kadinin erkekten daha cok kazanması

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve gelecekkorkusu tarafından 26 Şubat 2008 başlatılmıştır.

26 Şubat 2008
    Konu Sahibi : gelecekkorkusu
  1. kadinin erkekten daha cok kazanması evlilikte problem yaratiyor mu? erkekler bunu kompleks haline getiriyorlar mi? Sizden daha az kazanan biriyle evlenir miydiniz? sevgi olduktan sonra gerisi bos mu sizce?

2. 26 Şubat 2008
  3. Kite_Runner

Kite_Runner Pretty Woman Üye

Beğenildi:
    58
    Ödül Puanları:
    113
    Etrafımda eşinden çok kazanan arkadaşlarım var. Onların arasında bu konudan dolayı problem olduğunu görmedim.Ama herkes bir değil. Erkeklerin çoğunluğu bunu komples haline getirebiliyor.
    Eğer eşim benden az kazansaydı yine de onunla evlenirdim. Ne kadar kazandığından çok, ne kadar çabaladığı ve çalışkanlığı ilgilendirir beni...

4. 26 Şubat 2008
  5. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    evlenmem ayol fakfukfon muyum ben niye para yedirim elin çulsuzuna tatlicadiarzu

6. 26 Şubat 2008
  7. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    canım..evlilikte ben sen olmaz biz olur,benim param senin paran olmaz bizim paramız olur...dolayısıyla kadının ya da erkeğin fazla kazanması problem olmaz onu problem haline getiren yine eşlerdir..eğer bayan sürekli kazancının eşinden yüksek olduğunu ima ediyorsa erkek tabiki kompleks haline getirir..sevdiğimiz insana önce maaşınımı sormalıyız eğer yükseksemi evlenmeliyiz...böyle saçmalık olmaz tatlım...para bir araçtır.ve insan sevdiği insanla parayı aynı kefeye koymaz..hayat bu maddiyat önce vardır belki sonra olmayacaktır..önemli olan sevmek,anlaşmaktır..gerisi gelir zaten...

8. 26 Şubat 2008
  9. mavilimcan

mavilimcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benden çok kazanan erkek nasıl benimle evliyse sorun yoksa bende eşimden çok kazanıyorsam aynı şekilde sorun olmaz ...çünkü hayat arkadaşıysak biz varız ve gelecek var....sorun etmemde yeterki çalışma isteği olsunn

10. 26 Şubat 2008
  11. delikizinturkusuyum

delikizinturkusuyum Hoşgeldin MİRZA'm... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Böyle bir durumu erkeğe para yedirme olarak görmüyorum asla.
    Aksine evlilik kurumunun yapısı itibariyle her anlamda bir nevi ortaklık olduğunu, önemli olanın "biz" kavramı olduğunu düşünüyorum.
    Dolayısıyla eşim benden az da kazansa çok da kazansa hiiiiç önemi yok bence.
    Önemli olan aylak aylak gezmeyip çalışsın, gerekirse azıcık bile olsa ekmeğini taştan çıkartabilecek bir insan olsun.
    Böyle bir durumu erkeklerin kompleks haline getirmesinin sebebi de yine eşlerinden çok kazanan kadınların tutum ve davranışlarıdır kanaatimce. CADIARZU

12. 26 Şubat 2008
  13. DearesT

DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    evlenmem...
    kolay kolay bir Türk erkeğinin de bunu kaldırabileceğini düşünmüyorum...
    yazılan yorumlar çok güzel ve mantıklı...
    ama bence geçerliliği tartışılır...
    eşim benden daha çok kazanmalı ve mesleki kariyerimiz de en azından eşit olmalı diye düşünüyorum...

14. 26 Şubat 2008
  15. evet yazilanlar guzel ama bence de gercekler boyle degil
    turk erkegi bunu cok sorun eder
    kadin ima etmese de baska yerlerden cikarir cezasini erkek
    kariyer olarak esit oldugu zaman sorun yok esitlenebilir is degistirerek ya da esit olmasa da az fark olur
    ama kariyerler egitim esit degilse o zaman bence sorun cikar

16. 26 Şubat 2008
  17. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    kesinlikle katılmıyorum..çevremde var..bence o insanın almış olduğu eğitimle alakalı..maddiyat tabiki önemli hem de çok önemli ama tekrar söylüyorum evlilikte sen ben davasına girilirse zaten o ip baştan kopmuştur...:enbuyukkk:

18. 26 Şubat 2008
  19. gxuxlxuxm12

gxuxlxuxm12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben eşimden çok kazanyorum ve hiç problem olmadı. Neden olsunki sonunda ikimizinde kazandığı ikimizin sen ben olmuyor biz bir aileyiz bunu ikimizde böğle düşünüyoruz.