kadın idareci olmalı mıdır?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Benimdilemmam tarafından 22 Ocak 2009 başlatılmıştır.

22 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Benimdilemmam
  1. Benimdilemmam

Benimdilemmam Pain... Üye

Beğenildi:
    1.031
    Ödül Puanları:
    163
    bugun ayse ozyılmazel bır yazısında okudum

"modern kadın erkegın hıcbır şeyıne sabredemıyor, sonra yalnızlıga mahkum oluyor " şeklinde bir görüşü vardı.

Sonra düşündüm 1,5 aylık bır ılıskım var ve gerek msn, gerek telefon uzerınden yada yüzyüze olduğunda konusmalar sorunlar yada planların tartısmaları eğer ben bıraz bı anlık susup onu anlamaya çalışırsam buyumeden orada kapanıyor; ya da onun ıstedıgı zaman kapatıp daha sonradan konuşursak; eğer devam edersek çok büyüyor...bıraz agresıfım ben, o daha sakın ama kızarsa da bakısları ıle bıle sınırını bellı eden gozlerınden ates cıkan bırı...

Bazen bu olaylardan sonra dusununce gereksız yere sorun yaratmadım kendıme de dıye sevınıyorum, kucuk olaylar halledılıp sorun olmaktan cıkıyor...

Ama bazende sunu dusunuyorum acaba onu ıdare edıyorum da boyle oluyor? yanı yapımdan dolayı mı uzatmıyorum , yoksa ıdare etmek mı ıstıyorum bu sorunun cevabını bulamıyorum, o anda sorunu bırakıp sınırlıyken nasıl onu mu gormelı mıyım?

Sizce bayanlar sağlam bır ılıskı sevgının temel oldugu bır ılıskı ıcın kadınlarda ıdarecı mı olmalı ? yada her turlu kaprısımle ceksın benı mı demelı?yanı sevdıgınız ınsanı ya herseyı ıle banada herseyı sorun etse bıle severım dıyebılır musunuz ? denmelı mı?

2. 22 Ocak 2009
  3. cloudy

cloudy en iyi koca ölü kocadır:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    evet kadınlar hep alttan almak zorunda nedense........
    erkeğin siniri daha fazla zaafı daha fazla
    en basiti aldatıyorlar sonra ihtiyaçlarımdı zaafımdı bi anlık hatamdı affet deyip
    utanmadan kendilerini savunuyorlar ama bunu bir kadın yapsa tartışmasız aldatma oluyor
    bizim evdede bu kural uygulanır babam sinirliyken annem susar
    daha sonra açılmak üzere o konu orda kapanır
    sevgilimde de öyleydi
    sinirliyken tek bi laf etmez ettirmez hadi ben gittim hadi ben kapattım diyerek
    konudan uzaklaşırdı söylemek istediklerim içimde kalarak susardım
    çünkü biliyorum ben bir söylesem o bin söyleyecek eklenecek katlanacak olay bitmeyecek
    bende çok kızıyorum bu duruma ama erkeklerin genel yapısı bu değiştiremiyorsun malesef

4. 22 Ocak 2009
  5. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bence herseyede idare etmemek lazım bir süre sonra bundan yararlanmaya başlıyorlar

6. 22 Ocak 2009
  7. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    coğu erkek kadın kaprisi cekemiyor yada işlerine gelmiyor :kızgın:
    daha cok kadınlar özverili ve idareci oluyor Şeniz:

8. 22 Ocak 2009
  9. Benimdilemmam

Benimdilemmam Pain... Üye

Beğenildi:
    1.031
    Ödül Puanları:
    163
    bende alıstırmak ıstemıyorum ama normal halım bıraz kaprıssız sanırım:S

10. 23 Ocak 2009
  11. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    evet hep alttan alan fedakarlık yapan kadınlar oluyo...
    ben bunu pek fazla doğru bulmuyorum...
    çünkü kadında sonuçta insandır,onu yut bunu yut,ona sesini çıkarma buna sesini çıkarma...
    eee sonunna ne oluyo,bir zaman sonrada,kadın içinde biriktirdiği herşeyi söylüyo...
    o zamanda daha kötü sonuçlar doğuruyo...

12. 23 Ocak 2009
  13. betican

betican Guru Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    308
    :dance::dance:

BENCE ALTTAN ALMAK VE İDARE ETMEK KARŞILIKLI OLMALIDIR.
    Çünkü her insanın farklı karakteri vardır, iyi ve kötü huyları vardır. Ama bunları değiştirmek için kavga etmek yerine, güzellikle söyleyip ikna etmek daha iyi olur.
    Ama bana da kayınvalidem hep şunu söyler 'KADINLAR HEP ALTTAN ALMAK VE SUSMAK ZORUNDALAR. VE BEN DE HEP HAYIR ASLA HEP ALTTAN ALMAK VE SUSMAK ZORUNDA DEĞİLLER, EĞER EŞLERİ HAKSIZSA SONUNA KADAR HAKKINI SAVUNUP, KENDİNİ EZDİRMEMELİ DERİM. EĞER ERKEK HAKSIZSA O SUSSUN VE ÖZÜR DİLEMEYİ BİLSİN DERİM.
    Ve hep bu yüzden tartışırrız. Ama nedense hep sonunda benim dediğim olur..

14. 23 Ocak 2009
  15. ggamsee

ggamsee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    malesef ben beceremiyorum.sakin kalmaya çalışıyorum ama uzun sürmüyor.bi yerden patlıyorum sonunda.çok çektim bu yüzden.yaşlanınca uslanırım belki:nazar:

16. 23 Ocak 2009
  17. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    ilişkide kadının partnerine uyguladığı tavır,aşağı yukarı küçük erkek çocuklarına uygulananla aynı olmalıdır.yani ödüllendirme ve ufak cezalandırmalarla düzene sokma yöntemi.
    hep senin dediğin diyip sözde idare edersen istemediğin şekilde yaşamaya mahkum olursun,çünkü alışkanlık haline dönüşmüştür.
    ben evliliğimde sekizinci yılımdayım,şu anki hali başta hayaldi,yavaş yavaş hissettirmeden alıştırdım herşeye,gitgidede daha iyi olacak inşallah.
    akıllı kadın bence hissettirmeden,hayatındaki değişiklikleri gözüne gözüne sokmadan halleder herşeyi.

18. 23 Ocak 2009
  19. EU3

EU3 Guest

kadın 29 yasinda bekar, eger bu isleri o kadar iyi bilseydi evli olmaz miydi, cok ta takilmamak lazim elin ne dedigine...Ben cok alttan almayi dogru bulmuyorum, erkek kadindan korkmali, onu ustun gormeli