Kadınlar da adet düzensizliğine ve tüylenmeye karşı.. Kür..

Konusu 'Gebelik Öncesi ve Sonrası Alternatif Tıp' forumundadır ve kadinim99 tarafından 12 Şubat 2009 başlatılmıştır.

  12 Şubat 2009
  Konu Sahibi : kadinim99
 1. kadinim99

  kadinim99 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  9 Şubat 2009
  Mesajlar:
  37
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Testere dişli arslanpençesi

  Özellikleri : Bayanlarda tüylenmeye karşı ● östrojen hormonu yükseltici ●
  iltihaplı eklem romatizmasına karşı ● FSH hormonu yüksekliğine
  karşı ● adet düzensizliğine karşı


  Kürleri Uygulamadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  1) Testere dişli arslanpençesi yaprak ve sapları beraberce kullanıldığında ishale karşı etkili olabilmektedir. İshal olmayan birisi onun çayını içtiğinde kabız olurum endişesine de kapılmamalıdır. Çünkü kabızlık yapmaz. Bağırsağın perisaltik hareketlerini yavaşlatır ve kontrol altına alır. Hareketli bağırsak sendromu (irritable bowel syndrome, ibs) şikâyeti olanlara iyi bir yardımcıdır.
  2) Zor kapanan yaralarda veya ameliyat sonrası ameliyat yaralarının hızlı bir şekilde kapanmasında iyi bir yardımcıdır.
  3) Sık sık anemi (demire bağlı kansızlık) yaşayanlara haftada en az beş-altı kez bu bitkinin çayını içmelerini tavsiye ederim.
  4) Erken menopoza girme yatkınlığı gösteren bayanların yardımcısıdır. Genç kızlar ve kadınlar adet düzensizliği yaşıyorsalar, testere dişli arslanpençesi mükemmel bir yardımcıdır. O, aynı zamanda kadınlık hormonlarının dengelenmesinde de yardımcıdır. Rahimde oluşmuş miyom veya miyomların neden olduğu ara kanamaları da durdurabilme ve kontrol altına alabilme gücüne sahiptir.
  5) Adet dönemlerinde fazla kan kaybına uğrayan veya adetleri uzun süren bayanlara bu bitkiyi öneririm.
  6) Testere dişli arslanpençesinin ebter ve/veya GOD tohumların tarımının yapıldığı alanlara yakın bölgelerde yetişenlerin kullanılmaması gerektiğini önemle belirtmekte fayda görüyorum. Ülkemizde, GOD tohumlarla her ne kadar tarım yapılmıyorsa da, ne acıdır ki, sebzede %95 ebter tohum tarımı yapılmaktadır.
  7) Oniki yaş altı çocukların herhangi bir kürü hekimlerine danışmadan uygulamalarını kesinlikle önermiyorum.

  Kür 1: Adet düzensizliğine ve tüylenmeye karşı
  Üç-dört gram (bir tatlı kaşığı) kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta olan bir bardak (150-200 ml) klorsuz suya atılır. Kısık ateşte on dakika kaynatmaya devam edilir. Daha sonra soğumaya bırakılır ve ılıyınca süzülür. Bir ay boyunca her gün bir su bardağı içilir. Bir aydan sonra bir hafta ara verilir. Bir hafta aradan sonra aynı şekilde bir aylık kür tekrar edilir. Ve kür sonlandırılır. Kürün en uygun içim zamanları sabah kahvaltısından iki saat sonra veya öğleden sonra aç karnına içmektir.

  İleride adet düzensizliği tekrar ederse, kür 1 aynı şekilde tekrar edilir.

  Kür 2: FSH hormonu yüksekliğine karşı
  Üç-dört gram (bir tatlı kaşığı) kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta olan bir bardak ( 150-200 ml) klorsuz suya atılır. Kısık ateşte beş dakika kaynatmaya devam edilir. Daha sonra soğumaya bırakılır, ılıyınca süzülür. Bir ay boyunca her gün iki defa bir su bardağı içilir. İlki kahvaltıdan iki saat sonra, ikincisiyse akşam yemeğinden iki saat sonra içilir. Her defasında taze hazırlanması şarttır. Bir aydan sonra bir hafta ara verilir. Bir hafta aradan sonra aynı şekilde bir aylık kür tekrar edilir. Ve kür sonlandırılır.
   
 2. 29 Nisan 2009
  Konu Sahibi : kadinim99
 3. cahtlk46

  cahtlk46 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  19 Aralık 2008
  Mesajlar:
  3
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  arkadaşlar bunu deneyen varmı kimse bişey yazmamış?