Kadın heyecan için aldatmaz

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve ressam1970 tarafından 24 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

  24 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : ressam1970
 1. ressam1970

  ressam1970 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  17 Mart 2007
  Mesajlar:
  660
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  Kadın heyecan için aldatmaz
  Eşlerini aldatan kadınlarla ilgili haberler gazete manşetlerinden düşmüyor. Uzmanlara göre kadın en çok kocasından ilgi görmediğinde aldatıyor.

  Sosyetik güzelin ihaneti... Karısını eski ortağıyla yakaladı, tek celsede boşandı... Aile dostlarıydı, eşini elinden aldı... Son günlerde bu tarz "aldatma" haberleri medyada sıkça yer buluyor, olayların kahramanları kısa bir süreliğine olsa da ortadan kaybolmayı tercih ediyor. Üstelik erkeklerin "aldatma" hikayelerinden çok kadınlarınki manşetlere çıkıyor. Uzmanlara sorduk; "Kadınlar neden aldatır?"

  Psikiyatr Kerem Doksat:
  Gelir düzeyi yüksek kadınlar daha kolay aldatıyor ve bu ortaya çıkmıyor.

  Evlilik terapisti İlkim Öz:
  Kadın intikam için de aldatabiliyor. Böyle tehlikeli bir yönleri var.

  Psikiyatr Cem Mumcu:
  Maddi ve manevi zarara uğramaktan korkuluyor. Etraf sahte evliliklerle dolu.

  Kadınlar şefkat istiyor bulamayınca aldatıyor

  Son yıllarda eşlerini aldatan kadınların haberleri gazete manşetlerinden inmiyor. Uzmanlara göre iki taraf da aldatıyor ama sebepler farklı; erkekler cinsellik, kadınlar ise sevgi arıyor.

  Aldatmak, her kültürde farklı anlamlar içerse de tekeşli sistemin ve orta sınıf ahlakının geçerli olduğu toplumlarda affedilmesi zor bir 'ihanet' olarak kabul ediliyor. Tarihi, neredeyse insanlık kadar eskilere dayanıyor ve mağduru da rakam veremeyeceğimiz kadar çok.... Günümüzde ise eşlerin birbirini aldatmasının nedenleri kişiden kişiye değişiklik gösterdiği gibi nedense erkeklerin kadınlara oranla eşlerini daha çok aldattığı düşünülür. Orta sınıf ahlakının geçerli olduğu gruplarda erkeklerin aldatması kolaylıkla affedilir ancak kadının aldatması genellikle gazetelerin 3. sayfalarında acı haberlerlerle son bulur. Bu sistemde kadın cezalandırılır, erkekse affedilir! Ancak farklı örnekler de yok değil... Eşi tarafından yıllarca aldatıldığını hatta iki çocuğundan birisinin kendisinden olmadığını öğrenen D.E., eşine zarar vermek yerine hakkını mahkemede aramıştı.

  Sosyal ve ekonomik açıdan toplumun daha üst bir kesimini temsil eden tarafta da aldatma hikayeleri son zamanlarda medyayı oldukça meşgul ediyor. "Suşi skandalı" olarak günlerce konuşulan en 'yeni' aldatma hikayesinin başrol kahramanları ise iki erkek ve üç kadındı. İstanbul'daki Mori Sushi restoranının sahiplerinden Ari Duek, ortağı Emre Muratoğlu'nun eşi İrem Tuncalı ile birlikte olmuştu. Duek'in eski sevgilisi de bunu aldatılan eşe anlatınca Emre Muratoğlu eşi İrem Tuncalı'dan ayrılmış ve iş ortaklığını da bitirmişti. Ari Duek, eşi tarafından "Bu ne ilk ne de son olacak" gerekçesiyle affedilmişti. Şimdi Bodrum'da tatildeler...

