Kafayı sıyırmak üzereyim:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve missed_ tarafından 3 Şubat 2010 başlatılmıştır.

3 Şubat 2010
    Konu Sahibi : missed_
  1. missed_

missed_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    nerdeyse 2.5 aydır özel bi şirkette çalışıyorum finans uzmanı olarak..
    müdürle hiç anlaşamıyorum.. böyle giderse patrona şikayet edeceğim

kendi işlerini bile bana yaptırıyor.
    kendi sabah 9 da gelip akşam 5 te çıkıyor.. ve çıkarkende elinde bi dolu dosyayla odama geliyor .bunları yarına kadar hallet diye.. bende siz bugün bunları yapmanız gerekiyordu bütün gün boyunca ne yaptınız diye sorduğumdada sana hesapmı vereceğim diyor..mafoldumben
    ben o dosyalara saat 20:00e kadar bakıyorum yarına hazırlıyorum
    2 güne bi yapıyor bunu mafoldumben

2 hafta önce yurtdışında bir toplantı oldu..müdür kendi gidecekti ..son anda benim bi işim çıktı gidemicem sen git dedi bana.. benim fazla ingilizcem yok dedim.. yanına tercüman al git dedi.. mecburen gittim.. ve bu benim ilk yurtdışı toplantımdı çok zorlandım..toplantı çok kötü geçti..geldiğimdede patrol bi yığın kızdı banamafoldumben

bende ağlayarak odama gittim..daha sonrada müdürün odasına gittim.. onunla konuştum..
    bana bu şekilde davranmaya devam ederseniz sizi patrona şikayet edeceğim dedim..

git şikayet et havanı alırsın dedimafoldumben
    bu ne demek yasenağlama

2. 3 Şubat 2010
  3. MeDuSa

MeDuSa Guest

patronunla müdürün arası iyi mi peki nasıl yani patron müdürü mü koruyo acaba?

4. 4 Şubat 2010
  5. ilknuuur_55

ilknuuur_55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    şikayet etsende faydası olmaz canım aynı seyleri bende yasamıstım...havanı alırsın derken naparsan yap bana bısey olmaz sana olur demek ıstemiş.zor bı durum ınsanın calışası bıle gelmıyor boyleler yuzunden..

6. 4 Şubat 2010
  7. _NURUM_

_NURUM_ Guest

hawanı alırsınn demekle kendini garantiye aldığınımı wurguluoo .patronla arası iyiyse kaybeden sen olursunn tatlımm.

8. 4 Şubat 2010
  9. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

daha önce de işe alışamadığından bahsetmiştin hatırlıyorum. zor yani böyle manyak insanlarla çalışmak.

ama ne yazık ki konumun itibariyle müdürüne kalkıp " sizin yapmanız gerekiyordu, bütün gün ne yaptınız" diye sormak olmaz. genelde rütbe arttıkça yapılan iş azalır. kendi üzerlerinden alt kademeye atmak isterler yükü.

bu ilk iş deneyimin ve ne yaparsan sana kar kalır. köprüden geçene kadar ayıya dayı emek gerekiyor. bir süre yorulursun ama sonra sen rahat edersin. yok çok fazla abarttılar ben yapamam dersen de, ne yazık ki "hadi güle güle o zaman işine gelirse" derler. bu devirde iş bulmak da kolay değil malum.

2,5 aylık elemanı hangi akla hizmet yurtdışına gönderdiler orası da ayrı bir saçmalık. Ne bekliyorlardı ki kalkıp bir de kızıyorlar. Bu tamamen onların hatası ve profesyonel olmayışları.

işini bırakmak istemiyorsan, üzgünüm ki katlanacaksın. manyak müdürünle de baş etmenin bir yolunu bulman gerek. ama maalesef çoktan yüz göz olmuş durumdasınız. ya da çaktırmadan başka bir iş ara.

10. 4 Şubat 2010
  11. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım kusura bakma ama hiçbir çalışanın müdürüne aşama kadar ne yaptınız bunları sizin yapmanız gerekiyordu deme lüksü yok....
    Müdür olmak demek iş yükünü altındaki çalışanlara paylaştırmak daha sonra da yapılan işleri kontrol etmek demektir...
    Yani müdürünün 9 5 çalışması, sana iş devretmesi gayet normal... Ama ayrıca kendi sorumluluğunda olan işleri de sana yaptırdığını düşünüyorsan yapma... Ertesi gün niçin yapmadığını sorunca mesaim bitti çıktım zamanım kalmadı dersin...
    Ayrıca müdürü patrona şikayet ederim falan demek de hiç profesyonelce bir davranış değil...
    Sorun müdürünüzleyse sorunu onunla halledeceksiniz... Sen ianneme şikayet ederim der gibi seni patrona şikayet edicem denmez...
    ış hayatı maalesef acımasızdır.. Zamanında da müdürünüz başkalarının işlerini yapış ve bu yaptığı fazladan işler sayesnde tecrübe kazanarak müdür olmuş...
    Hayat böyle ya bu deveyi güdeceksiniz ya bu diyardan gideceksiniz...

