Kadınlar

Konusu 'Hayat Bilgisi' forumundadır ve helen tarafından 2 Şubat 2008 başlatılmıştır.

  2 Şubat 2008
  Konu Sahibi : helen
 1. helen

  helen Aktif Üye Üye

  Katılım:
  5 Kasım 2007
  Mesajlar:
  58
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  KADINLAR
  Bu gün cumartesi .Tembellik yapmak istiyorum .Elimde televizyonun kumandası oradan oraya zaplıyorum .Eşimin vurdulu kırdılı filimlerinden çocukların çizgi filimlerinden bana hiç sıra gelmiyor.Televizyonun kumandası bile yakışmıyor elime eğreti duruyor sanki.
  Hmmm,magazin programı var bakalım kimin eli kimin cebinde. Falanca sanatçı eminim ki yine süresi iki ayı geçemeyecek on beşinci seviyeli beraberliğini yaşamaya başlamış .Nazar olmasın diye aşklarını gözden uzakta yaşıyorlarmış.
  Eeeee,biz öğrendik öğreneceğimizi .Gözden uzakta yaşadıkları kısmına da şahit olmamıza gerek yok . Tahmin edebiliyoruz aşağı yukarı her adem oğlunda da aynıdır zaten öyle değimli? Sevmedim burayı geç başka kanala
  Aaa burada da magazin programı var.Rakip kanal da aynı saate koymuş.Memleketimizin güzide seslerinden bir hanım kendinden yirmi altı yaş küçük bir kardeşimizle dünya evine girmiş.
  Sağ olsunlar, var olsunlar.Bize yeni bir terim kazandırdılar.Nikah yoluyla evlat edinme
  Öyle tabi bunun başka açıklaması olamaz erkeğin varlık gösteremediği bir evlilik düşünün
  Bir şeye karışacak olsa ;sen karışma ,sus bak beş kardeş geliyor yoksa
  İmkanı yok uzun sürmez bu tarz birliktelikler.Bunu da sevmedim geç başka kanala
  Burada Belgesel varmış vahşi doğayı ve hayvanların üremesini gösteriyorlar.Başka şansım yok demekki ya hayvanlarınkini izleyeceğim ya da insanlarınkini en sonunda kapattım televizyonu kurtuldum.
  Düşünüyorum da acaba erkeler kadınlardan daha mı dürüst.Sakın hemcins düşmanı sanmayın beni doğru olanı anlamaya çalışıyorum sadece.
  Kadınların bir çoğu hep sınıf atlama telaşında gibi geliyor bana.Kralın kızının aşçı yamağına aşık olduğunu masallarda okuruz sadece gerçek hayatta böyle bir şey kesinlikle olmaz olsa da deli gözüyle bakarlar zaten.
  Kadınlar sever başkalarının gücünden yada sosyal statüsünden faydalanmayı.Şimdi ilişkilerin bir çoğu böyle Bir deterjan reklamının hatırlıyorum.
  Devir hesap devri Hayriye Hanım… Bu slogan hayatın her alanında çok tuttu.Hani aile kurumu diyorlar ya herkes en karlı evliliği yapmanın yada beraberliği yaşamanın peşinde
  Ara sıra Aerobik ve step yapıyorum Katılımcılardan birinin ayağı step tahtasından kaydı ve ayak bileğini incitti.Canı çok yanıyor sanırım, eli bileğinde kıvranıyor.Başına toplandık biri tendom kopmuştur diyor ,diğeri çatlaktır diyor.Her kafadan bir ses.Katılımcılardan biri çekilin çekilin ben bakayım benim eşim doktor dedi.
  Hey Allahım Yarabbim Bakanlar çekilsin başbakan geliyor. bir yaşıma daha girdim Akşam doktorun yanında yatınca sabah doktor olarak kalkılıyormuş demek ki Bu kadar insan boşuna dirsek çürütüyor yıllarca.Ama bu tez doğru olsa benimde bütün makinalardan anlamam gerekmiyor mu?.Oysa bir çamaşır makinasıyla bulaşık makinasına geçiyor nazım .Oldum olası aram serindir cihazlarla ben elimi sürmeyeyim düzgün çalışanın bile ayarı bozulur.
  İnternette gezerken kendini ilişkiler uzmanı olarak nitelendiren bir hanım’ın sitesine denk geldim.Kaynana kullanma kılavuzu ,koca kullanma kılavuzu ,tereyağından kıl çeker gibi nasıl terk ederiz,nasıl terk edilmeyiz.Bütün bu soruların cevabı onda ama ne hikmetse kendisi herkesle kavga halinde Sitesi aracılığıyla isterseniz randevu da alabiliyorsunuz Uzman ya!
  Yok bunun için ücret ödeyemem diyorsanız naçizane bir tavsiye benden bu işler rol yaparak yada başkasından taktik alarak olmaz Karakteriniz elbiseniz gibidir herkesin ilişkisi kendine özeldir.Başkasına bol gelen size dar gelir.Bence en güzeli doğal olun,Kendiniz olun ,karşınızdakiyle empati kurmayı deneyin.Olaylar karşısında tepki vermeden önce acele etmeyin ,Karşınızdakine olduğu kadar kendinize de zaman tanıyın.
  Ne o bana inanmadınız mı ? iyi o zaman işin uzmanı orada.
  Rusdiye Demir
   
  Son düzenleme: 25 Şubat 2008
 2. 5 Şubat 2008
  Konu Sahibi : helen
 3. realist

  realist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2006
  Mesajlar:
  3.088
  Beğenildi:
  75
  Ödül Puanları:
  148
  Kelimesi kelimesine harika bir paylaşım.Doktor olabilmek için yanında da yatmak gerekmiyor.Hasta bile olsanız,doktor olabiliyorsunuz bizim toplumumuzda.Çünkü doktorlar fazla konuşmaz hastanelerde!...Siz neyim var diye merak edip araştırınca bakın neler neler öğreniyorsunuz,kendiniz bile şaşıyorsunuz!...