Kadınlar dayak mı istiyor?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Madamiks tarafından 16 Ekim 2010 başlatılmıştır.

16 Ekim 2010
    Konu Sahibi : Madamiks
  1. Madamiks

Madamiks Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    Yukardaki alıntı,şiddetle ilgili bir yazının altındaki yorumdu.
    Bende buradan çıkarak diyorumki,bir çok erkek bu yorumun aynısını düşünüyor.Peki neden böyle düşünür erkekler,biz kadınlar ne yapıyoruzda dayağı istiyoruz veya tercih ediyoruz?Ya da istiyormuyuz?
    İstemiyoruzda erkekler neden istediğimizi düşünüyor?
    Bir kadın neden kocasından,babasından dayak yer?

2. 16 Ekim 2010
  3. ThirtyFouR

ThirtyFouR iStaNBuL Pro Üye

Beğenildi:
    411
    Ödül Puanları:
    188

bi kadin erkegin istedigini yapmasa direk erkegin gözünde bu dayak istiyor olarak algilaniyor...
    cünkü adettendir kadin erkegin istedigini yapmazsa dayak yiyecgini bilir, eee bile bilede istedigini yapmiyorsa dayak istiyor demektir...boshayallersmile
    cünkü cogu erkegimiz istedigini aklinin,sevgisinin gücüyle degil bileginin gücüyle elde etmesini bilir anca
    cünkü en kolayi bu

maalesef böylesine sacma sapan düsünelerin mevcut oldugu bi toplumda KADINIZ...

Son düzenleme: 16 Ekim 2010
  4. 16 Ekim 2010
  5. karisx

karisx sil baştan başlamak Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    evet aynen katılıyorum... ters taraftan baktığımızda erkekler bizim istediğimiz her şeyi yapıyor mu, tabi ki hayır ama bizim gücümüz onlara yetmiyo ondan dolayı bizim aklımızda böle düşüncüler oluşmuyo... bunlardaki tamamen hayvani iç güdüler, güçlü olan zayıfı ezer mantığı, tabi insanın hayvandan farkının olduğunu bilen medeni erkekleri tenzih ederim...

aynı durum ihanette de söz konusu, erkek önüne gelenle istediği şekilde konuşur ve de bu çok normaldir onun için oysa kadın bi arkadaşıyla bile konuşunca kıskanılır, azarlanır...
    erkek egemen toplum düzeni işte...

ama şunu da söliyim kadınların en büyük düşmanı yine kadınlardır... bakın göreceksiniz, "evet bazen kadın dayağı hakeder" diyen bayanlar görücez bu topicte... erkeğe bu gücü veren kadınlar çünkü... onu büyüten ana, bacı hep bi üstün tutarsa erkek evladı kaçınılmaz son da böle olur işte...

6. 16 Ekim 2010
  7. gi.em

gi.em Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Yorumlarınıza katılıyorum bayanlar :)
    Bence şununda önemi var,eğer kadın çalışmıyorsa yada kocasıyla kaçarak evlendiyse adamın gözünde daha aciz ve savunmasız gözüküyor zannımca.Adam böyle bi durumda evden gidemeyeceğini/dayak sonucu hiçbirşey yapamayacağını düşündüğü için dayak atma olanağı dahada artıyor..Yada erkeklik egosu olayıda var.Kadının bir fikir söylüyor diyelim adam bunun doğru olduğunu bildiği halde "Ben onun aklıyla hareket etmem"düşüncesiyle hayır olmaz diyor.Kadında "Benim dediğim doğru"diye diretince adam susturma yolu olarak bunu kullanıyor.Ama bu durum irenç,yani tek kelimeyle böyle..Keşke tüm kadınlar kocaları onlara el kaldırdığında sakınıp yüzünü korumak yerine onlarda karşılığını verse,yüzünü çizse vs..

8. 16 Ekim 2010
  9. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    eğer bir evde,anne, abla, kızkardeş, büyükanneler, komşu teyzeler dayak yiyorsa o evde büyüyen erkek çocuğu için de bu gayet normaldir.
    ailesinde şiddet görmeyen erkeğin şiddet uygulaması zordur.ama imkansız değildir!
    psikolojisi bozuk kendi hırsını yenemeyen oto kontrolünü yitirmiş erkekler de şiddiet uygulayabilir.

dayak cennetten çıkma diyip anne çocuğunu çocuk büyüynce eşini döver tabi...

tamamen psikolojik bir sorundur. dayağa maruz kalan da dayak atan da tedavi görmelidir.

