Kadınlar Neden Park Edemez?

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve BarbieveKen tarafından 23 Şubat 2010 başlatılmıştır.

23 Şubat 2010
    Konu Sahibi : BarbieveKen
  1. BarbieveKen

BarbieveKen kendine geyşa Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Kadınlar neden park edemez?

Almanya’da bir üniversitenin yürüttüğü araştırma kadınların arabayı park etme konusunda erkeklere nazaran daha yavaş ve daha dikkatsiz olduğunu ortaya koydu. Ama bu trafikte erkeklerden kötü olduğumuz anlamına gelmiyor!

Kadınların park edememesi bilimsel bir gerçek!

Kadınların kötü araba kullandığı düşünülür. Hatta erkekler için bazen bu gurur meselesi bile olabilir.

Bir araştırmacı bu iddianın bilimsel temeli olup olmadığını araştırmış: Kadın sürücülerin park etme süresi erkeklerden 20 saniye daha fazla ama yine de arabalarını yolun ortasına park ediyorlar.

Almanya’da bulunan Ruhr Üniversitesi’nden Dr. Claudia Wolf’un gözettiği bir araştırmada 65 kişiden ortalama büyüklükteki bir park alanına Audi A6’yı park etmelerini istendi.

Sürücülerin paralel park etme ve geri gitmek gibi manevralarının ne kadar sürdüğü gözlendi. Ayrıca ne kadar başarılı oldukları duvarla ve diğer arabalarla aralarında ne kadar boşluk bıraktıkları göz önünde bulundurularak hesaplandı.

Doktor Wolf, "Bu araştırma erkeklerin daha iyi koordinasyon sağladığını ve mekana dair daha yüksek bir farkındalık duygusuna sahip olduğunu doğruladı" dedi.

Wolf ayrıca "Bu kadınlar için büyük bir yenilgi değil ki, sadece park etmekten bahsediyoruz. Bu erkeklerin kadınlar üzerinde bir zaferi de değil" yorumunu yaptı.

TRAFİKTE KİM DAHA KÖTÜ? Kadınlar mı erkekler mi?

Almanya'nın ünlü kadın dergisi Brigitte'nin Frankfurt Otomobil Fuarı'nda, "Kadınlar neden geri park edemez?" sorusuna yanıt aradı. Üç gün boyunca düzenlenen panellere ilgi büyüktü. Sonuçta, sorunun yanıtı bulundu. Biz de meraktan kurtulduk. Aslında yanıt herkesin bildiği gibi... Panelde konuşulanlar şöyle:

- Kadınlar erkeklerden daha dikkatli araç kullanıyor. Bunun nedeni sahip oldukları sürücülük yetenekleri konusunda şüpheci olmaları.

- Erkekler hata yaptıklarında suçu başkalarında arıyorlar. Kadınlar ise hatayı kendilerinde arıyorlar.

- Erkekler trafikte sorumsuz davranıyorlar. Kadınlar ise annelik içgüdüsü nedeniyle, çevresindekiler için de kendilerini sorumlu hissediyor ve bu yüzden aşırılı dikkatli davranıyorlar.

- Kadınların hızlı otomobil kullanmaktan korktuklarına dair bilimsel bir kanıt yok. Ancak, erkeklerin hız yaptığı ve herkesi sıkıştırdığı bir gerçek.

- Kadınlar otomobil kullanırken daha dikkatli. Çünkü trafikte agresif değiller. Bu yüzden dikkatleri dağılmıyor. Doğası gereği güç gösterisi yapmıyorlar. Erkekler ise tam tersi. Trafikte güç gösterisi yapıyorlar. Hele yanlarında bir de kadın varsa, kendilerini adeta bir savaşın içinde hissediyorlar.

- Erkekler kadınlara kıyasla ciddi kazalar yapıyorlar. Tipik erkek ve tipik kadın kazaları var. Aşırı hızla virajda yoldan çıkma ya da aşırı hızla otomobilin hakimiyetini kaybetme tipik erkek kazaları.

- Virajda kaldırıma çıkma, geri park ederken çarpma ise tipik kadın kazaları arasında gösteriliyor. Ayrıca kadınlar trafikte geçiş üstünlüğünü kendilerinde zannediyorlar. Erkeklerin kendilerine geçiş üstünlüğü vermesini bekliyor bu yüzden kaza yapıyorlar.

