Kadınları anlatan bir yazı..(yorum sizin)

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve fatolina tarafından 14 Mart 2009 başlatılmıştır.

  14 Mart 2009
  Konu Sahibi : fatolina
 1. fatolina

  fatolina 2 MAYISTA 68 OLİİİCİMMM:) Üye

  Katılım:
  9 Ocak 2009
  Mesajlar:
  4.313
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  146
  Bütün kadınlar birbirlerini rakip olarak görürler. Birbirlerini kıskanmaları için ayni meslekten olmaları ya da menfaatlerinin çatışması falan şart değildir. Ortalıkta kendilerinden başka kadınların da dolaşıyor olması, kıskanmaları için yeterli bir sebeptir. Yolu kadınların görev yaptığı bir yere, örneğin bir banka şubesine düsen bir kadın,gördüğü muameleden bunu şıp diye anlayabilir.

  Bütün kadınların mutlaka koşulacak şartları vardır. seninle evlenirim ama... , dediğini yaparım ama... Nedense bütün aşk şiirleri, en duygulu şarkı sözleri hep erkekler tarafından yazılmıştır, çok duygulu oldukları söylenen kadınların bu sırada ne yaptıkları merak konusudur. Bence kadınlar o sırada diğer kadınları incelemekle meşguldürler. ne giymiş, ne takmış, benden güzel mi? Vs


  Erkekler (eğer ruh hastası değillerse) eşlerini çok yakın arkadaşlarından, akrabalarından, yani olur olmaz herkesten kıskanmazlar.Oysa kadınlar, hiç ayırım yapmaksızın, ömür boyunca, istisnasız her dişiden kıskanırlar kocalarını. 30 yaş büyük bir kadınla, sırf parası için evlenen pek az erkek vardır. Buna karşılık etraf, babası, hatta dedesi yaşında, ama mutlaka zengin erkeklere aşık olan (!) kadınlarla doludur. Hiç bir kadın çalıştığı yerde üstünün kadın olmasını istemez. Vallahi bunu ben söylemiyorum, anketler öyle diyor. Erkekler kadınlardan ilgi, şefkat, sevgi dışında pek bir şey beklemezler. Kadınlara bunlar asla yetmez, ilâve olarak iki bilezik , bir yüzük gerekir çoğu zaman. Gelin-kaynana çekişmesinin fıkralara geçtiği ülkemizde hiç damat-kayınpeder çekişmesine tanık oldunuz mu? Elti gemisi yürümez diye bir söz vardır da neden bacanaklar için söylenmiş benzer bir lâf yoktur?


  Evli kadınla ilişkiye giren çok az erkek vardır. Buna karşılık evli erkekle hiç düşünmeden ilişkiye giren kadın sayısı, benim bildiğim , gördüğüm, duyduğum kadarıyla bir hayli kabarıktır. Erkekler bir araya geldiklerinde işten, politikadan, futboldan bahsederler genellikle. Kadınlar bir araya geldiğinde ise vay o anda orada olmayan diğer kadınların hâline!


  Eşlerinden, yorgunum , başım ağrıyor bahanesiyle mümkün olduğunca kaçan kadınlar, ortaya ikinci bir kadın çıktığı zaman âniden kocalarını çok sevdiklerini (!) fark ederler.kocası tarafından aldatılan kadınlar genellikle boşanmak yerine,bir çocuk daha yapmayı tercih ederler. Tersi durumda ise erkekler kadınlar kadar akıllı olmadıkları için bunu gurur meselesi yapar ve kadını hemen boşamaya kalkarlar.


  Kadınlar evde akşama kadar istedikleri gibi yaşarlar.Ne karışanları ne de görüşenleri vardır. Erkeklerin ise akşamdan akşama geldikleri evlerinde pek de özgür oldukları söylenemez. Kendilerine durmadan oraya oturmaması, sigarasının külüne dikkat etmesi, ayakkabısını çıkarması hatırlatılır.


  Kadınlar akşama kadar kocalarının bilgisi dışında istedikleri arkadaşlarını misafir ederler. Oysa hiç bir erkek karısından izin almadan eve bir erkek arkadaşını getiremez. Hatta izin alarak bile. Kadınlar her istediklerinde eşlerinden izin almadan annelerini ziyaret edebilirler. Erkekler ne haberli, ne habersiz, yanlarında eşleri olmadan asla annelerine uğrayamazlar.


  Kadınlar bütün ilişkilerinde hesap kitap içindedirler. Asla şeffaf değildirler. Hoşlanırlar, hoşlanmaz gibi davranırlar, isterler, istemez gibi yaparlar. Eşleriyle sorunlarını çözmede bedenlerini silâh olarak kullananlar bile vardır. Vücutlarını göstermeye bayılırlar.Açık, dar, şeffaf, kısa giyerler. Sonra da neden bakıyorsunuz? diye sinirlenirler.Aslında amaçları baktırmaktır, ama bunu asla kabul etmezler,özgürlükten, rahatlıktan, medeniyetten falan söz ederler.Nereden biliyorsun, derseniz ben de kadınım oradan biliyorum.
  Pakize SUDA
   
 2. 14 Mart 2009
  Konu Sahibi : fatolina
 3. Libyana

  Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

  Katılım:
  1 Haziran 2008
  Mesajlar:
  6.009
  Beğenildi:
  18
  Ödül Puanları:
  148
  Kadınlar bütün ilişkilerinde hesap kitap içindedirler. Asla şeffaf değildirler. Hoşlanırlar, hoşlanmaz gibi davranırlar, isterler, istemez gibi yaparlar. Eşleriyle sorunlarını çözmede bedenlerini silâh olarak kullananlar bile vardır. Vücutlarını göstermeye bayılırlar.Açık, dar, şeffaf, kısa giyerler. Sonra da neden bakıyorsunuz? diye sinirlenirler.Aslında amaçları baktırmaktır, ama bunu asla kabul etmezler,özgürlükten, rahatlıktan, medeniyetten falan söz ederler.Nereden biliyorsun, derseniz ben de kadınım oradan biliyorum  :roflol:

  Pakizem yine coşmuşdelikafadulden
  ŞıMDı bu yazıların üzerine ne gibi yorum yapılabilir ki..
  Doğru tarafları fazlaca...:1closedeyes:
  Yanlız kadın olsun erkek olsun ınsan Olma sanatını başarabildikten sonra gerisi teferruat-hep bunu bilir bunu söylerim..
  Kadına en büyük ve en acı yarayı hemcinsi açabilir..
  En iyi arkadaşı bir erkek olabilir..
  Yahut tersi durumlar..Erkeğinden mutlu olmaz yine en iyi destekçisi ve dostu kadındır..Yüzyıllardır cevabı bulunamayan soruların biri AŞK nedir diğeri KADINI anlama sanatına dair..
  Kadınlar dayanışma ve çatışma tezatları arasında mekik dokurlar..
  Duygusal zekamız erkeklere nazaran çok derin bir biçimde gelişmiş,erkekler genelde matematiksel ve somut bilimlerde başarılı..
  Kadın ise her alanda..Vakıf olmadıkları ve beyinlerinin çalışmadığı hiçbir alan yok:nazar:
  Kadın olmak zor ve ayrıcalıklı bir zanaat:1closedeyes:
   
  Son düzenleme: 14 Mart 2009
 4. 14 Mart 2009
  Konu Sahibi : fatolina
 5. dilekumur

  dilekumur ölerek sonsuza doğuyoruz Üye

  Katılım:
  12 Kasım 2008
  Mesajlar:
  164
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  allah aşkına dürüst olalım kızlar
  kelimesi kelimesine doğru değilmi?
  gülerek ve kendime itiraf ederek okudum::::::)
   
 6. 10 Nisan 2009
  Konu Sahibi : fatolina
 7. fatolina

  fatolina 2 MAYISTA 68 OLİİİCİMMM:) Üye

  Katılım:
  9 Ocak 2009
  Mesajlar:
  4.313
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  146
  haklısın canım kadın olmak zor bi zaanat e kadınlrda zor oldukları için iki denklem çözülemidi hiç bi zaman güzel yorumun için sağol tatlım :lepi:
   
 8. 10 Nisan 2009
  Konu Sahibi : fatolina
 9. fatolina

  fatolina 2 MAYISTA 68 OLİİİCİMMM:) Üye

  Katılım:
  9 Ocak 2009
  Mesajlar:
  4.313
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  146
  aynen doğru şekercim haklısın bende çok gülmüştüm okuduğumda ve sizlerle paylaşmak istedim
   
 10. 10 Nisan 2009
  Konu Sahibi : fatolina
 11. senayda

  senayda Rabbime Sığındım... Üye

  Katılım:
  20 Kasım 2008
  Mesajlar:
  3.499
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  helal olsun pakizeye valla çok dürüstçe bi yazı yazmış...nekadar yaşarken bunları kabul etmesekde bence çok doğru noktalara değinmiş...bi çoğuna katılıorum bende...ama şuna değinmedende geçemiycem erkelelerin bi çoğuda sütten çıkmış ak kaşık deiller :1closedeyes:
   
 12. 11 Nisan 2009
  Konu Sahibi : fatolina
 13. fatolina

  fatolina 2 MAYISTA 68 OLİİİCİMMM:) Üye

  Katılım:
  9 Ocak 2009
  Mesajlar:
  4.313
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  146
  haklısın canım kabul etmeyiz hiçbir zaman :))
   
 14. 11 Nisan 2009
  Konu Sahibi : fatolina
 15. dragonfly

  dragonfly geçici bu öfke,bu hırs; Üye

  Katılım:
  17 Nisan 2007
  Mesajlar:
  104
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  aynen bende sizin gibi oldum
   
 16. 11 Nisan 2009
  Konu Sahibi : fatolina
 17. suprensesi

  suprensesi bir gün mutlaka... Pro Üye

  Katılım:
  21 Ocak 2009
  Mesajlar:
  5.021
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  148
  laelaelaelaelae:nazar::nazar::nazar:olur mu öyle şeyy aaa:nazar:laelaelaelaelae
   
 18. 11 Nisan 2009
  Konu Sahibi : fatolina
 19. tsambikos

  tsambikos Aktif Üye Üye

  Katılım:
  13 Şubat 2009
  Mesajlar:
  71
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  bı kadın gozuyle kendımıze ozelestırı yapabılmek ne guzel bayılıyorum bu kadına

  oraya oturm sıgar kulunu dokme lafına cok guldum yazık babacıgım bıktı her gun annemden duymaktan haklı walla pakıze suda