10. 16 Ekim 2010
  11. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Ben ne çevremde gördüm ne de ailemde böyle bir şey.
    O yüzden genelleme yapmak farazi konuşmak olur benim için.
    Babam öyle okumuş birisi de değildi ama dört tane çocuğundan birine bir fiske vurmamıştır,tabii anneme de..
    Dayak atanların bence sosyokültürel ekonomik ya da ne bileyim her ne karın ağrısı yönünden diğerlerinden pek farkı olduğunu düşünmüyorum.Bence dayak atan kişiler,psikolojik yönden problemli,insani değerlerden nasibini almamış,problem çözme konusunda yetersiz kişiler..Bir de duruma kadının penceresinden bakarsak,işte orada ortak bir payda var,genelde kişiliği zayıf,ekonomik özgürlüğü olmayan kadınlar dayağa dur diyemiyor ve bir sürü bahanelerin arkasına sığınıyorlar,ki bunlardan en çok kullanılanı da çocuk.. Yani kısaca kadın dayak istemiyor,erkekler bozuk psikolojilerine ceza kesmek için kadına şiddete meylediyor.Gerçi erkeklerde şiddet duygusu varsa bu kadınlarla da sınırlı kalmıyor..

12. 16 Ekim 2010
  13. mutnojmet

mutnojmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    ee ne olacak ki bir tokatla evlilik mi biter, aman şiddet olsa da çocuğun için katlan, çocuğum için katlanayım mantığındaki insanlarla aynı evde büyüyen erkek ne düşünecek ki onlara göre çok normal şiddet annesi de görüyor şiddet o ses çıkarmıyorsa elin kadınına noluyor ki

dayak atan adamaların %90'ının annesi şiddet görüyordur muhtemelen kalanı da çocukken dayak yemiştir

14. 16 Ekim 2010
  15. Madamiks

Madamiks Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    Kadın en çok bu sebeplerle dövülüyormuş:

"Kadının cinsel ilişkiye girmek istememesi, fazla kilo aldığı iddiası, çocuk doğuramaması veya erkek çocuk doğuramaması, yemeğin tuzlu, yanmış, soğuk ya da güzel olmaması, erkeğin giyeceğinin iyi ütülenmemesi, kapının geç açılması, kadının hasta olması ve iyileşememesi, izinsiz dışarı çıkılması, çocuğun başarısızlığı, sobanın yanmaması, çocuğun babaya benzememesi, kadının boşanmak istemesi, erkeğin başka kadınlarla olan ilişkisine karışılması, çalışan kadının maaşının tamamını erkeğe vermemesi, berdel evliliği ret etmesi, kadının çalışmak istemesi, erkeğin işsiz kalması, ailenin ekonomik sıkıntı çekmesi, erkeğin tuttuğu takımın yenilmesi, alkol ve kumar alışkanlığı olan eşin kadın tarafından uyarılması, erkeklerin kendi arasındaki maço erkek tartışması."

Kadını döverkende erkeklerin en çok başvurduğu yöntemler ise:

"Yumruk, tekme, sopa, kemer kullanılarak, yüze, göze, kafaya, göğse, sırta ve dize vurulması", "Yüze, göze, asit, kezzap gibi yanıcı maddeler atılması", "Kaynar su, çay suyu, kahve suyu fırlatılması", "Yanan sigaranın çıplak vücutta söndürülmesi", "Bıçakla ve silahla yaralama"

Kadınların ,gördüğü şiddetten dolayı büyük bölümü suç duyurusunda bulunmayan kadının en çok, "Çocuklarının, evde bulunan misafir ya da akrabalarının, sokakta yabancıların önünde" şiddet görmekten dolayı üzüldükleri belirlenmiş.

Kadınlar neden suç duyurusunda bulunmazki? Kocamdır döverde severde zihniyetimi?

16. 16 Ekim 2010
  17. gi.em

gi.em Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Bence buna benzer şeyler;ailesinin onu korumayacağını bildiğinden "Nereye gidebilirim ki" sorusu,ekonomik özgürlüğü olmayan bayanların ne yapacağını bilmemesi,bazıları kaderdir başa gelen çekilir diyor,bazı bayanlar "Çocuğum var,onu babasız bırakamam ne olursa olsun babası" diyor ve bazı (artık aşık mı desem saf mı desem) kadınların "Kocamdır,o değişicek inanıyorum.Onu ben her haliyle seviyorum,bigün düzelicek" gibi boş umutları/düşünceleri. .
    Kim bilir belkide bazıları mazoşisttir,hoşuna gidiyordur.Tabi bu istatistiklerde bile olmayan bi ihtimal. .

18. 17 Ekim 2010
  19. karisx

karisx sil baştan başlamak Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    nedenlere bak:umursamaz: bi tek kadın nefes alıyo diye dayak yemiyo yani...