Kadının kendine güveni yeterli mi ?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve yenibirsayfa tarafından 10 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

10 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : yenibirsayfa
  1. yenibirsayfa

yenibirsayfa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar merhaba,

Bir kadın bir erkeği sevdi evlendi.Evliliklerinde herşey yolunda.Ama sonradan eşinin çevresindeki insanlardan erkeğinizi kıskanmaya başladınız.Çünkü eşiniz çok sosyal ve yardımsever biri.Arkadaşlıklar onun için değerli.Bir arkadaşınız size dedi ki,kadın eğer kendine güvenmiyorsa tedirgin olur,kıskanır,ortada birşey yokken evham yapar.Bu fikre ne kadar katılıyorsunuz.Kıskanmak bana göre sadece güven sorunu değil bir içgüdü.Kendime çok güveniyorum ama bu kadınlık duyguları çok karışık niye bu kadar kendimizi yoruyoruz ip üstünde yürüyoruz anlamıyorum,bazen kendime de söz geçiremiyorum.Kendime güveniyorsam eşimi her şartta ona göz koyacak insanlardan korurum ve eşim en azından içinden olsa bile karşı tarafa birşeyler hissetmez diyemiyorum.Eşim ve ben birbirimize deli gibi aşığız ama o insanlara çok değer veriyor ve onun arkadaşlığını kötü anlayacak insanlar beni tedirgin ediyor.Kendime güvenirim gerisi boş diyebilir miyim ki kafamçokkarıştı.

Benim sizlerden beklediğim bu evham konusunu nasıl bastırrabilir kadınlar.

2. 11 Mayıs 2007
  3. yenibirsayfa

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sanırım kimse bunun yolunu bulamamış yanıt gelmediğine göre .

4. 11 Mayıs 2007
  5. Acil Servis

Acil Servis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    walla kendine guvenle ne kadar alakası var bilemiyorum ama bu hisse eğer kadınların hisleri kuvvetlidir sen ne kadar guvensende karşında mutlaka gölge edecek otlar çıkar eşin bunun farkında olur yada olmaz, ama ben kendime guveniyorum deyip şap gibi ortada kalmakda var birde guvensemde guvenmesemde ortaya çıkacak durumla başa çıkarım demek var, eşine her fırsatta şaka yollu sana guveniyorum ama bak falan gibi eğer çevrende iletişimde olduğun gölge kadınlarda varsa onlarada sağlamlığın temelini belli etmen lazım ki cesaret yitirsinler ama bunları her durumda her şartta herkese yapma tabi yoksa paronaya olursun sadece gerektiğinde aileni koruyan kadın olduğunu göster yeter...aklı olan zaten böyle bişi düşünmez
    -bu arada allah dirlik düzenden etmesin sizi hep böyle mutlu kalın-

6. 11 Mayıs 2007
  7. yenibirsayfa

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağol canım yorumun için.her zaman gözüm açık dolaşıyorum.yeri gelirse eğer yapmam gerekirse o pis kadınlara da hissettirim tavrımı.

8. 11 Mayıs 2007
  9. Acil Servis

Acil Servis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ettir tabiki, kocaya sahip çıkmak hatadan korumak suçmu? bu ayıp değildir eğer çevrende böyle kadınlar varsa allah sizi sakınsın kendi başlarını yesinler

10. 11 Mayıs 2007
  11. yenibirsayfa

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Şimdilik yok gibi ama görecez bakalım.Bizi herkes bilir sevgimizi umarım benle uğraşmak gibi bir hataya düşen olmaz.Kötü Kazen

12. 11 Mayıs 2007
  13. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.570
    Ödül Puanları:
    363
    Hımm çok ilginç bir konu.. Ben de çok kıskancım.. Hatta annesinden kızkardeşinden bile...

Evliliğimin ilk aylarında ona hayatı zehir ederdim normal kız arkadaşlarına bile tahammülüm yoktu.. Ama bu sene olgunlaştım kendime güvenim yerine geldi. Hatta buradaki bazı konuşmaları örnek gösterdim nette eşini aldatma vs...

"Eğer sen böyle bir iş yaparsan kapı orada gidersin,senden ayrılmaktan hiç korkmuyorum,çünkü böyle bir adama üzülmem ben! Asıl sen yanmalısın beni kaybettiğine,çünkü benim gibisini bulamazsın" dedim. Ama sakince kızmadan,bağırmadan anlattım bunları.

O da "aşkım ben sensiz hiç bir şeyim! Sen benim herşeyimsin" diyerek ağlamaklı oldu.. Ama cidden böyle düşünüyorum. Ondan eksiğim yok,fazlam var! Onsuz çok rahat hayatıma devam edebilirim. Ama o bensiz hiç bir b.. yapamaz!!!

naniknanik naniknanik naniknanik

14. 11 Mayıs 2007
  15. sarxix papatya

sarxix papatya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    valla aynen katılıyorum.bızsız hıcler

16. 11 Mayıs 2007
  17. umitto

umitto Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Walla arkadaşlar...ben henüz 10 aylık evli bir kadın olarak yarama parmak bastığınızı söylemeden edemiyicem. Ben bide öyle belli etmeden de duramıyorum.Kimisi kıskanır belli etmez.Bende yok öyle bişey.Kıskançlık krizlerim bi tuttumu kalp çarpıntılarım yükseliyo falan acaba bende bi anormallikmi war? Bi de Kimi insanı kıskanıyoruz kimisini kıskanmıyoruz. Bencede kesinlikle güdülerle alakalı bişey.Ben kimi kıskandıysam ve sorun yaptıysam mutlaka o kişinin sonradan bi açığı çıktı arkadaşlar. Hislerinize güvenin derim ben.

18. 11 Mayıs 2007
  19. onetimes

onetimes Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108

şimdilerde aynen bunları düşünüyorum.. geçmişte çok hatam oldu yanarım zamanında böyle düşünmediğime.