Kafam Karıştı.. Kızlar (YaRDım).....

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve Cullen tarafından 23 Nisan 2008 başlatılmıştır.

23 Nisan 2008
    Konu Sahibi : Cullen
  1. Cullen

Cullen ̶Ç̶i̶z̶G̶i̶ ̶Ç& Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar sizde biliyosunuz ben şimdi ultrason ölcümlerine göre 28 + 3 günlük hamile gözüküyorum ama doktorum dogumumu 4 yada 5 temmuz diyor şimdi son adet tarihime göre de 29 + 5 günlük hamileyim ama ultrasonda 28 + 3 cıkıyor ben şimdi hangisini baza alıcam eger ultrasonu alırsan 16 temmuz olması gerekir dogumumun ama doktorum 4 yada 5 temmuz diyor dogum icin ozaman doktorda son adet tarihimimi baza alıyor ben hangisini dikkate alıyım şimdi kızlar :uhm:

siz son adet tarihinizimi baza alıyosunuz yoksa ultrason ölcümleride cıkan haftayımı:uhm:

ben ultrasonu dikkate alıyordum ama bazı doktorlar son adet tarihini satt olarak gör diyolarmış bugün berenoyla konuşuca iyice karıştı kafam yaa ben kac haftalıgım yaa deliricem şimdi kafamçokkarıştıdoktorun dedigine göre haziran ortalarından sonra hazırlan dedi ve 4 yada 5 temmuz dedi ozaman öyleyse ben neden 28 haftalık cıkıyorum 4 yada 5 temmuzda dogurucaksam 29 + 5 günlük olmam gerekmiyormu offfffffffffff yardım edin kızlar doktorunuz hangisini baza alıyor son adet tarihinizimi yoksa ultrasonda cıkan haftanızımı? son adet tarihimde 28 eylül hadi cıkın işin icinden bakalım kafamçokkarıştı

2. 23 Nisan 2008
  3. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    arkadasim son adet tarihini dikkate alacaksin her zaman
    sonucta bebekler haftasına gore kucuk yada buyuk olabilir
    40 hafta hesaplayacaksin sat üzerinden ve bebeginin dogum tarihi cikan tarihten 10 gun once yada sonra olabilir, normal olursa tabi
    sezeryansa o tarihten 2 hafta once yani 38 haftada alıyor doktorlar

4. 23 Nisan 2008
  5. hafsaa

hafsaa Guest

aslında bende senın gıbıyım canım normal son adet tarıhım 28 eylul

buna gore 29 5 günlük(haftalık) hamıleyım

ama dr 1 hafta 3gun ondesın dedı bunu baz alıyor kendısı mayısta gıttıgımde tarıh verecek bana bılmıyorrum bende senın gıbıyım burda bı akraba var onunla aynı dr gıdıyoz onada on gun once demıs

6. 23 Nisan 2008
  7. hafsaa

hafsaa Guest

neden ole dıyoe pekı hıdenısko ya kafamızı karıstırıyolar

8. 23 Nisan 2008
  9. hafsaa

hafsaa Guest

acaba hazırlık olsun dıe mı sata gore 4temmuz benım normal dogum dr on gun once dıo nasıl olacak pekı

10. 23 Nisan 2008
  11. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    canım s.a.t. baz alınır.bende ultrasona girdiğimde her seferinde bi kaç gün ileri yada geri oynuyor.ama önemli olan s.a.t.tır.belkide geç döllenme oldu sende o yüzden geri çıkıyor.hem zaten ölçümlerin yanında + - hata payı veriyor.o aralıktaysa sorun yok.takma kafana takvimini s.a.t'a göre değiştir bence.ne güzel işte kız durduk yere 1 hafta ileri atlican.:dance:

12. 23 Nisan 2008
  13. Cullen

Cullen ̶Ç̶i̶z̶G̶i̶ ̶Ç& Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    yaa öylede nerdeyse 2 hafta geri atıcam cok fazla degilmi ölcümlerde yanılma payı olarak 2 hafta cok geliyor bana şaşırdım yaa dogum 4 temmuz diyor doktor

14. 23 Nisan 2008
  15. hafsaa

hafsaa Guest

adasu sen benlesın işşte benım satta 28 eylul canım bence hemen degıstır

16. 23 Nisan 2008
  17. hafsaa

hafsaa Guest

normalıde o zaten
    sen 4 yada 5 temmuz dogum yapacaksın benımde aynı

18. 23 Nisan 2008
  19. hafsaa

hafsaa Guest

bebegının kılosu ne kadar boyunu soledı mı?