Kadnlar neden birbirlerini ekemezler?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve lirik guzel tarafından 10 Ekim 2007 başlatılmıştır.

10 Ekim 2007
    Konu Sahibi : lirik guzel
  1. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Neden bu konuyu açtım,çünkü bu kadar çok bayanın olduğu bir yerde yapılan yorumlardan hareketle belki bir sonuca varabileceğimi düşünüyorum.Basit bir örnekle düşüncelerimi dile getirmeye çalışıcam.Birbirlerini hiç tanımayan bayanların anlam veremediğim davranışlarına şahit oluyorum.Diyelim ki yolda yürüyorsunuz karşınızdan ya da arkanızdan ilerleyen bir bayan hiç umursamadan sizin hakkınızda yorum yapıyor üstelik sizin duyduğunuzu bile bile.Zaten amacı da size duyarmak.Ben anlamıyorum insanlar neden bu kadar fesat olmuş.:1no2: Bayan ,bayan hakkında eleştiri yapsa da bu sözlü tacize girer ve ispatladığınız taktirde bu cezası vardır.:mymeka: Şimdi soruyorum sizlere sizin de başınıza bu tür olaylar geliyor mu?Tepkiniz ne oluyor?Hepimiz bayanız birbirimiz hakkında yorum da yaparız ama o kişiye duyurmayacak şekilde .Kaldı ki güzel giyinmiş ,hoş olmuş birine de aa ,güzel durmuş demesini de biliriz.:eek:klava: Bu insanlar ne istiyor amaçları ne ben anlamıyorum :sm_confused: Yorumlarınızı ya da başınıza gelen olayları paylaşırsanız sevinirim

2. 10 Ekim 2007
  3. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Canım,

Ben staja ilk başladığım zamanlarda staj yaptığım ofiste benimle aynı yaşta yeni avukat olmuş bir arkadaş vardı..Tanışmak için ilk gittiğim gün beni baştan aşağıya süzdü, kıyafetime makyajıma bilmem neyime herşeyime baktı..Ben orada stajıma devam ederken de ben ne alsam aynısını alıyor, saçını benim gibi boyatıyor, benim takılarıma benzer şeyler takıyordu..O zamanlar ben zayıftım..O da benden sonra rejime başladı..Neyse bu konu uzar gider..Benim o zaman sinir olduğum tek şey taklit ediliyor olmamdı..Çünkü benim bir tarzım vardı ama o ben gibi davranıyordu ve bu beni deli ediyordu..Karakteri oturmuş biri böyle davranmaz diyordum..Sonra kıskançlığı hat safhaya ulaştı ve benim hakkımda o dönemki patronumuza abuk subuk şeyler söyledi, beni sürekli onun gözünde küçük düşürmeye çalışmalar falan..Bir dolu rezalet..Ben en sonunda onun konuşmayı bıraktım o ofiste yokmuş gibi hareket etmekte buldum çareyi ama benim böyle davranmamda işleri aksattı..Sonra ben zaten oradan ayrıldım..Mesele kadınların kendilerinden daha güzel ve daha bakımlı bir başka hemcinsine katlanamıyor ve "onunda açığı vardır" zihniyetiyle kusurunu arıyor olmasından kaynaklanıyor..Hepimiz kendimizi olduğumuz gibi kabul etmek yerine başkalarını taklit etmeye çalışıyoruz..Başkası olmaya çalışırken o kabuk bize uygun olmadığından mutsuz oluyoruz..Sorun işte bu..Özellikle çalışan kadınların %90'ı bunları yaşıyor ne yazık ki..

4. 10 Ekim 2007
  5. lirik guzel

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    avebru sen+ben=biz kıskanç insanların hedefi olmuşsunuz.ebrucum özellikle iş yerindekilere sesleniyorum:)medem yarışıyorsunuz ama patrona vs kötültmk de ne oluyor.İşi bu boyuta getirmesi onun acizliğinin bi göstergesi bence.

6. 10 Ekim 2007
  7. lirik guzel

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    bu kadarcık mı? :bbo: Demek çok fazla bayan bu sorunu yaşamıyor :dilcikar:

8. 11 Ekim 2007
  9. lafael

lafael Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ............................................