  Araştırmalar Türkiye'de kadınların da erkekler kadar eşlerini aldattığını ortaya koyuyor. Ancak her kesimin 'aldatma'ya verdiği tepkiler farklı. Mardin'de bir namus cinayetine gerekçe olarak gösterilirken, sosyetede yaşanan benzer bir olayın üstü kolaylıkla kapatılabiliyor. Evlilik terapisti İlkim Öz'e göre erkek ve kadının aldatma nedenleri farklı; "Kadın eğer eşiyle iletişim kurmakta zorlanıyorsa, cinsel sorunlar yaşıyorsa aldatabiliyor. Kadın intikam için de aldatabiliyor. Bana gelen bir vaka vardı. Erkek 5 kez aldattığı için kadın da onu 4 kez aldatmış. Bir hakkı daha kaldığını söylüyordu. Bunu bir maç olarak görüyor. Eğer özgüveni eksikse, eşiyle kişilik çatışmasına girdiyse, kendini kanıtlamak için de aldatabiliyor. Yakın bir zamanda Türkiye'de yapılan bir araştırma sonucunda aldatma oranı yüzde 50 çıktı. Kadınlar daha az aldatıyor, diye bir şey yok. Son 10 yıldır bir artış var. Ama erkekler eşlerinin kendilerini aldattıklarına inanmıyor."

  Alt sınıftan seçiliyor

  Psikiyatr Kerem Doksat, sosyal ve ekonomik açıdan üst kesimdeki insanların daha çok eşlerini arkadaşlarıyla aldatmalarına da şöyle bir yorum getiriyor: "Üst sosyal ekonomik gruplarda çevre dar. İster istemez böyle bir şey olur. Mesela Prenses Diana da eşini ilk olarak aristokrat olmayan biriyle yani seyisiyle aldattı. Bizim sosyetede de böyle şeyler olur. Evdeki çalışanla karısını aldatıp daha sonra evlenen adamlar var. Kadınlar da şoför ya da evde çalışanlardan biriyle yapabiliyor bunu. Karı ile koca arasında yaş ve kültür farkı varsa kadının onu arkadaşıyla ya da alt sınıftan biriyle aldatma riski yüksek. Bunun nedeni de intikam. Kadının aksine o gruptaki erkekler genelde arkadaşının karısıyla aldatma riskine girmez. Bunun yerine pahalı fahişelere gider ya da metres hayatı yaşar."

  Psikiyatr Cem Mumcu ise kadının aldatmaya meyilli olmadığını belirtiyor: " Kadın, erkeğe göre aldatmaya meyilli bir yaratık değil. Erkek daha meraklı. Eğer ortada patalojik bir vaka yoksa kadınlar cinsellik için aldatmıyorlar. Benim sahici bulmadığım bir şeyler oluyor bizim ülkemizde. İnsanlar bir yandan orta sınıf ahlakını korumak bir yandan sosyal, ekonomik ve kariyerleri adına mutsuz ilişkilerini sürdürmek zorunda kalıyorlar. Maddi ve manevi zarara uğramaktan o kadar çok korkuyorlar ki etraf sahte evliliklerle dolu. Son zamanlarda eşlerini aldatan kadın sayısında artış olduğu da bir gerçek..."

  Aynur Erdem  Kaynak : Sabah
   
 2. 24 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : ressam1970
 3. ressam1970

  ressam1970 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  17 Mart 2007
  Mesajlar:
  660
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  Kadınlar niye aldatır?

  Kadının aldatma nedenleri daha çok aile yapısında aramak gereklidir. Hayatı boyunca güçlü bir baba figürünün eksikliğini hissetmiş olan bir kadın, eğer evlendiği erkekte de bu güçlü baba figürünü bulamazsa eşini kendisi için bu gücü temsil eden kişilerle aldatabilir. Ya da çocukluğu boyunca ancak flörtöz davranışlarla babasının ilgisini üzerinde tutabilmiş birisi evlilik hayatında da erkeklerin ilgisini onlarla flörtöz bir durumda olunca çekeceğini düşünür. Çocukluktaki anne baba ilişkilerindeki eksiklikler, kusurlar ve yoksunluklar çok temel rol oynayabilir. Eşi tarafından arzu edilmediğini hisseden bir kadın öz saygısını onarmak için sadakatsizliğe başvurabilir.


