Kafam çok karışık desteğe ihtiyacım var :( bebek sahibi olabilir miyim?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve er_ca tarafından 20 Eylül 2010 başlatılmıştır.

20 Eylül 2010
    Konu Sahibi : er_ca
  1. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    siteye böyle bir konu açacağım hatta bu düşüncelere gireceğim aklıma gelmezdi.:gitme:

nasıl bir duygu karmaşasındayım anlatamam.

14 şubat 2009 itibari ile 1.5 yıllık evliyiz. çok mutluyuz herşey yolunda eşim 33 yaşında ben ise 24.. eşim çocukları çok seviyor. bende severim ama çok da bayılmam.
    şimdiye kadar bebek düşüncesi yoktu. ileride istersek evlat ediniriz derdik. ama eşimin çevresinde arkadaşlarının çocukları oldukça o imrenerek bakıp onların sevinçlerine daha çok sevindikçe ona haksızlık etmek istemedim.
    eşim asla hadi bebeğimiz olsun baskısı yapmadı. her zaman '' sen benim bebeğimsin sen ne dersen o olur derdi'' ona doğurma şansın olsa doğururmuydun dedim .''evet'' dedi :teselli: bana açıkça söylemese de öyle belli ediyordu ki çocuk ateşini...
    bende ona isterse hapı bırakacağımı söyledim.:kedi: havalara uçtu... çıldırdı...

kaygılarım endişelerim öyle çok ki...
    iyi anne olamazsam :KK43:
    tansiyon - alerji sıkıntılarım var bebeği kötü etkilerse
    bebeği düşürürsem kaybedersek ( o hayal kırıklığı yaşasın istemiyorum)
    doğum için çok kilo alırsam
    çok lekelenir,varis ve sellütlenirsem
    bütün hayatım altüst mü olur ki:KK43:
    ama eşim baba olmayı çok fazla hakediyor. hapı bıraktım diye öyle çok sevindi ki.
    bebek olursa en çok beni seviceksin diye başladım pazarlık etmeyebilmiyorumkismile
    onu çok kıskanıyorum. ama o yanımda uzun süreli sevmez çocukları. beni de kucaklar hemen. yada onlara ne alsa bana iki tane alır :) bugün 2 tane uçan balon aldı beni ara ara kucağına aldı:)) :kedi: yemeğimi hep o yedirir. bi beni bezlemediği kalır:asigim:
    belki de eşimi paylaşamıyorum:KK43:
    off kafam çok karışık mafoldumben

bir de evde iki köpeğim var, bir de annem de köpeğim var. onların da rahatı bozulsun istemiyorum:KK43:

kaygılarımı her iki annemle de paylaştım herkes geçici ve sık karşılaşılan birşey olduğunu söyler. herkes kuçularına çok iyi bakıyorsun bebeğine daha iyi bakarsın diyor.
    kuçularıma da ben hastanede iken ve iyileşinceye kadar annemin evinde kardeşim bakar.
    ama hapı bıraktığımdan beri içim hep ağlamaklı.
    bir de ''ya ölürsem'' kaygım var.:sinifsinif:

konuyu buraya açtım. çünkü bu yolda ilerleyenlerin beni daha iyi anlayacağını düşündüm.

lütfen kendinizi benim yerime koyun:KK43:
    bu arada akrep burcuyum. kızkardeşim yok bir kızım ve çok nazlı birşeyimdir.
    eşimin ailesi de kendi ailem ve eşimde üzerime titrerler hep.

2. 20 Eylül 2010
  3. Gunicen

Gunicen Ve aşk,eş anlamlı adınla! Pro Üye

Beğenildi:
    1.118
    Ödül Puanları:
    188
    Canım benim... Senden ve aşık olduğun adamdan bi can gelecek dünyaya biliyosun dimi?
    Elbette herşey şuan yaşadıkların gibi olmayacak ama sana gülümseyecek tek bi lafıyla tüm herşeyi unutturacak biri olacak..
    Bence kötü düşünme sen harika bi anne olacaksın..

4. 20 Eylül 2010
  5. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    zaten aşık olduğum adam için istiyorum ..
    aslında çok ögür sorumsu biri değilim. çocuğum olmasa da iki köpeğim dolayısıyla heryere gidemiyorum. ve herşeyi çok rahat yapamıyorum ama bebek çok başka..sebepsiz bir korku var içimde...

bu arada yorumunuz için çok teşekkür ederim. inan ki çok ihtiyacım var birileri ile paylaşmaya.a.s.

6. 20 Eylül 2010
  7. Gunicen

Gunicen Ve aşk,eş anlamlı adınla! Pro Üye

Beğenildi:
    1.118
    Ödül Puanları:
    188

Yerinde olsam düşünüyorumda aynı soruları bende binlerce kez sorardım kendime akannehir
    Ama şuda var çevremde gördüğüm kadarıyla çocuk için temkinli olanlar daha iyi ebeveyn oluyorlar..
    Dilerim herşeyin en güzeli olur sizin adınıza a.s.