Son düzenleme: 7 Haziran 2009
  10. 11 Ekim 2007
  11. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Sevgili lafael,

Komplex ve güvensizlik konusunda bu kadar açık konuşman güzelmiş :)) Ama ne yazık ki herkes bunu başkasına itiraf etmekten korkuyor..Hatta bazen kendine bile itiraf etmekten korkuyor..O zamanda ben ondan daha güzelim yada daha güzel olabilirim diye kendi kendini komik duruma düşürüp olmadığı biri gibi olmaya yada ondan daha iyi olduğunu ispatlamak için saçmalamaya başlıyor..İki güzel arkadaş olmaz tezine katılmıyorum malesef..Çünkü benim gözlemlediğim kadarıyla böyle arkadaşlık kuran çok insan var..Üstelik yeni nesil bizim neslimizden gerçekten çok daha güzel..Ben üniversitede okurken güzel kızların sayısı belliydi ama biz son sınıfa geldiğimizde 1. sınıfa yeni başlayan kızlar hepimizi şaşırtmıştı :)) Diyeceğim önemli olan insanın kendini olduğu gibi kabul edip mümkün olduğu kadar bakımlı olmaya çalışması kendi bedenini ve zevklerini bilip ona göre hareket etmesidir..Komplex yüzünden fazla makyaj yapma, saçını kendine yakışmayan renklerde boyama yada yarışma içgüdüsüyle beden tipine yakışmayan şeyler giyme diğer insanların gözüne batar ve onlarda o zaman karşı tarafın komplexiyle dalga geçmeye başlar..Şöyle düşüneceksin hayatta..Allah beni böyle yaratmış kendimi olduğum gibi kabul etmem gerek..Çünkü herkesin kendince bir güzelliği var..Kimse kusursuz değil..Ve mümkün olduğunca doğal olmaya dikkat edeceksin..Çünkü erkekler güzel kadınlardan korkar yada onlarla farklı amaçlar için görüşür..

12. 11 Ekim 2007
  13. scorpi

scorpi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    geneldede cok pahali orijinal cok hos parfum surdugunuz zamanda bazi hemcinslerimiz ay igrenc kokuyo da diyebiliyor:Roflol:... ben bunu cekememezlik olarak goruyorum.. ama ben Tr'de bayanladanda iltifati cok duyuyordum... haklarini yemeyelim.. insandan insana degisiyor bu ya... onda yok olan sende varsa bazilari kiskanabiliyor... bunlar iyi birsey degildir Allah herkese akil fikir versin..

14. 11 Ekim 2007
  15. lirik guzel

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Bu yazdıklarınız çok güzel.Ben başıma gelen olaylardan birini anlatıcam.Erkek arkadaşımla yolda yürüyoruz .Karşıdan iki tane bayan geliyordu.Daha uzaktan bana baktıklarını ve de bir şeyler dediklerini anladım.Tam yanımıza geldiklerinde başka kimse yok 4'müz varız.Dip dibeyiz bana duura duyura demez mi bi tanesi''Ben böyle uzun ve zayıf olmayı istemezdim hiç hoş değil.Ayy neye uğredığımı şaşırdım yanımdaki sevgilim değil erkek arkadaşım.Şöyle bi kaç saniye durdum arkamı döndüm ben de ona bişiler söyledim.Bana böyle yapan insanı görseniz suratına bakmazsınız.O kadar süslenmiş.yuzu makyajlı sıva gibi!Ben anlamıyorum işte sen beni tanımazsın etmezsin neden yolda yürüyen bi insanı kışkırtır ona duyuracak şekilde yorum yaparsın.Koskoca kadın bir de 45 yaşlarında olsa gerek.Gerçekten bazı kadınlar çok tehlikeli ve de terbiyesiz

16. 12 Ekim 2007
  17. kxixnalxixperi

kxixnalxixperi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım ahh bi bilsemÇok üzgünüm çoook yolda yürürken omuz atmalar yok mu:eek:klava:yabancıları geçtim de ya yakın bildiklere, akrabalara ne demeli...onla bunla mukayese etmeleri, iğneli sözler... :kızgın:bi de bekar kızları varsa işte o zaman yandınız: varlığınız kızlarının kısmetlerine engeldir.

18. 12 Ekim 2007
  19. kxixnalxixperi

kxixnalxixperi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım çok haklısın. koskoca kadın demişsin ya valla asıl onlardan korkulur. böyleleri tahammül sınırını zorluyorlar. çok olmadı: evimizin önünde park var, piknik falan yapılıyor...ablamla yürüyüş yapıyorduk, o önden giderken ben tatlısu çeşmesine takıldığım için biraz geride kalmıştım. ablamla aramda da 6-7 m falan var. bu arada pikniğe gelen kadınlar yakartop oynuyorlar. 40lı yaşlardaki kadın yüksek sesle yanındaki kadına ablamı işaret edip, demez mi "saça bak sarı..hıh...hiç yakışmamış..." diye. neye uğradığımızı şaşırmıştık. ya ablamında saçları beline kadar ve çok güzel. sarı saçın tek ona yakıştığını düşünürüm. böyle laf atılma durumlarına hiç tahammül edemem. ama ablam, kolumdan çekip "boşver, onlar gibi olma" dedi.