Kadınlar alışveriş, erkekler seks takıntılı

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve pskfatma tarafından 2 Eylül 2008 başlatılmıştır.

2 Eylül 2008
    Konu Sahibi : pskfatma
  1. pskfatma

pskfatma Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Araştırmaya göre, kadınlar her 60 saniyede bir alışveriş yapmayı, erkekler ise 52 saniyede bir seksi düşünüyor.Kadınların yaklaşık yüzde 75’inin, erkeklerin seks düşündüğü sıklıkta alışveriş hayal ettiği belirlendi.

İnternetteki moda sitesi “cosmopolitian.com” için 19-45 yaşları arasında 778 kadına sorularak yapılan araştırmada, kadınlar her 60 saniyede 1 alışveriş yapmayı düşlüyor. Erkekler ise 52 saniyede bir seks düşünüyor. Bu durumda 8 saati uykuda geçen bir kadın günde 960 kez, başka bir deyişle de haftada 6 bin 720 kez alışverişe çıkmayı düşünüyor.

Kadınlar özellikle çanta ve ayakkabı almaya tutku derecesinde bağımlı olduklarını ifade ettiler. Araştırmaya katılan kadınların yarısı, erkek arkadaşıyla birlikte olmak yerine alışverişe çıkmayı tercih ediyor.
    Kadınların alışveriş merakını “takıntı” olarak niteleyen Psikolog Dr. Jane Prince, bu tür davranışların uyuşturucu veya tütün gibi bağımlılık yarattığını vurguladı.

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Eylül 2008
  2. 2 Eylül 2008
  3. gamze.1130

gamze.1130 Guest

çok garip bnce yani birazda abartıdan ibaret her dakikada alışveriş yerine bazen insanların düşünmesi gereken daha önmli olyları vr erkekleri bilemem ama o da eminimki biraz abartıdır hani günde mutlaka düşünüürüz ama bunun sayısı söylendiği gibi olmaz die düşünüyorum

4. 2 Eylül 2008
  5. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    801
    Ödül Puanları:
    153
    Çok saçma bence...
    Ne yani erkekler her dakika seksi, kadınlar da alışverişi mi düşünüyo...
    İnsanların işi gücü var bunları bu kadar düşünmeye vakti yok....

6. 2 Eylül 2008
  7. fadan

fadan Guest

:1no2:ya böyle sey olurmu arkadaslara katılıyorum insanların bunları düşünmekten daha başka işleri var onunda zamanı ayrı onunda......

8. 25 Eylül 2008
  9. alışverişi çok seviyorum ama ihtiyacım yoksa düşünmem.ihtiyacım varsa ve alamıyosam o zaman çok düşünürüm.benim anlamadığım,günde kaç kez düşünüldüğünü nasıl saymışlar acaba

10. 25 Eylül 2008
  11. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    ya evet bencede kadınlar alışverişe erkekler sekse düşkün ama bence o kadar da diil yani abartı falan oldum yane=)

12. 25 Eylül 2008
  13. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    hakkaten nasıl ölçmüşler neyi ne zaman ne sıklıkta düşündüğümüzü peehh

14. 25 Eylül 2008
  15. tricky

tricky Guest

bu rakamlar kesinlikle abartılı ama cosmopolitan insanları arasında yapılmış anket ,doğrudur.hayattan kaygısı olmayan sığ insanların güç gösterisi bana kalırsa.etrafımda alışveriş bağımlısı o kadar çok kadın var ki.detaylı baktığımda bunlar mutsuz,tatminsiz bir şekilde dışlanmış,kendini farkettirebilmek için etrafa para saçmaktan başka bir donanımları yok.bu şekilde egolarını doyurup,insanlara fark atmaya çalışıyorlar.her dakika düşünmeseler de doyum noktaları alışveriş.erkeklerle ilgili çok fazla gözlemim yok fakat inanırım doğrudur.

16. 25 Eylül 2008
  17. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    yok artık canııım o kadar da değil yani sanmam

18. 20 Kasım 2008
  19. ezgicokgor