  Aldatan kadınların oranı, aldatan erkeklerin oranına yaklaşıyor. ABD’deki rakamlara göre eşini aldatan kadınların oranı yüzde 15, erkeklerin oranı ise yüzde 22. Evlilik terapistleri ise kadınlardaki aldatma oranının yüzde 50’ye yaklaştığı görüşünde.

  Evli kadınlar artık bir araya toplandıklarında çocuklar ve iş hayatının sıkıntılarından daha başka şeyleri konuşuyorlar. Özellikle bu kadınlar 6-7 yıllık evliyseler...

  Amerikalı kadınlar, artık birbirlerine kocalarını nasıl aldattıklarını anlatıyorlar. Örneğin adı ‘Erin’ olarak geçen 40’lı yaşlarda, 10 yıllık evli bir kadın, bir toplantı sırasında arkadaşlarına kocasından başka bir erkekle buluştuğunu, hatta birkaç erkekle ayrı ayrı buluştuğunu anlatıyor. Erin, ‘onlarla seks yapmasa da sadece bir öpücüğün verdiği heyecanı yaşamanın bile kendisine yettiğini’ belirtyor.

  Yalnızlık etkeni

  Bir pilotla evli olan ve sürekli yalnızlık çeken 35 yaşındaki ‘Veronica’ ise, bir başka erkeğe aşık olmuş. Dallas’taki bir gece kulübünde tanıştığı zengin bir işadamı olan bu erkeğin kocasının ona veremediği her şeyi verdiğini söylüyor: Tiffany marka mücevherler, çiçekler ve aşk notları... Ama bir gün aşığından bir buket çiçek geliyor, kapıyı da kocası açıyor... Veronica’nın evliliği ondan sonra bitiyor. Şimdi bir başka bir erkekle (çiçek gönderen değil) evli olan Veronica, kadın arkadaşlarıyla flört etmek isteyen evli kadınlara yönelik bir web sitesi açmaktan söz ediyorlar. ‘Bunun bir pazarı olduğunu sanıyorum’ diyor Veronica. Böyle siteler var da. Evlilik dışı seks arayan kadınlar, Yahoo, MSN ya da AOL’da ‘search’ yaparak aradıklarını bulabiliyorlar. Evli kadınların en çok sevgili buldukları yer ise işyerleri olarak belirlenmiş.

  Anketler yanıltıcı

  Geçmişte yasalar kocalarını aldatan kadınları cezalandırıyordu. Her şeylerini, hatta evlilikten önce edindikleri mallarını bile kaybedebiliyorlardı. Günümüzde yasalar kadınları koruyacak yönde değişti. Ayrıca kadınların eğitim düzeyleri de arttı. Artık daha rahat hareket edebiliyor ve yaptıklarını arkadaşlarına da hiç çekinmeden anlatıyorlar.

  Kaç tane kadının evlilik dışı ilişki yaşadığını hesaplamak zor, çünkü anketlere büyük oranda doğru cevaplar verilmiyor. Erkekler cinsel yaşamları konusunda abartılı bilgiler verirken kadınlar daha ketum davranıyor. Uzmanlar, eşlerini aldatan erkeklerin oranını yüzde 50 olarak verirken bu oranın kadınlarda bugün en az yüzde 30-40’lara çıktığını söylüyorlar. 1991’de yapılan bir araştırmada bu oran yüzde 10 çıkmış. 2002’de ise yüzde 15. Aynı araştırmaya göre eşini aldatan erkeklerin oranı ise yüzde 22. Evlilik danışmanı Michelle Weiner-Davis ise eşlerini aldatan kadınların oranının yüzde 50’ye yaklaştığına inanıyor.


  İhanet kadının geninde var !!

  İngiltere’de yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre ihanet etmek, kadının geninden kaynaklanıyor.
  Alman Bild am Sonntag Gazetesi’nde yer alan haberde başkent Londra’daki St. Thomas Hastanesi’nde Prof. Tim Spector ve ekibi tarafından yapılan araştırmaya yer verildi.

