alıyor.
    yok yanı yok.. ben okudugum bölümden sogudum bu calısma mevzusu yuzunden.
    cok buyuk bır Alman fırmasında calısma hayalıyle gırmıstı mbolumume. orda staj yaptım ve nefret ettım.
    bolum degıstırcem sımdı cunku hıcbır anlamı kalmadı yanı..
    ben kesınlıkle calısmak ıstemıyorum.
    ve bu ırenc ortamda bayanlar calısmamalı dıye dusunuyorum.
    keske ınsanımız ınsan olsa da bayanlar da bole elını etegını cekmesei tıksınmese bu ıs ortamından.
    butun yavsaklar Allahından bulsun nefret ettım yazarken bıle kufur edıyorum...
    off sinir doldum :eek:klava:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.