kafam karışıyor

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve tourmaline tarafından 6 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    6 Haziran 2010
    Konu Sahibi : tourmaline
  1. tourmaline

tourmaline Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    82
    Ödül Puanları:
    148
    bazen kafam çok karışıyor.. ben üniversite okumuş ,yüksek mühendisim..gelin görün ki iş bulamadım henüz..bulup bulamayacağımı da bilemiyorum , belki de hiçbir zaman bulamıcam....etrafımda hep okumamış esnaf insanlar var , onlar benim okuduğumu bilmiyorlar, benimle arkadaş olmak , tanışmak, evlenmek vs.. maksatıyla bana yaklaşmak istiyorlar..ilk mezun olduğum zamanlarda direk hayır diyordum onlara, fakat şimdi kafam çok karışmaya başladı..benim babam da esnaf neticede..ben iş bulup da çalışamadıktan sonra benim onlardan bir farkım olucak mı ki diyorum kendime ? yanlış anlaşılmasın niyetim kesinlikle kimseyi küçümsemek değil. Düşünün ben iş bulsam sabah 6 da uyanıp erkenden çıkıcam eve akşam 8 gibi gelcem..o ise sabah 9 da gidicek akşam 7 de evde olucak belki..sonra anlaşabilicek miyiz , benim dilimden o anlayacak mı ? kafam çok karışıyor ya sizin böyle tecrübeleriniz var mı acaba bu konuda siz ne düşünüyorsunuz ?

Son düzenleme: 6 Haziran 2010
  2. 6 Haziran 2010
  3. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    kültürden bahsediyorsanız kültürün esnafı mühendisi olmaz hiç dert etmeyin.
    2 üni bitirmiş krolar da var. ilkokul mezünu beyefendilerde...
    ayrıca bir dr.la da evlenseniz çalışma saatinizi uymayabilir.
    siz illa ki o çevreden birileri ile evlenmek istiyorda bunun için mi kaygılanıyorsunuz?
    eğer kompleksli takıntılı bir yapınız varsa hiç kimsenin canını sıkmayın kendi dengini bulun.
    ama hayır beni sevmesi dürüstülüğü çalışkanlığı ilgilendirir. benden az maaş da alsa sorun etmem diyorsanız kalbinizin kapılarını açın.
    eşinin işinden memnun olmayanlar diye bir bölüm var baştan sona bir gözgezdirin isterseniz.
    ben bunları sorun etmem diyorsanız atılın bu işe.
    http://www.kadinlarkulubu.com/esi-esinin-ailesi/355240-esinin-isi-yuzunden-sorun-yasayanlar.html

4. 6 Haziran 2010
  5. tourmaline

Beğenildi:
    82
    Ödül Puanları:
    148
    aslında kültürden bahsetmiyorum,üniversite insana kültür değil farklı bir bakış açısı katıyor..
    beni taşıyabilir mi acaba diye düşünüyorum, yarın öbür gün iş bulursam ağır şartlarda çalışıcam ben..o ise çok daha rahat şartlarda, kendi belirlediği şartlarda çalışacak..ben yorgun argın eve gelcem bir de evin tüm işi üzerime binicek acaba o rahatlıkta olan birinin yaklaşımı nasıl olur tecrübeleriniz neler demek istiyorum..tabii ki kişinin karakterine göre değişir aslında da o işin verdiği bir rahatlık olmaz mı insanda..ben mesaiye kaldığım zaman, trafiğe takıldığım zaman sorun etmesinden çekiniyorum..
    sonra evliliklerde erkekler kadınlardan her konuda 1 adım daha önde olmalılar değil mi? ben 1 adım önde olmaktan çekiniyorum galiba..sonra yalnızca eşim değil çocuklarımın da babası olucak, onlara katıp katamayacağı şeylerden endişeleniyorum..
    sizin fikirlerinizi ve tecrübeleriniz merak ediyorum..siz olsanız napardınız ?hoşlansanız öyle birinden umut verir miydiniz?

Son düzenleme: 7 Haziran 2010
  6. 6 Haziran 2010
  7. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    iş bulana kadar bekle... kimseye ümit verme derim

8. 7 Haziran 2010
  9. resusitasyon

resusitasyon Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    bence önceliğin iş olsunn...farklı bir açıdan bkarsın olaya,kafan bile karışmaz..

10. 7 Haziran 2010
  11. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    kafa yapılarınızın uyuşması hayata bakışınızın aynı olması önemli
    kültür farkı evlilikte sorun yaratır.o dediğin kişiler sana ne kadar hitap ediyor bu önemli
    eğer aklına yatıyorsa birisi umut ver ama şüphelerin varsa hiç yaklaşma derim ben

12. 7 Haziran 2010
  13. maviask

maviask Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.927
    Ödül Puanları:
    188
    Şu an aklında iş var yerini düzenini kurma isteğin ağır basıyor gibi. Bence gerçekten senin için çok çok önemli ise önceliğin iş bulmak olsun. Bulduğun işin çalışma koşullarına göre gelen adaylar içinde uygun olanı seçersin. Hani sen birine de değil de o sana uygun biri olsun. Bayanlar için gerçekten zor çalışma saatlerinin uzun olması. O şartlarda çalışan bayanların cidden Allah yardımcısı olsun. Eşinden ziyade ben olacak çocukları için acıyorum. Bakım vakit ayırma ev işleriyle ilgilenme kendine vakit ayırabilme vs sorunlar çok oluyor.

