kafam çok karışık..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve meleklerkorusu tarafından 25 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

25 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : meleklerkorusu
  1. meleklerkorusu

meleklerkorusu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    ne istediğimi bilmiyorum ve bu çok önemli bir konu..
    29 yasındayım.mayıs ayında birden bire menopoza girdim.derken artık cocuk sahibi olamayacağım söylendi.bunlar yaşanana kadar çocuk istemiyordum.annelik bana çok uzak geliyordu.bunları işitince bir anda hiç çocuğumun olmayacağı fikri beni yıktı ve çocuğumun olması için dua etmeye basladım.mucize oldu yumurtam gelişti.tüp bebek yaptık olmadı.bu ay yine bir yumurta oluştu.4 ağustosta sonuç belli olacak.ancak benim kafam çok karışık.kendimi anneliğe hazır hissetmiyorum.inşallah olur diye dua edemiyorum birkaç gündür.belki birkaç sene sonra olabilir ama şu anda çocuk sahibi olmayı istemiyorum :KK43: hayallerimde,planlarımda şu an için bir çocuğa yer yok.öte yandan bu benim son şansım da olabilir ki doktorlar bu kadarına bile ihtimal vermiyordu.ne olur bana bir fikir verin.anne olanlar siz de böyle şeyler hissettiniz mi anne olurken?ne yapacağımı ne düşüneceğimi bilmiyorum :KK43:

2. 25 Temmuz 2010
  3. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    ben evliligimin ilk günündenberi bebek istiyodum ilk geceden kaldım 14+5haftalıkken kalbi durdu alındı mecbur sonra 6ay sonra yine gebe kaldım buseferde 12+6günlükken kalbi durdu oda alındı iki sinir krizi geçirdim yine 9ay di,nlendim ve hamiş olmay karar verdimki yaşadıklarım çok acı verici yıpratıocı şeylerdi 3.de ölebilir dendi buna ragmen kaldım ve tedavm başladı ve 10aylık kızım var annelik öyle bişiki o rahimine düştügü andn itibaren ona odaklanıyon dünyan o oluyo bilcenki masada kalcan yine deli gibi onu istiyon cnm bence bu şansın hazır sendeyken degerlendir bu devirde durumu olmayan tüp bebek bile yapamayan çaresiz bekleyen okadar çift varki sen şanslısın buklonuda enazından

4. 25 Temmuz 2010
  5. SUTASAYRAN

SUTASAYRAN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    canım bence herşeyde vardır bir hayır eğer son şansınsa anne olman için bu şansı değerlendirmelisin bence...sonradan ya böyle bir imkana sahip olamassan ki öylede demişsin bence bunu değerlendir derim ben....pişman olmanı istemem sonrasında....neden zamanında değerlendiremedim diye kendini sorgulamanı istemem açıkçası...belkide bebeğin olduktan sonra iyikide doğurmuşum diceksin bilemessinki....hani böyle bi durum içerisinde olmasan bekle acele etme derdim ama bende bilemiyorumki karar senin tabi

6. 25 Temmuz 2010
  7. Deryacik

Deryacik ...KUAFÖR OLDUM BEN... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    canım musyas arkadaşın dediğine katılıyorum
    4 yıllık evliyim çocuğum yok henüz bende biraz daha süre istiyorum anne olmak için
    Ama bence de o minik kelebeğin rahmine düştüğünde içinde yavaş yavaş büyümeye başladığında sabırsızlanırsın onu kucağına alabilmek için....

Hakkında hayırlısı ne ise o olsun..
    .

8. 25 Temmuz 2010
  9. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    ya bebe köyle bişiki kızlar bazen kendime vakit ayıramıyom ama o iki dişini gösterip cadoloz bir tavırda bana bagırıp sırıtıyo yadünyalar benim oluyo aglıyosam oan gülüyom oderece tarfi imkansız mutluluk bak görcen hayatına dünyanın 7harikasında olmayan bir renk gelcek bebeginle inşallah

10. 25 Temmuz 2010
  11. meleklerkorusu

meleklerkorusu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    inşallah dediğiniz gibi olur :)
    ya hiç anne olamamayı göze alıcam yada başka seçeneğim yok diyip çocuk sahibi olucam tabii mucize olur da hamile kalmış olursam..sürekli gel gitler yasıyorum.karmakarısık oldum..:KK43:

12. 25 Temmuz 2010
  13. ravzanur

ravzanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canim ,benim fikrimi soracaksan sen suan kucuk bir soktasin ,cunku doktor senin kesinlikle bebeginin olmuyacagini soylemis ve sen bunu boyle kabullenmisin beynine boyle kazinmis ve allahimin verdigi mucizeyle sana birr sans verilmis ve sende hic ummadigin icin birden agir geldi bu durum ,sen kalbinin sesini dinle ve kucagina aldigin vakit allaha binlerce defa sukur edecegin bir durumu bu sekilde degerlendirme .icinde hep pozitif dusun hayallar kur guzel gunler yasayacagini benimse kendince .inan icin daha rahat olacaktir:teselli:
    allhim hakkkinda hayirlisini versin:Saruboceq:

14. 25 Temmuz 2010
  15. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    Son şansın olabilir bu. bence değerlendir. İlerde pişman olabilirsin. Karnında büyümeye başlayınca eminim istediğinin daha çok farkına varırsın. Gelen bebek sevgisini de beraberinde getirecektir.

16. 25 Temmuz 2010
  17. Mune

Mune Administrator Yönetici

Beğenildi:
    58.928
    Ödül Puanları:
    663
    Bebek sahibi olmak konusunda ne hissettiğinizi anlıyorum,evlendikten birkaç ay sonra 1,5 aylık hamile olduğumu öğrenmiştim,hazırlıksız yakalanmıştım,biz 2 sene kadar bebek düşünmüyorduk,yani ben öyle sanıyordum ama eşim istiyormuş meğerse,tahlil sonucu hamile olduğumu öğrendiğimde kendimi tuhaf hissettim,hem ağlıyor hem garip garip gülüyordum,hamile olduğum haberinide ağlayarak verdim eşime,korkmuştum,anneliğe hazır hissetmiyordum kendimia.s bebeğimin tekmelerini hissedene kadarda korktum annelikten.

Bazen insan zorlansada,anneliğe kendini hazır hissetmesede kadınlar tuhaf bir şekilde hem bedenen hem ruhen anında uyum sağlıyor anneliğea.s
    Sizde gün gelip bebek sahibi olduğunuzda iyi bir anne olacaksınız.

Hakkınızda hayırlısı neyse o olsun...

18. 25 Temmuz 2010
  19. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    toplumsal baskı hatta gelenekselleştirilmiş bir düşünceden dolayı mı üzüldünüz bir anda acaba?
    bir anda bir daha hamile kalamayacağınızı öğrenip üzülüyorsunuz. anne olma şansını yakalayınca da mutlu olmuyorsunuz.
    bence anneliği pek fazla istemediğinizden. aman bir tane olsun illa ki düşüncesi çok yanlış. herkes evlat sahibi olmak zorunda değil. herkes doğurmak zorunda da değil.
    ben hiç çocuk ismeyen biriyim. eşimse çok istiyordu ama vazgeçmişti. düşünmüyorduk. geçen hafta alerji testleri yapılırken tsh hormonum yüksekmiş hamileliğe engel de olabilirmiş. bir de vajinal kaşıntı oluştu. o da içerden iltihaplanmayla olabilirmiş. yani gebeliği engelleyici faktörler olduğunu farkedince bende üzüldüm. acaba hapı bıraksam mı dedim bir an için. ama sebebi eşimi mutlu etmekti...
    belki sizin de bilinç altınızda düşünceleriniz de içeride bir yerde bu düşünceler gizli olabilir.
    hiç çocuk istemeyen ben hapı bir daha ki ay bırakmayı geçiriyorum aklımdan..:KK43: