Kadın olmak zormuş...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Brownim tarafından 20 Eylül 2010 başlatılmıştır.

20 Eylül 2010
    Konu Sahibi : Brownim
  1. Brownim

Brownim şükürler olsun rabbim bizi korusun :) Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba kızlar,
    3 aydır tedavi görüyordum kistlerim var yumurtalıklarımda
    bugunde kontrolüm vardı,kullandığım ilaçlar hiçbir etki göstermemiş
    kistlerim olduğu gibi duruyor 3 tane 5cm
    9 aylık evliyim 22 yaşındayım,eşim çocuk istiyor ama ben hazır olmadığım için istemiyorum
    doktor ameliyat olmam gerektiğini ya da hamile kalmak için korunmamam gerektiğini
    söyledi,ancak hamile kalma riskimin normalden düşük olduğunu, tabii ki tıpta herşey köşeli
    değil herzaman hersey olabilir dedi...
    morelim çok bozuk,ameliyatın riskleri var,bebek olsada ben hazır değilim,
    ya olmazsa diyede çok korkuyorum...Aklım karma karışık
    eğer hamile kalırsam bunun benım açımdan daha iyi olacağını söyledi
    bebekten sonra kıstleride o anda alırlarmış...
    Şimdi arkadaşlar aranızda aynı durumda olupta hamile kalan ya da bu ameliyatı yaşayan varmı
    tecrübeli arkadasların yorumlarına cok ihtiyacım var.

bu konu buraya açılırmı bilmiyorum ama benımde derdim bu işte :KK43:

2. 20 Eylül 2010
  3. elektraya

elektraya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    canım bence büyütüyorsun.ben ne zaman doktoruma gitsem benden öncekine kistin var dediğini duyarım.çok yaygın olan bir durum bu.zaten çocuğa hazır değilmişsin.hazır olmadan da yapma bence çok büyük sorumluluk çünkü.olacak mı olmayacak mı bunu çocuk istediğinde düşünürsün.şimdiden karalar bağlamana ne gerek var. belki ilk ay olacak çocuğun.bizim gelinimizde de kist vardı hem karnı falan hep davul gibi şiş olurdu.ciddiydi yani baya.ama şimdi hamile.şimdiden bunları düşünüp psikolojini bozma.psikoloji de lazım çünkü bu işler için.a.s.

4. 20 Eylül 2010
  5. Bir_kadin

Bir_kadin kardelen Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Cok gecmis olsun Browni.

6. 20 Eylül 2010
  7. mirka

mirka hayattan tek dileğim var Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde kistim var bir hafta sonra alınacak hatta jinekoloji bölümüne de yazdım pek cevap alabildiğim söylenemez ama doktor ve hastane ismi sormuştum gerçi kararımı verdim dün.geçmiş olsun

8. 20 Eylül 2010
  9. vefasiz_

vefasiz_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence hazır olmadığın birşeyi aklından geçirmemelisin sitresten uzak durmalısın gerçi bu hayat şartları altında kim stresten uzak durabulurki eşinede güzel bir dille anlat biraz daha bekleyebileceğinizi söyle benim sağlığım için gerekli de

10. 20 Eylül 2010
  11. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Canım bir bilgim yok ama kisti olanlara hep doğum yapması öneriliyor...
    Birkaç tanıdığıma da aynı şeyi söyledi doktor...

12. 20 Eylül 2010
  13. pnrarsln

pnrarsln güneşe aşık . . . Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    61
    bnce çok canını sıkma bn 21 yaşındayım bekarım bnmde 2 defa kistim çıktı ama şükürler olsun ialçla ve zamala bitti gitti
    her 2 kadında aolan bi sorun bu kuzenimde de aynı şey oldu onun durumu daha da kötüydü ama bebek yaptılar hemde ikizkaydirigubbakcemile2 şimdi çok iyi sorun kalmadı
    annemde de kist olayı vardı ama onun çok ilerlediği için rahimi almak zorunda kaldılar
    tedavi ol ilerlemeden önlemini al derim
    çooook geçmiş olsun

14. 20 Eylül 2010
  15. zekiyim

zekiyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    canim gecmis olsun Allah sifa versin dua et Allahin bir bildigi vardir degilmi Allah herkese tasiyabilecegi yuku verirmis cocugunda olur ins. hic uzulme moral bozuklugu yasiyorsan taslarla tedavi bolumune girebilirsin kendine uygun tasi secersin renklerle terapi böulune gir renklerle tedavi benim bir arkadasda 4 5yil olmadi tedaviyle massallah 3 evladi var simdi aeo canin sagmi gerisi bosss

16. 20 Eylül 2010
  17. sonsenabd

sonsenabd Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    bu kadar uzulmene ve kafani takmana gerek yok . benim bundan 3 yil once yiyenim bu ameliyeti oldu .. cok basitmis . tabi biz olduk olduk dirildik . yiyenim 6 yasindaydi benim .. cok kotu gunlerdi .. ama inan biz cok abarmisiz sonunda onu anladik . amelayat cok basitti . laplaskopi ile kistleri cektiler . ve ertesi gunu eve cikti . gecmis olsun guzelim .

18. 20 Eylül 2010
  19. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer Ankara'ya gitme ihtimaliniz varsa ki ben Konya'dan gitmiştim.Ali Ayhan var Başkent Hastanesindeydi eğer başka bi yerle anlaşmadıysa süper bir doktor ben ona ameliyat oldum ki bana burda kistin patlayacak acil ameliyat diye beni karambole ameliyata alacaktı doktorlar sonrasında kansersin deyip ameliyat edemediler orda oldum doktorum zaten Türkiye'deki ilk 5 doktordan birisi çok iyi ve o günden bu yana defalarca ultrasona girdim hiç tekrarlamadı ve o doktor bu ameliyat harici tüp bebek içinde tedavi yapıyor