Sanırım bu kadar yeterli. Aslında hem erkekler hem de kadınların sürücülükleri hakkında söylenecek çok şey var. Ama biz panelde Kadın Hakları Savunucusu Prof. Jutta Amendinger'in yaptığı ilginç konuşmaya takıldık.

Günümüzde kadınların hayatın her alanında olduğunu belirten Amendinger, şöyle devam ediyor:

"Erkeklerin bu dünyada kadınlara kaptırmadıkları iki kalesi kaldı. Bu iki kale ayakta işemek ve geri park etmek."

Siz ne dersiniz?

mahmure.com

2. 23 Şubat 2010
  3. nazalp

nazalp yemekcininmekani.blogspot Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    erkekler trafikte tam bir canavar
    sıkıştırdıklarıda doğru
    gereksiz bir yarıştalar kadınlarla
    ama bazen bende sol şeritte tin tin giden bayanlar görüyorum ne selektör ne korna hiiiiççç umrunda bile değil o zaman kızıyorum bende erkeklerin agzına laf veriyoruz diye:eek:klava:
    park etme konusundada katılıyorum
    bazen helal olsun diyorum bazende gülmekten yıkılıyorum
    ama o kadar cok erkek varkı paralel park edemeyensempatiksalakcinni
    bayanlar yapınca beceriksiz oluyor erkekler yapınca suç ya kaldırımın ya da yolun :1ninca:
    ay daha çok konuşacagım ama susayım barii
    :nazar:

4. 23 Şubat 2010
  5. ohcanimadeysin

ohcanimadeysin ♥pamugum ve prensesim ♥ Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    erkekler çok saygısız..
    az önce eşime ve kardeşine okudum yazıyı resmen yerlere yattılar gülmekten..
    kadınlara suç atmaya bayılıyorlar resmen..
    acaip kızdım ya..

6. 23 Şubat 2010
  7. Setrinisa

Setrinisa Dert etme, dua et... Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153
    erkekler doğuştan bu konuya meyilli hale geliyolar
    neden büyükler oyuncak alırken erkeklere araba kızlara da bebek alıyolar
    tabiiki erkekler daha bebekken bu konuya hakim hale geliyolar...

8. 23 Şubat 2010
  9. ohcanimadeysin

ohcanimadeysin ♥pamugum ve prensesim ♥ Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    valla çokta onunla alakası yok..
    geçen gün çarşıya indim sağlı sollu parketmişler bide biriside keanara parketmiş yol kapalı resmen..mecbur geçeceğim çok zor geçtim..karşıdanda hızlıca araba geliyor.
    orada bi kaza olsa kimse demezki ben hızlı geliyordum,diğeri ben kötü parkettim
    direk bayan sürücü işte denir..

10. 23 Şubat 2010
  11. nazalp

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    valla canım haklısın bu konuda
    aynen oyle deniyor

12. 23 Şubat 2010
  13. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    arastırma dogru olabılır..
    ama 5 senedır kullanıyorum babamdan ıyı kullanılırım..
    abım le yarısırım cok hızlıyımdır oda der manevra kabılıyetıne cok fazla sahıbım..
    erkeklerden daha dıkkatlıyımdır yaşlı cocuklara yol verırım..şehır ıcınde asla bı cezam olmadı..kullanımım cok guzel anı frenlerım hıc olmaz..tum kuralları yerıne getırırım..
    ama tem e cıkdımmı yada uzak yolculukda asfalt canavarı olurum hız konusunda..
    yarış yapıyorum ama asla kazam olmadı bılmeyerek yanı ..
    sadece bı defa bılerek bırıne gerı gıderken ınadına carpdım ..oda yabancı degıldı:)..
    kasıtlıydı..belkı arastırma dogrudur..ama herkes ıcın aynı degıldır bu arastırma..

14. 23 Şubat 2010
  15. BarbieveKen

BarbieveKen kendine geyşa Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar epey dertlisiniz dimi
    hele birde taksi ve minibüs şöförleri
    ben onlardanda çok dertliyim
    resmen katil gibi kullanıyorlar

16. 23 Şubat 2010
  17. nazalp

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    hemde ne dert be gülüm sorma gitsin
    bizim burdada canavar olan otobüs şöförleri
    illalah dedirttiriyorlar adama

18. 23 Şubat 2010
  19. BeyazPerim

BeyazPerim Vay anası ya =) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    196
    kesinlikle ya nasıl bir kullanıstır o bir de kendini bilmez bazı gencler hava yapıcam diye gaza bir basıyorlar sınır oluyorum :eek:klava: