kafam karmakarışık :( nolur fikir verin

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Tarcinli_Kurabiye tarafından 1 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1 Haziran 2010
    Konu Sahibi : Tarcinli_Kurabiye
  1. Tarcinli_Kurabiye

Tarcinli_Kurabiye Esta Piti Piti :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    merhabalar...çok bunalmış durumdayım :KK43:..
    Aramızda yüzük taktığım erkek arkadaşım var..çok ciddiyiz bir an önce işi ciddiye bağlamak gibi bir niyetimiz var. 2,5 seneyi geçti beraberiz... Ama bazı durumların altında ezilmiş durumdayız :KK43: erkek arkadaşımın ailesinin durumu belli. Anne-babası ayrı, babası memlekette. Erkek arkadaşım annesiyle beraber kalıyor. Bir ablası var 5 ay önce evlenip melekete gitti, bir de abisi var o da 2 ay önce memlekete babasının yanına gitti. Şimdi erkek arkadaşım annesiyle yaşıyor ve evi o geçindiriyor. İşi nasıl ciddiye bağlayacağımızı bilmiyorum çıkmazın içindeyim :KK43:
    Babam çok fazla otoriter ve sert bir baba.. Sertliğinden de öte ters bir adamdır:KK43: Aramızda baba - kız gibi bir ilişkide yoktur, aile içi şiddet geçen bir ailede büyüdümsenağlama ve babam çok zor bir insandır nuh der peygamber demez.. Önce ne iş yapıyor diyecek,sonra ailesini soracak....Sonra da bir ton huzursuzluk :KK43:( 700 tl maaş alıyor şu anda erkek arkadaşım ve bu babamı tatmin etmeyecek :KK43: Ailesi erkek arkadaşımın yanında olamayacak... Offfffffffffffff!!
    Şimdi para biriktirmeye çalışıyoruz zar zor :KK43: Şu an annesiyle oturdukları ev kendi evleri ve evlenme durumumuzda beraber oturmaktan bahsediyor erkek arkadaşım.. Annemi ortada bırakamam diyor. Benim hayallerim bunlar değildi :KK43: Elbette seviyorum ama huzur bulacağımı düşünmüyorum o şekilde bir evlilikten..
    Krediye uygun bir ev olayına girmeyi düşünmeye başladım şimdiden.. Evin kredisi bitene kadar annesiyle oturur kredi bittikten sonra eve çıkmak mantıklı gibi geliyor..Ama bu kredi işinin zorluklarını da bilemiyorum.

Offffff ki ne offfffffffffffff!! Aklımı kaçırmak üzereyim inanın senağlama

2. 2 Haziran 2010
  3. sensiz__asla123

sensiz__asla123 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    173
    Ödül Puanları:
    153
    cnmm işiniz çok zorrrr

ama bu yükün altından kalkarmısınız bilemicm kafamçokkarıştı

4. 2 Haziran 2010
  5. Tarcinli_Kurabiye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    biliyorum senağlama bugün ağla ağla içim tükendi..çaresizlikten yaşamaktan sıkıldım bugün ilk kez ölmeyi düşündüm!

6. 2 Haziran 2010
  7. devran_26

devran_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    iyice düşün bence annesini şimdi bırakmayan kişi ilerde hiç bırakamaz ev alsanız bile çok iyi düşün

8. 2 Haziran 2010
  9. Tarcinli_Kurabiye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    annesinin geliri yok ne yazıkki..sadece başını sokacağı bir evi var:KK43:

10. 2 Haziran 2010
  11. gupset

gupset Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok zor bi durum .ama köy köy üstüne olurda ew ew üstüne olmazmışyasakkelime

12. 2 Haziran 2010
  13. havingzl

havingzl mutlu yarınlar... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    aynı evde yaşam çok zor. yakınlarımda gördüm böyle durumlar. kısa sürelerde ayrılanları da biliyorum. tavsiyem şudur ki bu ara ciddiye bağlamayı düşünmeyin bence. çok iyi düşünmek lazım gupset'in de dediği gbi ev üstüne ev olmuyor.

14. 2 Haziran 2010
  15. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    ıleride evlerimizi ayırırızda desen, eşin annem tek diye pek ayıracağını sanmıyorum. Eğer illa olsun diyeceksen, aynı evde oturmanın malesef birsürü sıkıntısı olacak, bunları bilerek bu işe girmelisin, sıkıntı yaşanma olasılığı yüksek malesef. Sonradan bilseydim girmezdim deme. ınsanın bu zamanlarda gözü kara oluyor, olmalıda belki. Ortada gerçekten bir sevgi ve emek varsa, sadece para mani olmamalı birşeylere. Peki biraz daha bekleseniz nasıl olur.
    Hayattan vazgeçme derecesine filan geldim deme, durumlar zor olabilir ama pes edecek bir durum yok.

16. 2 Haziran 2010
  17. Tarcinli_Kurabiye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    birbirimizi seviyoruz ve bu sebepten ayrılmalı mıyız senağlama aklımı kaçırmak üzereyim düşünmekten... iyi düşünmeliyim evet ama bir çıkış yolu yok.. benim ailem de destek olmayacaklar çünkü ailemin hep "erkek tarafı yapsın" gibi sabit bir fikri var... işi ciddiyete bindirme fikrini biraz daha erteleyip kendimizi toparlayalım diyeceğim ama yok işte! dönüp dolaşıp aynı yere geleceğiz! :1ninca: bıktım hayattan bir kere yüzüm gülmediii

18. 2 Haziran 2010
  19. Tarcinli_Kurabiye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ablası evlendi memlekete gitti...abisi de melekete gitti 2 ay önce ve annesine sahip çıkmak sadece erkek arkadaşımın derdi oldu :KK43: hepsi kendi havasında... Erkek arkadaşım annesini ortda bırakmak istemiyor.. evet aynı durumda ben olsam ve anneme sahip çıkacak hiç kimse olmasa ben de sırtımı dönemezdim...
    Çıkmazın içindeyim...
    Evlilik kararını ertelemesine erteleyelim ama ne yararı olacak ne değişecek bunu bilmiyorum:1no2: