Kadınların yumurtlama günü hakında bilgisi olan varmı

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve hasko tarafından 11 Şubat 2008 başlatılmıştır.

11 Şubat 2008
    Konu Sahibi : hasko
  1. hasko

hasko Guest

sevgili KK üyeleri kadınların yumurtlama zamanı hakkında bilgisi olan varsa paylaşa bilirmi ben adetin 12-13-14.günleri çoçuk olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu biliyorum nolur bana yardım edin bu ay hamile kalmak istiyorum adetimin bugün 3. günü işaallah bu ay boş çıkmayacak ALLAHım bana ve isteyen herkese hayırlı evlatlar vermeyi nasip eder işaallah bana yumurtlama zamanı hakkında bilgisi olanlar yardımcı olsun

2. 11 Şubat 2008
  3. miki

miki Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sewgili haskoo ben bi uzmanla görüşmüştüm anlattıklarını anlatımm işine yarıcaktır; YUMURTALARIn İÇİ KAN DOLAR,SONRA PATLAR BU REGL (aybaşı )DİMİ,YUMURTAA PATLAMADAN ÖNCEKİ 5,6 GÜNDE OLDUKÇA YORGUNDUR SONUÇTA PATLAMAYA HAZIRLANIYODUR SPERM GELSEDE YORGUN YUMURTA ONU İÇİNE ALAMASS DÖLLEYEMESS REGLDE ZATEN İLİŞKİ OLMUYO,REGL SONRASI5,6 GÜN YUMURTA YİNE YORGUN OLUYO WE YİNE SPERMİİİ KABUL ETMİYOO yani bu durumda en güsel hamile kalma zamanı reglden 10 gün 12 gün sonrası falanmış yumurta oldukça sağlam we hamile kalmaya istekli oluyomuşşş daha garanttiii olur heralde o zamannn :)) umarıımm işine yarar kolay gelsin :KK66:)

4. 10 Mart 2008
  5. yaxgxmur20

yaxgxmur20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    iyi de bence yanlış biliyorsunuz.yumurta adetin 16. günü filan çatlıyor. yumurta çatlaması adet kanaması değildir.

6. 10 Mart 2008
  7. ilaydaa

ilaydaa Guest

bencede yumurta çatlaması adet kanaması değil.
    Benim bildiğim adetin 12-14-16-18-20. günlerinde gün aşırı ilişkide gebelik şansı yakalayabilirsin.
    Yumurta çatlaması olgun yumurta üretmek demek.Böylece olgun yumurta döllenmiş oluyo..

8. 10 Mart 2008
  9. Organikyasam

Organikyasam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadasim adet kac gunde bir oluyorsun buda onemli, mesela 28 gunde bir olursan en uygun hamile kalma sansin olan gunler : ilk adet tarihini 1. gun kabul et ve saymaya basla,, 11. gun ile 16. gun arasi hamile kalma sansi cok fazla gunler,,,,Ben hap kullanmayi sevmiyorum boyle hamilelikten korunuyorum 3,5 senedir ama rahatim tabi olursa hayir demem zaten esimde istiyor,,,

10. 10 Mart 2008
  11. Organikyasam

Organikyasam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bu arada yumurta catlamasi sonunda kan gelmez yumurta adet 1. gun ise devam eden 16. gun civarlari catlar, yani yumurta catlamadan bu gun onceleri dollenme olurse hamile kalinir. Genede Allah bilir canim, biz bilimden yardim aliyoruz sadece.

12. 10 Mart 2008
  13. yesimexpo

yesimexpo facebook/nsnbaby Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    canım yumurtlama her kadında aynı gün olmaz bilindiği gib bu senin kaç günde bir adet olduğunla alakalı mesela ben ortalama 25 günde bir adet oluyorum buna göre 25 - 14 = 11. gün yumurtlamış oluyorum. riskli günler ise 10 - 11 - 12. günler oluyo. Bu arada pek sağlıklı olmasa da ateş ölçme yöntemi ile de yumurtladığını anlayabilirsin. umarım en kısa zamanda hamiş haberini alırız canım sevgiyle kal

14. 11 Mart 2008
  15. kuka

kuka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba! Bana senelerce tedavi goren ve 2-3 kez tup bebek yaptiran ama kendiliginden hamile kalan arkadaslar diyor ki yumurtalama gunu herkezde degisik olur bu yuzden adetinin basladigi gunden baslayarak 2-ci on gunlukte hemen-hemen yatakta gecirdik diyor (boyle acik yazdim kusura bakmayin) uc bayan boyle hamile kaldik diye sevine anlatmislardi. bu bayanlarla beraber tup bebek merkezinde tedavi oluyorduk.Bu arkadaslar her seyi denemisler. Ilk basta basinda cok garip gelmisti. onem vermedim. kendim de senelerce tedavi oluyorum. ben herseyin allahin istedigi gibi olduguna inaniyorum.doktorla danisman en iyisidir.Insallah hamile kalirsin.

16. 11 Mart 2008
  17. fatma kuzuoglu

fatma kuzuoglu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba bence sen en iyisimi bir uzman dok git.sana en iyi yardimci olacak kisidir zaten ultrasalda yumurtlama dönemin gözüküyor.sende adet dönemini anlatirsin dok.daha iyi hesaplama yapar.cünkü yumurtlama herkezde baska zamanlarda oluyor

18. 14 Mart 2008
  19. kuka

kuka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    hasko slm canim yardim istedin kendin gozukmuyorsun? sevindirecek haberler var mi?