Ben de şuan yönetici olarak çalışıyorum.. Ve birçok işimi de altımda çalışan arkadaşlara devrediyorum, ben sadece ontrol ve raporlama işleriyle ilgileniyorum....
    Çalışanlardan biri akşama kadar sen ne yapıyorsun senin yapman gerekirdi bunları dese ben senin yapmanı uygun buluyorum, sen yapıcaksın derdim.... Patrona şikayet ederse de patrom 3-5 aylık bir elemanı değil tabii ki yönetici yada müdür pozisyonunda olan kişiyi korur, çünkü müdür yada yönetici pozisyonundaki kişinin tecrübesine ihtyacı vardır....
    Bence müdürünle, hele de bu kadar kısa zamanda fazla yüzgöz olmuşsunuz...

12. 4 Şubat 2010
  13. julyan

julyan ne zaman büyüyeceksiniz Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    allah yardımcın olsun ya kolay degil belliki güvendigi yerler varki git şikayet et diyo et bakalım ne olacak şikayet gibi degilde daha çok yumuşak konuş müdürle şikayet eden kişiler pek sevilmez ihtarda bulun

14. 6 Şubat 2010
  15. missed_

missed_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

yapılan işleri bana kontrol ettiriyor zaten ilk girdiğimden beri

siz yazdıklarımı iyi okumadınız sanırım
    akşam 17:00da geliyor şunları yarına kadar hallet diyor..
    çıkış saatimiz 17:00
    sabahtan gelir bırakırda ona bişey demem..
    ama sanki adamın bana bi kastı varmış gibi saat tam 17:00da odama giriyor ve şunları yarına hazırla diyor..
    ayrıcada bazenleride diyorki bugün canım sıkkındı yapmak istemedim sen bi baksana şunlara diyor hemde saat 17:00da ben çıkmaya hazırlanırken..
    ben işe yeni girdiğim için benim üstüme yükleniyor
    diğer çalışanlarla konuştum onlarada ilk girdiklerinde böyle davranmış.. ayrıcada kendi yapması gereken işleri bile yapmayıp diğer kişilere yaptırmış.. şimdide seni buldu sana yaptırıyor diyolar.. kendi bedavadan maaş alıyor diyolar

sabahtan gelir söylersin şunları hallet diye..
    benimde kendime göre proğramım var iş çıkışı

Son düzenleme: 6 Şubat 2010
  16. 6 Şubat 2010
  17. missed_

missed_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    dün patrona anlattım herşeyi..:jeyyar:
    iyi bir dille konuştum..
    ben müdürle konuşurum dedi..
    bakalım ne olacak
    size haber veririmkaydirigubbakcemile5

18. 6 Şubat 2010
  19. prenses006

prenses006 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1.142
    Ödül Puanları:
    188
    ah bu müdürlerrr mafoldumben
    bende çok doluyum bugün canım bu konudan yaa, dün akşam bana verilen işleri 8e kadar bitirmeye çok uğraştım çok gerildim çok sıkıntı çektim müdürde bunları gözüyle gördü müdürümle arkadaş gibiyizdir biz, hatta muh.müdürünün işini yaptığım için x sana artık bi yemek ısmarlar dedi.
    yetmedi akşam geldim evde çalıştım tamamladım müdüre mail attım
    sabah iş msnini açtım merak ettiğim için noldu diye, bakıp düzeltme yapacaktı,bakabildinizmi faturalara dedim,senin faturalarla uğraşıyorum dedi uğraşıyorum dediği de proforma fatura vardı ing. çevrilecek heryerini çevirmemişsin dedi çevirmediğim yer de sayının yanında yazan adet'in ingilizcesi iki harf yani, iki harfi yazacak excellde altlara çekecek aynısını, insan bu kadar emeğime bunusölemeye bile utanır laf sokuyor birde yaaa emeğime üzüldüm inanın, o kadar içten çalışıp çabalamama üzüldüm yani, diğer faturadada firma miktar falan deiştirmiş onları düzeltiyormuş o zaten benden kaynaklı deil, o kadar sıkıntıyı gözünün önünde çektim nasıl çabaladığımı da gördü ama genede yaranılmıyo işte çıldırıcam çok sinirliyim

Son düzenleme: 6 Şubat 2010