  Kadınlara aldatma alışkanlıkları hakkında sorular sorularak bilgi alınırken çıkan sonuç oldukça şaşırtıcı oldu:

  Kadınlardan yüzde 23’ü eşini aldattığını söyledi.

  Daha ilginci ikiz kardeşlerden biri, eşini aldattığını söylediyse diğer kardeşin de ihanet etme olasılığı yüzde 55 olarak ortaya çıktı.

  Genleri aynı olan tek yumurta ikizlerinde iki kardeşin de aldatma olasılığının daha da yüksek olduğu belirlendi.

  Erkekler de araştırılıyor

  Elde edilen sonuçların erkekler için de geçerli olup olmadığı henüz bir araştırma safhasında. Uzmanlar, bu olasılığın erkekler için de geçerli olması gerektiğini savunuyorlar. Prof. Spector, ihanetin genlerle ilgisi olmasında çeşitli genlerin birbirine etki yapmasından kaynaklanabileceğini söyledi. Prof. Spector, ‘Aynı durum, insanların riski sevmesinde de yaşanıyor. Burada da birçok genin birbirine etkisi bu duyguyu ön plana çıkarıyor’ dedi. Prof. Spector, kadınların ihanet etmesini yargılamadığını sözlerine eklerken ‘Kadınların daha çok erkekle beraber olması daha sağlıklı ırkların üremesini sağlıyor’ diye konuştu.
   
 4. 26 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : ressam1970
 5. deniz_gunes

  deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

  Katılım:
  9 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  10.204
  Beğenildi:
  27
  Ödül Puanları:
  198
  Hayir Ilgisizlikten Aldatir.........
   
 6. 26 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : ressam1970
 7. XSXimal

  XSXimal Üzeni yolla... Salla... Üye

  Katılım:
  26 Haziran 2007
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  Eşi aldattığı için aldatır.
  Eşini artık sevmediği için aldatır.
  Değer verilmediği için aldatır.
  Ya da bir sebep yoktur içinden öyle gelir.

  Madem sevmiyorsun boşan gitsin. Hem kendini hem eşini aldatma öyle değil mi?
  Ben evli bir bayanın böyle bir şey yapmasına anlam veremiyorum.

  Kafam karıştı yakafamçokkarıştı

  Nedenleri say say bitmez bence.

  ressam bence yazdıklarının hepsi doğru, paylaşımın için teşekkürler canıma.s.

  Kocamı böyle kadınlardan uzak tutmalıyım:Roflol::Roflol::Roflol:
   
 8. 27 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : ressam1970
 9. xsxirine_4553

  xsxirine_4553 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  25 Haziran 2007
  Mesajlar:
  1.064
  Beğenildi:
  26
  Ödül Puanları:
  108
  aldatmakk heyecan ugruna karsınakı ınsanın sana olan hayata olan guvenını hıce saymakkk ona mutsuzluk yasatırken mutlu olmak sadıstce bence erkekler heyecan arayısına her sebeb be bır kılıf uydurup aldatıyorrrrr kadınnnlarrr içlerinde küçük bir kız çocugu tasıyor ve sevkat beklıyor ılği beklıyor nazı cekılsın ıstıyor bunlar olmadıgı zamannnnn bence aldatır amaaa yınedeeeee zor bır bayanın aldatması ha deyınce aldatmaz yuvasını esını dusunurrrrr terazıye koyarrrrrrr eksılerı artıları bence erkeler gıbıııııııı neden olsa affeder deyıp dusunmeden aldatmaz benceeee
   
 10. 27 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : ressam1970
 11. RedRose

  RedRose Popüler Üye Üye

  Katılım:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  788
  Beğenildi:
  10
  Ödül Puanları:
  108
  yaa anket yapılmasına doktora gidilmesin gerek yokki ilgisizlikten aldatır başka neyden olurki adam sevgi değilde şiddet veya vaktini başka yerlerde harcıyorsa kadınının değerini bilmiyorsa hakediyor