Kadının veya erkeğin aldatması arasında ne fark var?

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve italim tarafından 5 Şubat 2009 başlatılmıştır.

5 Şubat 2009
    Konu Sahibi : italim
  1. italim

italim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    yeni üyeyim konuyu nereye açacağımdan emin olamadım yanlış açtıysam özür dilerim.bu bir alıntıdır nette okurken sizinle paylaşmak istedim.Alıntı yapmak yasak değildir umarım:uhm:

Kadının veya erkeğin aldatması arasında ne fark var?

Kadın ve erkeğin yetiştirilişinde ciddi fark var. Erkek belli bir yaşa geldiğinde komşunun kızına sarılıp yanağından öptüğünde baba, dayı, amca vs. ‘Kime çekmiş bakayım’, ‘Aferin’, ‘Adam olacak çocuk öpüşünden bellidir’ gibi tepkiler verebiliyor. Daha büyüdükçe ergen oldukça kızla birlikte olmak destekleniyor. Bir kıza bağlandığında ‘Ne oluyor?’ deniyor. Hatta birkaç tane kız arkadaşı arka arkaya olursa ‘Vay benim zampara oğlum’ şeklinde desteklenebiliyor. Cinsel ilişki onaylanıyor. Erkeğin cinsel ilişki deneyimi yoksa dayılar, amcalar ailenin akil adamları bir araya gelip ‘Ne olacak bu oğlanın hali? sen mi götürürsün, ben mi götürürüm geneleve?’ tarzında muhabbetler edilir.
    Erkek olarak eğitilirken kadınlarla sık sık ilişkide bulunabilmek iyi bir şey olarak görülüyor. Kötü olan kısmı, ‘Karın kızar’dır. Aldatan erkeğe dışardan pek bir baskı olmaz. Erkek aldatmayı etik mesele olarak görmez.

Aldatan kadın kocayla sevişmez

Kadın ise küçüklükten itibaren bir erkeğe hizmet ve servis vermek üzere yetiştiriliyor. Sık sık erkek arkadaş değiştirmesi kabul edilen, desteklenen bir şey değil. ‘Biliyor musun anne, gittim erkek arkadaşımla yattım’ durumu olmuyor. Ama erkek bunu anlattığında herkesin gözü parlıyor.

Bir kadın şu veya bu şekilde evli ve bir erkeğe eğilimi oluyorsa bu cinsel anlamda olmasa ve duygusal boyutta yürüse bile kocasıyla artık rahat sevişemiyor. Yapamıyor kadın bunu, içi elvermiyor, zorlanıyor. Kadının kalbinde iki erkeğe duygusal bağlılık pek olmuyor. Kadın sevgili bulduğunda iki şey yapıyor: Ya kocayla ilişkisini kesiyor ya da sevgiliyle devam ediyor ama eşiyle cinsel ilişkide bulunmuyor. İkisini birden yapmakta ciddi bir zorlanma oluyor kadında.

2. 5 Şubat 2009
  3. cloudy

cloudy en iyi koca ölü kocadır:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kadın ve erkeğin aldatması arasında hiç bir fark yok
    ikiside eşit ikiside yanlış ikisinin yaptığıda kocaman bir hataa yasakkelimeyasakkelime
    ama şöylede bişe var erkekler yaparsa çapkınlık kadınlar yaparsa
    vay bilmem ne olayına dönüyor mesele
    erkeklerin yaptığı destekleniyor aman benim çapkın oğlum
    canlar yakar şunu yapar bunu yapar ona her şey serbest
    diye yetiştiren zihniyette asıl sorun :mymeka::mymeka:
    oğlunun gezip tozduğu kızında bir ailesi babası abisi olduğunu düşünürlerse eğer
    kimse kızının bu şekilde kullanılmasına göz yummuyorsa eğer
    başkalarının kızlarınıda bunlara alet etmemeleri gerekiyor
    onların aileleri var da kız yerden bitme mi onunda bir ailesi var
    kısacası kendisine saygısı olan insan
    evladınıda öyle yetiştirir...a.sa.s

4. 5 Şubat 2009
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    kadının aldatması ile erkeğin aldatması evet aynı şey ama bizler aldatılan bir kadına git sende aldat öcünü al demiyoruz..
    aksine hayır sakın yapma diyoruz..
    aldatma bana göre kocaman bir şerefsizlik..gamyoncuiremsu

erkeğe yakışıyor;kadına yakışmıyor..
    :1closedeyes:

6. 5 Şubat 2009
  7. italim

italim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    a.s. teşekkür ederim arkadaşlar size katılıyorum tabiiki kadın ve erkeğin aldatması arasında hiçbir fark yok hata aynı.Ama toplumumuzda ki acı bir gerçekte erkek çocuklarının bu şekilde yanlış yetiştirilmesi ve burada da iş biz kadınlara yani annelere düşüyor gibi geliyor

8. 5 Şubat 2009
  9. TheShe

TheShe Guest

Tek fark;
    Erkekler cinsellik yaşamak için, skor için, değişiklik için aldatabilir
    Kadınlar duygusal bir şeyler hissetmedikleri kişiyle cinsellik yaşayamazlar.

Ya da bana öyle geliyor, çünkü son zamanlarda kadınların da eşleri dışında sevgili yaptıklarını duyar olduk.. :a015:

10. 5 Şubat 2009
  11. narcoleptic

narcoleptic A'raf Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Toplumda herkesçe kabul edilen 2 kritere göre yani din ve ahlak ölçülerinde ;erkeğin yapması günah,kadının yapması da günah,erkeğin yapması ahlaksızlık, kadının yapması ahlaksızlık,psikoloji ölçüsünde 2 taraf içinde yıkım,ama genel geçer toplum ölçülerinde erkeğin yapması bir yere kadar kabul edilebilir,kadının ki kabul edilemez,benim düşüncem ikiyüzlü toplum ölçülerinden bağımız;kadın-erkek,genç-yaşlı her taraf için de iğrenç ve kabul edilemez.

12. 5 Şubat 2009
  13. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    erkek ve kadın aldatması arasında hiç bir fark yok bana göre...
    aldatma aldatmadır...
    aldatan kadın ve erkek aynı konumdadır benim gözümde...
    toplum ne düşünürse düşünsün...

14. 5 Şubat 2009
  15. busem68

busem68 çok şükür Allah'ım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    kadın aldattığı zaman farklı gözle bakılıyor ama erkek aldatınca bir sürü bahane gösteriyor haklı çıkıyor
    bence aradaki fark bu.kaydirigubbakcemile

16. 5 Şubat 2009
  17. firstday

firstday Canlarım ve ben Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bana göre de hiç bir farkı yoktur
    ikisi de hayadan uzaklaşmış demektir...
    Ama bizim toplum yapımız, adetlerimiz,gelenek-göreneklerimize göre kadının yapması iğrenç ve kabul edilemez bir olay...

18. 5 Şubat 2009
  19. Sevgi Kelebexgxi

Sevgi Kelebexgxi ....... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hiçbir fark yoktur bana göre
    ALLAHm uzak tutsun herkesi bu durumlardan