kadının görevi süper

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve BarbunyaPilaki tarafından 5 Mart 2007 başlatılmıştır.

5 Mart 2007
    Konu Sahibi : BarbunyaPilaki
  1. BarbunyaPilaki

BarbunyaPilaki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    --------------------------------------------------------------------------------

Adamın birisi bir gün hastalandı. O gün canı işe gitmek istemiyordu. Karısı ne güzel hep evde kalıyor, hiç işe gitmiyordu. Birden içinden allaha şöyle bir dua edeceği tuttu. 'Allahım hergün işe gidip, 8 uzun saat boyunca evim ve eşimin rahatı için çalışıyorum. Eşim ise evde yalnızca oturuyor. Ne olur, bir gün için benim yerime geçip, ne zor bir hayat yaşadığımı görmesini sağla'.

Hikaye bu ya.. birden bire adamın dileği yerine geldi. Ertesi sabah, Adam, karısının vücudunda uyandı. Hemen yataktan fırladı, eşinin kahvaltısını hazırladı, çocukları uyandırdı, elbiselerini hazırladı, onların da kahvaltılarını hazırladı, yedirdi, beslenme çantalarını hazırladı, çocukları okula götürdü, eve döndü.

Hemen evi toparladı, yıkanacak bulaşıkları ve çamaşırları halletti. Temizleyiciye götürülecek olanları eline alıp, telefon faturasını ödemek için Türk Telekom'a gidip sıraya girdi. Faturayı ödedikten ve temizleyiciye uğradıktan sonra akşam yemeği için alışverişe gitti.

Eli kolu dolu bir vaziyette eve döndü. Bu arada öğle olmuştu. Evi, özellikle yemek masasının altını elektrik süpürgesi ile süpürdü. Eşyaların tozunu aldı. Mutfağı sildi. Çocukların okuldan geldiklerinden atlayacakları keki pişirdi.

Çocukları okuldan alma zamanı gelmişti. Yolda onlarla sohbet etti. Okulda olanlar konusunda onlara akıl verdi. Eve geldiklerinde, derslerini kontrol edip, çalışmaları için masalarına oturmalarını sağladı, onlara süt ve kekten oluşan akşamüstü yiyeceklerini verdi.

Bu arada, yıkadığı çamaşırları ütülemesi gerekiyordu. Ütü bittiğinde, ancak akşam yemeğini hazırlayacak kadar vakit kalmıştı. Patatesleri soymaya başladı. Salataları yıkadı. Pilav için pirinci ıslattı. Etleri çıkarıp, fırın için hazırladı. Kocası eve geldiğinde, sofraya tabakları yerleştiriyordu.

Akşam yemeğinden sonra, önce eşinin kahvesini pişirdi sonra masayı topladı ve bulaşıkları halletti. Eşinin ve çocukların ertesi günü giyeceği kıyafetleri kontrol etti.

Bu arada çocukların yatma saati gelmişti. Onlara hikaye okudu.

Salona TV seyretmeye, biraz gazete okumaya dönmüştü ki, eşi onu yatak odasına çağırdı. Ne de olsa, adamcağız bütün gün onlar için çok çalışıp, yorulmuştu. Şimdi rahatlaması, gevşemesi gerekiyordu. Bu da onun göreviydi.

Ertesi sabah, uyandığında, hemen Allah'a yalvarmaya başladı. 'Allahım, özür dilerim, ben ne dediğimi bilmiyormuşum. Karımın hayatını rahat zannetmekle ne halt işlediğimi şimdi anladım. Lütfen beni eski halime döndür'.

Allah cevap verdi; 'Evet, dersini aldığını görüyorum, herşeyi değiştireceğim ama maalesef 9 ay beklemek zorundasın, çünkü dün gece hamile kaldın.'

2. 5 Mart 2007
  3. EU1

EU1 Guest

Çokk çok komik bi hikaye her okudugumda gülerim.
    Paylaşım için teşekkürler leydim :KK70:

4. 5 Mart 2007
  5. melis

melis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    süperr yaa....
    çok hoşuma gitti.
    ellerine,emeğine sağlık arkadaşım

6. 5 Mart 2007
  7. kalemkitap2

kalemkitap2 Kapsama Alanı Dışında ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    kadın olmak zor beee...

8. 5 Mart 2007
  9. BarbunyaPilaki

BarbunyaPilaki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    bir şey değil kızlar

10. 5 Mart 2007
  11. esmoş

esmoş Guest

en kötüsüde dokuz ay ve doğum çilesi bence ay çok güldüm ya:Roflol: :Roflol:

12. 5 Mart 2007
  13. EU1

EU1 Guest

:Roflol: :Roflol: :Roflol: :Roflol: valla dogru çok saol güldüm haaaaa yani dogru görsün erkekler:içelim:

14. 5 Mart 2007
  15. marul

marul HAYALLERİM,EYLÜL VE BEN:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    onu da yaşamalı ki gerçekten anlasın kadın olmak ne demekmiş .:1yes2: çok güzel ...

16. 5 Mart 2007
  17. canavar

canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    353
    yuh yani çok güzeldi ii aldığı ders yetmemiş olacakki 9 ay sonra daha iisini görcek

18. 5 Mart 2007
  19. cansuyum

cansuyum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ayyy çok güldüm yaaaa...