Kadın - Erkek eşitsizliği

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve betxuxl19 tarafından 12 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

12 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : betxuxl19
  1. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    42 günlük bebeğim var.hep evdeyim.kaç gündür acayip bunalım takılıyorum .ev işleri çamaşır yemek bunaldım.eşime de kızıyorum.neden bu ev işlerinde tam bir eşitlik yok neden dünyanın yükünü kadınlar taşıyor.bunları düşünüp stres oluyorum .evde terör estiriyorum.nasıl siz bunları bir bayan olarak bu durumu kabul edebiliyor musunuz?anneme de kızıyorum zamanında iş yaptırmadan büyüttü bizi.şimdi de çoook zoruma gidiyor.ev işlerinden :nazar: ve eşimin eşit iş yapmamasından dolayı mutsuzum.:uhm:

2. 12 Mayıs 2009
  3. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    biz ikimiz de çalıştığımız için evde temizliği beraber yapıyoruz, sonuçta ortak kullanım alanımız orası, senin bebeğin de var, eşinle konuşmalısın, o şu an çalışıyor olabilir ama sen de bebeğinle uğraşıyorsun, biraz yardım etmeli sana.

4. 12 Mayıs 2009
  5. strawberry35

strawberry35 тнє נσкє& Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım,erkekler ne kadar yardımcı olsalarda,yinede büyük yük kadınların omuzunda oluyor maalesef.İşlerini bir programa koysan,kendini bunaltmadan sistemli olarak yapsan,belki bu kadar daralmassın.Bebeğinde varmış kolay değil tabi,belki haftada 1 yardımcı almakta çözüm olabilir.Ölümlü dünyada ev işi için sıkma kendini,nasılsa çok çok yapana madalya vermiyorlar,olduğu kadar yapŞeniz

6. 12 Mayıs 2009
  7. whitehall

whitehall Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım buna Türkiyede kadın olmak diyoruz sartlar ne olursa olsun kadın da calıssa o hep kadın anne görev dağılımı yapılmıyor neden erkeği yetiştirende kadın zamanında verilmeli bu anneler erkek cocuklarınıza esitliği asılayın asılayın ki bizden sonrakiler bari rahat etsinler

8. 12 Mayıs 2009
  9. beyaz06

beyaz06 Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım şu an bebegin çok küçük oldugu için bakımı çok zor bir dönemdesin.
    bu aralar her yönden yardıma ihtiyaç duydugun bir dönem böyle düşünmen çok normal.aynı şeyleri bende çok yaşadım.
    erkeklerden ev işleriyle ilgili birşey beklemek anlamsız geliyor bana çünkü yapmazlar dogalarında yok.yapmayı düşündüklerinde de kılıbıkmı olurum diye bir düşünürler.
    bebegin biraz büyüsün bak gör herşey daha kolay gelecek.sadece biraz zaman biraz sabır.

10. 12 Mayıs 2009
  11. cimcime eses

cimcime eses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    196
    Ben evli olmadığım halde şikayetçiyim bu durumdan. Kardeşimin çalışmadığı zamanlar bile ben eve gider yemeğini hazırlarım, yatağını bile ben açıp toplarım. Neymiş o erkekmiş hemde çalışıyomuş, e bende çalışıyorum...Çalışmaya gelince erkek bayan eşitliğini ve dayanışmayı savunurlar ama ev işine gelince herşeyi kadınlar yapar...

12. 12 Mayıs 2009
  13. dilenciii

dilenciii az zaman kaldı... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bunalmakta da sitem etmekte de haklısın. ikiniz de çalışıyorsunuz üstelik bir de bebek var daha çok yardım etmesi gerekirken hep senden beklemesi hoş değil.
    bayan olarak kabul etmekten söz etmişsin, ben etmem. bir insan özbakımını yapacak etrafını temiz tutacak ve aç kalmayacak kadar yemek yapmayı bilecek. bunları yapmayan erkek bana hep eksik bir birey gibi gelmiştir. duyarlı olmak gerek. erkeğin doğası falan diye bişey yok. ilkel zamanlarda hadi dışarda avlanıyordu diyelim adam güç gerektiren şeyleri yapıyordu eyvallah ee şimdi. akşama kadar canı çıkan geç gelen ve işi efora bağlı adamları konu dışı tutuyorum. ama benim annem babam gibi memur aynı saatte gelen evli çiftlerde babaların tv karşısına geçip, annelerin de bi hışımla mutfağa koşup haftasonunu da temizlikle geçirmesine çok kızıyorum!!

14. 12 Mayıs 2009
  15. deren23

deren23 Guest

ya evlenince değisirmiyim bilmem ama ben bi erkeğin temizlik yapmasına karsıyım istemem daha çok batarır be o ...gerçi ben kimseye yaptırmayı sevmem biraz takıntım var bu konuda...yeri gelir anneme bile kızarım yapma derim..sevmiyorum ya bi erkek ne kadar yapabilir ki ben hastayken yada bebis olduktan sonra dağıtmasın yeter karısmasın...

16. 12 Mayıs 2009
  17. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    erkeğin de bu bilinçte olması lazım.
    ev ortak kullanım alanıysa, ortaklaşa düzen sağlanmalıdır.
    eğer çocuk yoksa ve kadın çalışmıyorsa belki tek başına yapabilir ama bunun tersi benim için düşüncesizliktir.
    konuşun eşinizle ne kadar yorulduğunu ve yetişemediğinizi anlatın

18. 12 Mayıs 2009
  19. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    bence bu konuda bir beklentiniz olmamalı eşinizden,
    sizin demenizle değil,içinden gelmeli size yardım etmesi ama
    maalesef bu hep böyleydi,bundan sonrada böyle olacak...
    ev hanımlığı gerçekten çok zor,sizin bu yüzden evde terör estirmeniz sadece
    sizi üzer ve eşinizle aranız bozulur...bence bunu kabullenin ve
    kendinize iş planı çıkarın,
    yorulmadan,sıkılmadan yapın,zamanınızı bebeğinizle geçirin,
    dünyanın işi bitmez,sırf bu yüzden evinizde huzursuzluk çıkmasına
    izin vermeyin derim...tatlı dille eşinize söylerseniz belki
    yardımcı olur size ama zorlada birşey yaptıramazsınız...
    sevgiler...