14. 7 Haziran 2010
  15. tourmaline

Beğenildi:
    82
    Ödül Puanları:
    148
    çok teşekkür ederim yorumlarınız için evet benim önceliğim iş..kendimi şu ana kadar küçüklüğümden beri hep çalışıcam diye şartladım zaten aksini düşünmek bile istemiyorum..ama 27 yaşıma geldim içinde bulunduğum ortam nedeniyle etrafımda şuanda hep öyle insanlar var..kendi mesleğimle ilgili iş bulamıyorum..hem evlilik için hem iş için sınır yaşlarda sayılırım..kafamın karışması bu yüzden..bana ilgi gösteriyorlar karşı tarafa belli etmesem de ben de genç ve bekar biri olarak kayıtsız kalamıyorum bazen gönlüm kayıyor ne yalan söyleyeyim..niyetleri de ciddi..aslında zor bir durumdayım :KK43: ben iş bulucam okumuş biri olsun illa dersem ve sonunda iş bulamazsam hoşlandığım insanı da kaçırmış olucam elimden..ama öbür türlü de iş bulursam ve bu insanla bir evlilik de yaparsam daha farklı kaygılarım da olucak :KK43: içinde bulunduğum ortam da beni kendine çekiyor napıcağımı bilemiyorum çalışmak da istiyorum iş de yok :KK43: zaman ilerledikçe umudum da azalıyor herşeyden..

Son düzenleme: 8 Haziran 2010
  16. 8 Haziran 2010
  17. kelam

kelam Bebeğim bekliyorum gellll Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    ben ünvstenin okul öncesi öğretmenlik bölümünü bitirdim. inanırmısın bi çok talibim de hep ünvst liydi ben hepsinde kusur buldum daha iyilerini bekledim ve ya da kızmet değilmiş olmadı. şu anda hayatımın aşkını buldum ve o ilkokul 5 mezunu. imkansızlıklar nedeniyle okuyamamış ama çok bilgili görgülü kendini yetiştirmiş hayat okulunda ... benim diyeceğim kültür illa da okuyarak karanılmıyor sevgi ve sayğı ve kişilikler sağlam olduktan sonra meslekler o kadar da önemli değildir. Hakkında hayırlısı olsun.

18. 8 Haziran 2010
  19. elefera

elefera Hosgeldin melegim (: Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Nıcın bu cumlenı bılhassa aldıgımı acıklamadan once, bır muddet benzerı kaygıları yasadıgımı ıtıraf etmek ıstedım.

Benımde hayalımde hep okumus, ıyı bır meslek edınmıs bır es vardı... Karsıma cıkmadı degıl, hatta ıkı tane muhendıs aynı donemde ıstedı. Aılem sıcak bakmasına ragmen, ıstemedım. Bırı tam bır ana kuzusu ıdı, dıgerı ıkı lafı bır araya getırıp konusamazdı...

Ben oyle aman aman bır unı.de okumadım. Fakat bu acıgımı kapatmak ıcın yurt dısında dıl egıtımı aldım 2 yıl. Halıyle es arama krıterım degıstı. Aslında evlılıgı hıc dusunmuyordum, ozgurluk, yurt dısında olmak guzeldı... Fakat bır gun tatıle geldıgımde esımle tanıstım. Hanı ılk goruste ask derler ya, oyle bır sey oldu :-)

Fakat onun kaygıları oldu, ılk okul mezunuydu, esnaftı ve benım yurt dısında kalma ıstegım vardı...

Sonunda kendı ıstegımle dondum, esımle evlendım, bazı sorunlarımız var evet, fakat egıtımı asla aramızda golge olusturmadı. Esım okumayı cok seven bırıdır. Kucuk bır de kutuphanemız var, zamanının cogunu arastırmak ve okumak ıle gecırır. Calısma azmı konusunda ıse sonsuz guvenım var. Su an bızım ıcın cok gelebılecek bır borcumuz var, fakat gonlum cok rahat. Cunku esıme guvenıyorum...

Alıntı yaptıgım kısma gelınce, gec kaldım yazdıgın ıcın aldım. Ben 29 yasında evlendım, asla gec kaldıgımı dusunmedım. Esımın tanıstıgımız gun kı tebessumune asık olmasaydım sanırım hıc evlenmezdım.

30 yasındayım su an ve henuz meslegıme yenı basladım :-) Yanı gec kalmadın, eger hala gec kaldıgına ınanıyorsan da yalnız degılsın.

Uzun yazdım bıraz, kusura bakma, belkı faydası olur dıye dusundum...

Son düzenleme: 8 Haziran 2010
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.