Kadınların metalaştırılması

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Lullaby tarafından 30 Ocak 2010 başlatılmıştır.

30 Ocak 2010
    Konu Sahibi : Lullaby
  1. Lullaby

Lullaby Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar siz nasıl dayanıyorsunuz bilmiyorum.. ama ben artık her klipte, her filmde, her programda açık saçık seksi bi kadın görmekten bıktım ya. ya güzel bi bayan olur ben de bakarım aa ne güzel derim ama bu resmen gözümü taciz ediyor artık bu çıplaklık fln.

hayır tutucu bi insan değilim ama ne biliyim arkadaş ortamı olsun hemen etraftaki kızlar konuşulur yok şu kilo vermiş güzelleşmiş, yok şu ünlü çok taş bilmem ne.
    yani bu uyuzluğumu sevgilime bile yansıtıyorum. sinemadayız diyelim bi sevişme sahnesi var.
    adamın hiç bi tarafı görünmüyor kadının her yeri meydanda. hele bi son durak 3 e gitmiştik kadının memeleri 3 boyutlu zıplıyordu yaaa :KK70:
    yani ben buna katlanmak istemiyorum artık. etraftaki toplumdaki şeylere olan sinirimi kıskançlık şekline çeviriyorum özellikle sevgilime.
    siz napıyorsunuz nası yeniyorsunuz bunu?

2. 30 Ocak 2010
  3. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    128
    Ödül Puanları:
    153
    isteyen tutucu desin ben de karşıyım buna. pazarlama tekniğinden başka bişey değil. alakasız reklamlarda bile çıplak kadın var. kadın artık insanlıktan çıkarılıp seks objesi olarak gösteriliyor bariz. dikkat ederseniz toplumda da kadına ve dolayısıyla aile kurumuna saygı oldukça azalıyor. buna dur demek gerekir.

ama dersen yobaz oluyosun ayrı mevzu. ehah. ben tvden uzağım uzun süredir, tv izlemeyerek kendi çapımda bundan kaçınıyorum. tavsiye ederim.

4. 30 Ocak 2010
  5. ABERK

ABERK Canım zuzum Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    Dikkat edersen eski türk filmlerinin bazılarında bile tecavüz sahnelerinde kadınların göğüsleri ortalarda olurdu.Kadın geçmişten bugüne bedenen erkeği tahrik eder düşüncesi ile hep ön plana sürülmüştür.Geçen gün eşim bir filmde kızın gözlerinin nasıl güzel,değişik olduğunu söyledi.Göz bu ya ne var diyeceksin e bende ela gözlüyüm.Artık en ufak birşeyde bak buda çok yakışıklı değil mi ?diyorum.Valla ben kanalı değiştiriyorum desem daha doğru olur.Çünkü beni de çok rahatsız ediyor bu durum

6. 30 Ocak 2010
  7. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    yillardir soylerim reklamlarda filmlerde heryerde gosterilen pur makyaj super harika melek gibi gosterilen muhtesem kadinlar yuzunden erkekler doyumsuz aradigini bulamayan bi sekle donustuler.

8. 30 Ocak 2010
  9. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna Bilmemek Mutluluktur. Pro Üye

Beğenildi:
    6.453
    Ödül Puanları:
    238
    Malesef öyle bunun tutuculukla ilgisi yok da insanın feminist damarlarına basıyor, bu hiç bir zaman değişmeyecek, kadın vücudu her zaman ticari meta olarak kullanılmaya devam edecek, asılardır böyle, insanlık tarihindeki ilk cinayet bile bir kadın yüzünden işlenmiştir, yani kadına olan şehvet arzusu yüzünden...

Böyle şeyleri fazla kafaya takıp sevgiline kıskançlık olarak yansıtma derim

Son düzenleme: 30 Ocak 2010
  10. 30 Ocak 2010
  11. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.075
    Ödül Puanları:
    463
    valla bu koca bi sektör, tv, reklam, sinama, kozmetik, estetik vs.. vs.., bunlar o kadar pompalanıyo ki, birilerinin cepleri parayla dolup taşarken sömürülenlerde ruh sağlıklarından oluyor
    insanlar bunlar yüzünden o kadar şekilci oldu ki üzülüyorum
    ama senin canını sıkan kıskançlıksa, duyarsız olcaksın kıskançlık konusunda, başka çaresi yok her yerdeler çünkü
    ayrıca artık erkeklerde sergileniyor aynen kadınlar gibi, heryerde şişmiş abdominaller görebilirsin yani
    kaydirigubbakcemile3

12. 30 Ocak 2010
  13. Lullaby

Lullaby Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    evet kıskanç olmamaya çalışıyorum. ama benim gibi düşünenler olduğuna sevindim iyice paranoyak feminist gibi hissetmeye başlamıştım kendimi.

günlük hayatta nası peki sinir olmuyorsunuz? biz hiç bayan-erkekler hakkında yorum yapmayız sevgilimle.
    ama geçende bi evli çift varmış tanıdıkları kadınlar hakkında aa selüliti var aa şurası güzel diye eleştiriyorlarmış ben o kadar rahat olmak istiyorum senle dedi.
    tamam dedim peki tam tersi olsa bi erkeği de eleştirsek uyar o zaman sana?
    ee oo farklı dedi. nesi farklı yahuu? sonra vazgeçti dediğinden tabi. belki ben kaldırırdım aktrisler hakkında konuşmayı fln ama erkeklerin kaldırcağını hiç sanmıyorum :)
    tabi ya gördükleri şeyin doğal olduğunu sanıyorlar. karpuz büyüklüğünde silikonlar bi ton estetik bi ton makyaj sonra bi ton teşhir.

bazen tam tersi olsa da bi erkek metalaştırılsa nasıl olur diyorum.. erkeklerin o çok sahip oldukları güvenleri kalır mı sizce? bi behlül bi sawyer bi murat boz yetti onlara :))

14. 30 Ocak 2010
  15. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    128
    Ödül Puanları:
    153
    bence çok iğrenç doc. mahalle karısı gibi ondan bundan dedikodu yapmak diye bir level olabilirmi ilişkide ya. erkekler bizle dalga geçer ama kenidleri daha meraklı dedikoduya. çok iğrenç.

16. 30 Ocak 2010
  17. pamuksekeri

pamuksekeri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Burada hedef kitle erkeklermiş gibi gözükse de asıl hedef kitle kadınlar.Düşünsenize o kusursuz güzlliklere,erkeklerin dibinin düştüğü hatunlara benzemek için her türlü masrafa hazır milyonlarca kadın...Estetisyenlerin,zayıflama,makyaj,saç sektörünün vs.... ağzının suyunu akıtan: Kadınların kusursuz olmayı arayışı.....Kadınları metalaştıran, bir arkadaşımızın da dediği gibi bu pazarlama tekniği.Hele ki ekonomik özgürlüğünü daha da eline almaya başlayan kadınlarrrr.

18. 30 Ocak 2010
  19. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    doc bence o derece bi seviyeye gelmeyin sevgilinle erkekler genelde yorum yapmayi cok severler ama kadinlar hakkinda. erkekler hakkinda bisey demeyi kaldiramiyorlar.
    ayrica etrafiniza degil birbirinize bakin yahu :))
    sinemada bile opusme sahnelerinde sevgilim doner bana bakardi niye bakiyosun dedigimde e onlari mi izliyim derdi.
    tabi bazen de izlerdi, ama bunun uzerinde konusmazdik yani.
    cok takilmamaya calis bu konulara ama hassasiyetlerini de bilmesini onun da hassasiyet olusturmasini saglamaya calis derim..