8. 20 Eylül 2010
  9. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    öncelikle tüm bu düşünce ve kaygılara rağmen ,
    bunu sadece eşinizi mutlu edebilmek için yapmanız sizin açınızdan bakıldığında,
    büyük bir fedakarlık olarak algılıyorum...
    ama sizden de çok eşinizin bu konudaki ,duruşunu,tutumunu ve inceliğini takdir ettim....
    çok şanslı olduğunuzun farkındasınız,anladığım kadarıyla da zaten ..

mevcut rahatsızlıklarınızla alakalı bir dr.a gidip,
    hamilelik sürecini,sizi -bebeği nasıl ve ne şekilde etkilebileyeceğini,ne gibi önlemler alabileceğinizi sorabilirsiniz...

allah korusun ,bebeğinizi düşürme '' ihtimali '' sonucunda bile
    eşinizden daha çok hayal kırıklığı,üzüntü yaşayacak olan sizsiniz,emin olun...

elbette kilo artışı olacak,varis,lekelenme ,selilüt,çatlak vs bunlar, belki...
    ne yazık ki tüm bu saydıklarımız bir kadın için çok önemli şeyler, ama anne olabilmeye değişilemeyecek kadar da değersiz ayrıntılar...

er-ca'dan alıntı;
    bebek olursa en çok beni seviceksin diye başladım pazarlık etmeyebilmiyorumkismile
    onu çok kıskanıyorum. ama o yanımda uzun süreli sevmez çocukları. beni de kucaklar hemen. yada onlara ne alsa bana iki tane alır :) bugün 2 tane uçan balon aldı beni ara ara kucağına aldı:)) :kedi: yemeğimi hep o yedirir. bi beni bezlemediği kalır:asigim:
    belki de eşimi paylaşamıyorum:KK43:

''ya ölürsem'' kaygım var.:sinifsinif:

burada yazdıklarınız için ise,hamile kalmadan öncesinde mutlaka bir uzman'a danışmanız gerektiği kanısındayım...
    eşinize olan sevginiz dolayısıyla bu kaygılarınızı elbette anlayabiliyorum ..

ama bu sürece daha az kaygı ,daha az korku(hatta terapi sonucunda belki tamamen aşabilirsiniz de) daha dingin ve bu sürece hazır,kaygılarından fazlasıyla sıyrılmış olan er-ca ile yaşabileceğinizin daha kolay yol olduğunu düşünüyorum ...
    hayırlısı olsun ....:KK46:

10. 20 Eylül 2010
  11. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    edit:
    bu arada bu kadar hassas ve ince düşünen birinin çok ta iyi bir anne olacağını düşünüyorum ,sadece bu sürece ve gelecek sürece hazır olmak ve dediğim gibi aklınızdaki kaygılardan sıyrılmak geriye kalan ..

12. 20 Eylül 2010
  13. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    çok teşekkür ederim. AMİN :Saruboceq:

çok haklısınız. bu kaygılarım bebek kararı ile çıktı ortaya.
    ben 3 yıldır doğum kontrol hapı kullanıyordum. dr.umla aram çok iyidir. bebek konusunda konuştuk. çok evhamlı titiz biriyimdir sağlık konusunda. tüm testlerim yapıldı.
    zaten 3-4 ayda bir tam teşekküllü kan tahlili yaptırırdım. tansiyon için özel hastaneye gittim. ama yaşım gereği ilaç veremeyeceğini ve çok abartılı bir durum olmadığını söyledi. 24 saatlik ölçüm cihazı (holter)takılmıştı. 15 -10 çıkıp 7-4 düşmüştü. 24 saatlik dilimde. bilmiyorumkismile
    tıp fak. alerji testlerim yapıldı. sonuca bağlandı ama neye bağlı olduğu araştırılıyor.
    zaten hamilelik belirtisi yaşarsam hatta yaşamdan da olabilir bu ay tıpa gidicem. tekrar görüşürüm.
    endişelerimi bu fikre bira daha alışınca bırakırmıyım bilmiyorum ama bir uzmana danışsam iyi olucak.

bu arada eşim şeker hastası. onun bu durumuna da çok üzülüyorum:KK43:

inanım yazılarınızla beni çok mutlu ettiniz. içinde olduğum durum çok farklı. çok teşekkür ederim.a.s.

14. 21 Eylül 2010
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    başka destek olacak , fikir verebilecek arkadaş yok mu :kedi:

16. 21 Eylül 2010
  17. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    O minik şeye hamile kaldığında başlayacak tecrübelerin..
    Sanki 40 yıldır hamileymişsin hiç doğuramayacaksın gibi hissedeceksin kendini.Kucağına almak için sabırsızlnacak,hep onu düşüneceksin.
    Endişelerinde bu yolda olacak..
    Eşim bana geçende ikinci çocuk için pütürlü yemesini aşmasını bekliyorum Alyanın dediğimde;benim baba olma hakkımı alamazsın elimden dedi-şok oldum:bbo:
    Erkek istiyorsa gerçekten çok yardımcı oluyorlar buda bir gerçek..
    Yani anne olmayı anlatamıyorum..Kelimelere dökemiyorum.Sadece alya benim-bizim Can'ımız diyebiliyorum.Ne hayvanının sevgisine nede ailenden birinin sevgisine benziyor çocuk sevgisi.
    Vede onunla yaşamaya başladığında neden daha önce yapmamışım diyorsun.
    Bambaşka bir sevgi başmbaşka bir aşk..
    Sen tüm düşüncelerini kenara sıyır,o hamileliğinin haberini alacağın günü düşün..İnan şu an hissettiklerinin hiç birini hissetmeyeceksin:teselli:

18. 21 Eylül 2010
  19. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    yorumunuz için çoook teşekkür ederim saruboceq a.s.
    haklısınız.
    zaten bebek ile heveslerim meraklarım o kadar çok ki.. kocaman bir arşiv yaptım alıcaklarımız/yapıcaklarımı diye...
    ama konuyu açtığım gün dibe vurmuş gibiydim. inanılmaz bir çöküntü yaşıyordum. sanırım bu fikre alıştıkça anneler ve yani doğum yapanlar topiklerini gezdikçe rahatlıyorum.
    terapi gibi geldi bana.
    hatta şimdiden ilaç kullanmıyayım. süt ürünlerini daha çok yiyeyim spor yapayım gibi.. kendi hayatımı minicikte olsa düzene sokmaya çalışıyorum.