kadın kadına neden düşman?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve derin__ tarafından 24 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

24 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : derin__
  1. derin__

derin__ Guest

Kötü Kazen:içelim:Şeniz:mymeka:arkadaşlar ben gerçekten artık bu hemcinslerimi anlamıyorum.tam evet bu dürüst,kafa dengim,kıskançlık fesatlık yok derken.o da bir süre sonra öyle çıkıyor.neden bayanlar birbirlerini çekemiyorlar anlamıyorum.bu yüzden burak dostu arkadaşım diyebileceğim bir kişi bile kalmadı çevremde.acaba bende mi?bir enteresanlık var anlamıyorum.galiba herkezi kendim gibi sanıyorum.bugüne kadar çevremdeki arkadaşlarıma karşı hiç kıskançlık duymadım anca gıpta ettim.onlar için iyi olan herşeye sevindim.ama onlar hep tersine davrandı.artık kötü niyetli olmayı düşünüyorum.bugüne kadar iyi niyetin bir faydsını görmedim ne yazıkki.bu çok acı ama gerçek.size şimdi soruyorum.ben yanlış mı?düşünüyorum ne olur siz söyleyin.

2. 24 Temmuz 2007
  3. GxoxkyxuxzxuxndeDans

GxoxkyxuxzxuxndeDans GÖZLERİMDE GECE OLDU Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ahh güzelim bendede aynı sorun var bende anlamıyorum bu insanları herkes bi yol tutturmuş gidiyor ya bizde bi sorun var yada onlarda bende senin gibi böyle durumlarda rahat davranamıyorum yalakalık yapamam.Benimde senin gibi çevremde ne dostum nede arkadaşım kaldı herkesten kazık yedim anlıyacağın canım cicim diyenler 1 ay sonra canın çıksın dediler galiba bu izmirin havası kadınları çarpıyor herkeste bir dedikodu merakı fesatlık o şunu almış bu bunu almış yarışı almış başını gidiyor olan kocalara oluyor vesselam herkesin aldığını verdiğini almaya kalksa derin ben bucada oturuyorum sen izmirin neresindesin ??

4. 25 Temmuz 2007
  5. derin__

derin__ Guest

iyi bari tek değilmişim.demekki bizde değil sorun onların beyinlerinde.canım ben izmir in mersinli diye küçük bir semtindeyim.atatürk stadı karşısı oluyor yani.
    bence insanların kendilerine hiç güvenleri kalmamış.kompleksliler.bu sorunu parayla halletmeye çalışıyor bazı kesim.parası olmayanda paralı çevre edinip halletmeye çalışıyor.kısaca biz bunlara çıkarcı ve yüzsüzler gurubu diyebiliriz.sence.

6. 25 Temmuz 2007
  7. EU3

EU3 Guest

sevgili lili bence yanlış düşünüyorsun. serzenişte bulunmak hataları görebilmekle ilgilidir.sizce biz neden bu bılgisayarın başında dertleşiyoruz.dostlarımızdan yediğimiz kazıklardan dolayı değil mi?

8. 25 Temmuz 2007
  9. vilas

vilas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    düşüncelerine katılıyorum genelde kadınlar arasında daha fazla sorunlar oluyor haklısın

10. 25 Temmuz 2007
  11. Selen_Ay

Selen_Ay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.871
    Ödül Puanları:
    163
    Şimdi dicem ki burdaki herkes mi kıskanç bayan arkadaştan dertli :) herkes kendinin dürüst diğerlerinin kıskanç olduğunu söylüyor ama bilemiyorum.

Benim ağzım kız arkadaşlardan çok yandı zamanında, o yüzden şimdi en yakın dostum bir erkek :) kızların en ufak bir şeyi yanlış anlamaları, bir derdi büyütüp başıma kakmaları. Azıcık kırıldığınız an hemen sizin neyiniz var neyiniz yok başkalarına anlatmaları canıma tak ettirdi, bu hataya senelerdir düşmemeye çalışıyorum artık. Sizi kıskanmaları da cabası yani bilemiyorum herkese diyorum ki, kim benim hakkımda ne düşünüyorsa Allah ona 10 mislini versin :)

12. 25 Temmuz 2007
  13. Selen_Ay

Selen_Ay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.871
    Ödül Puanları:
    163

Beddua mı :) "her kim benim hakkımda ne düşünüyorsa Allah ona 10 mislini versin" bu bir beddua değil ki :) benim hakkımda kötülük düşünen kötülük bulur, iyilik düşünen iyilik. bu dua her iki yönlü, yani karşı tarafımdakinin kişiliğiyle orantılı :)

14. 25 Temmuz 2007
  15. GxoxkyxuxzxuxndeDans

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet lili %1 lik kısımda olduğum için serzenişte bulundum çünkü kıskançlık gibi hastalıklı bir duyguyu hayatımdan atalı 7*8 yıl oldu çünkü aklımla hareket ederim kimsenin giydiği yediği içtiği beni ilgilendirmez görmem bile çoğu şeyi benim için takı süs püs birer metadır bunlara inan para harcamam Hayatım boyunca cadı bir insan olmadım kımseyle bir kavgam olmadı bana birisi kötülük yaptığı zaman sadece kenara çekildim susmakta bir erdemdir bunu öğrendim.safmıyım kesinlikle hayır çokmu iyiyim oda hayır benim hayatta beklediğim çoğu şey oldu belkıde ondandır allahımı binler şükürler olsunkı güzel bir evim huzur saçan bir ışığım ve o evin içinde canım kocam,birde canım oğlum var haaa birde 9 yıldan beri çalıştığım iyi bir işim.iyiki seni doğurmuşum diyen hergün bana dua eden annem ve babam var benım hayatta kıskanacak hiç bir şeyim yok her şeyi elde etmişim çünkü kadınların en çok birbirlerini kıskandığı şeye gelince güzellik aynalarla barışalı çok oldu ..........

16. 25 Temmuz 2007
  17. GxoxkyxuxzxuxndeDans

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Yazdiklarim Yeterince Açik Zannedersem.

18. 25 Temmuz 2007
  19. mesure

mesure Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Bu sorunun yanıtı çok basit tabi ki kıskançlık ve bu kıskançlığın sebebide ilişkilerdeki dengesizlik yani iki arkadaşın arasında oluşabilecek dengesizlikler.Bunu şöyle örnekliyim;örneğin size deli gibi aşık biri var ve siz de çok seviyorsunuz ayrıca bir işiniz var maddi durumunuzda gayet iyi,ve arkadaş olduğunuzu düşündüğünüz kötü günlerinizde yanınızda olan biri var bu kişininde hayatında kimse yok hatta yanlış ilişkiler kuruyor,hata üstüne hata yapıyor,işi de yok ya da maddi durumu sizin kadar iyi değil.Şimdi eğer ortada sağlam bir dostluk varsa bu durumdan kimse etkilenmez ve arkadaşlığı sekteye uğramadan devam eder,arkadaşının mutluluğunu paylaşır,sevinçlerine ortak olur,kendi sıkıntısını üzüntüsünü unutur hatta düşünmemeye çalışır fakat bu insan bu karakterde değilse sizi çok sevse bile sizin o sorunsuz hayatınızı çekemez evet çekemez yani yeri geliyor kardeş kardeşi çekemiyor,kıskanıyor yakın arkadaşınız mı kıskanmıyacak.Dediğim gibi belki temeli kıskançlığa dayanıyor ama biraz da iki kişinin birbirine zıt hayatlarının olması da o düşmanlığı doğurur aslında düşmanlık demek doğru değil bu bana biraz ağır geliyor sadece çekememezlik diyebilirim.