kafayı yedirtecekler bana

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve nesrin111 tarafından 23 Şubat 2009 başlatılmıştır.

23 Şubat 2009
    Konu Sahibi : nesrin111
  1. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    eşim çalışmadığı zaman mecbur kredi kartı kullandık ,babasına bir sürü borç var nasıl ödeyeceğim dedi..aylık şu kadar ödüyorum dedi..ses seda yok kendilerinden..tamam vermemesine bişi demiyorum ama insan en azından ne yaptın ne ettin diye sorar.sanırım görüyordu para harcadığımızı ,ooohh nasılsa harcıyorlar ,var demekki dedi herhalde...adama laf anlatamıyorsun ki..
    şimdide sevgili kayınpeder ve kayınvalide sanki bunları bilmezmiş gibi çocuk yapın diyorlar..neymiş üzülüyorlarmış bizim için..ayol ne kadar oldu evleneli,eşim işe gireli ne kadar oldu ? sağdan soldan kısıyoruz biz,kendimize bakamıyoruz ,çocuğa mı bakacağız..ayyy bu laflarını duydum zaten heyheylerim üzerimde şimdi iyice sinirliyim..bir de bu olayı kafama taktım ,neden böyle dediler diye...hiçç borçtan bahseden yok........ödediniz mi ne oldu diyen yok...
    ay çok sinirliyim..bana demediler eşime demişler ama yarın öbür gün banada deseler ne derim diye kafamda kurup kurup duruyorum...sinirle biişiler diyecem sonra pişman olacağım...
    ee çocuk yap demesi kolay,ne de olsa onlar bakmayacak ,herkes kapısını kapatacak bütün sefayı da cefayı da biz çekeceğiz..,
    tamam iyi niyetle söylüyorlar ama şimdi bunu demenin zamanı mı yaaaaaaa.....insan bakamayacağı çocuğu yapar mı hiç...
    çocuk olmamasına üzülüyorlar ama biz borç batağındayız ,ödemeye çalışıyoruz,ben iş bakıyorum .vs.vs......bunları düşünüpte üzülen yok...hatta hiç lafı bile geçmiyor...oooooooooffffffffffffffffffff
    bazen beynimin uyuştuğunu hissediyorum...

Son düzenleme: 23 Şubat 2009
  2. 23 Şubat 2009
  3. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Borçlarınız yüzünden sinirleriniz bayağı bozulmuş, inşallah halledersiniz ama kayınpederiniz için ''hiç ses seda yok kendilerinden '' demekle neyi kastetiniz anlamadım..

Sanırım içten içe onlardan yardım bekliyorsunuz ve göremeyince de sinirleniyorsunuz..
    Bu yüzden çocuk konuları falan batıyor size..

Durumları olsa yardım ederler zaten(bilemem tabii) , çocuk istemeleri de sizin de söylediğiniz gibi tamamen iyi niyetle ama sizin sinirleriniz iyice gerilmiş olduğu için herşeyi yanlış anlıyorsunuz..

Umarım benim yorumu da yanlış anlamazsınız..

4. 23 Şubat 2009
  5. nesrin111

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148

ya biz kimseden para falan istemiyoruz..herkes kendi halinde zaten ama insan 2 kap yemeği de çok görmemeli diye düşünüyorum..sonuçta birbirimize ( yani eşimin abileri falan ) yakın oturuyoruz...zaten kimseden bişi beklemediğimiz içinde -maddi anlamda- kredi kartı kullandık..
    hiç ses seda yok derken , eşim kredi aldım onu ödüyorum diyordu (işten çıkmadan önce almıştı ) , başka taksitlerde vardı...eee birde işsiz kalınca tabii ki borçlar çoğaldıkça çoğaldı..babasına diyor,bunu paylaşıyor , sonrasında hiç lafı bile edilmiyor..ee ödeyebiliyormusun ,çok mu borcun falan filan diyebilir..ne biliyim insan bazen konuşmaya ihtiyaç duyuyor..illa ki maddi anlamda yardım edileceği zaman mı para konusu ,borç konusu konuşulur...o kadar borç var biliyor kalkmış çocuk yapın,sizin yok biz üzülüyoruz diyor....üzülecek mevzu o mu şimdi?
    sen desene bi o çocuğa bakabilecen mi? bakamayacağımızı bildikleri halde çocuk çocuk diyorlar...

6. 23 Şubat 2009
  7. EU1

EU1 Guest

çocuk muhabbeti geçse de geçmese de borçları sormaları lazım diil mi? insan merak etmez mi ne yaptılar ne ettiler diye? belki eşinize soruyolardır aslında da o size aktarmıyodur, olamaz mı..
    bayağı bi sinir yapmışsınız ama doğal olarak.. inşallah yakın zamanda hallolur..

8. 23 Şubat 2009
  9. Brave Capricorn

Brave Capricorn Şöyle yapsaydım böyle olmayacaktı diye bir şey yok Üye

Beğenildi:
    1.955
    Ödül Puanları:
    238
    Kayınpederinizede borcunuz var anladığım kadarıyla.. adam size kızım niye borcunuzu ödemiyorsunuz diye sormuyor bu yüzden mi kızıyorsunuz... Karışık yazmışsınız. sizin hem kredi kartı borcunuz var hemde kayinpederinize borcunuz var öylemi.. Şimdi bu durumda adam napsın.. Anlamadığımız noktaları aydınlatırsanız daha iyi anlayıp öyle yorumlayabiliriz..

10. 23 Şubat 2009
  11. Zehir

Zehir her seçiş bir vazgeçiştir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    siz ne icin kredi cekmistiniz ki meblag yuksek mi?

yurtdisindami yasiyorsunuz ?

cocugunuz yok yuksek lisans mezunusunuz neden calismiyorsunuz ?

burda kendinizi yiceginize esinize yada ailesine durumumuzu bilmiyormusunuz neden demiyorsunuz :sm_confused:

12. 23 Şubat 2009
  13. GULCXIXCEK

GULCXIXCEK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm aynı olayları bende yasadım amam olan ınan sadece sana oluyor bak ben bırde cocukda yaptım dedıgın gıbı kısarak yasıyorsun hayatı olsun de esınle mutluysan ınan bırsey onemlı degıl cunku bende cok ugrastım savasdım baktım olmuyor takmıyorum duymuyorum artık ama cok sukur bebıs olunca hersey degıstı herseyımızı yetısdrdıklerı kadar getırıyorlar artık hersey zamanla degısıyor cnm ınan uzulme kendını yıpratma

14. 23 Şubat 2009
  15. nesrin111

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    kayınpedere borcumuz yok..sadece kredi kartı borcumuz var..
    kredi borcumuzu da biliyor , eşim çalışmadığı dönemde bayağı bir fazlalaştı ama nedense kredi kartı borcumuz olduğuna kendilerini inandıramıyoruz..sanırım bunun sebebi zamanında eşimin abilerinin paramız yok diyip diyip sonra bir yerlerden para çıkarıp ihtiyaçları olan bir takım şeyleri ( pahalı şeyleri ) almaları idi..eşim buna bağlıyor..

16. 23 Şubat 2009
  17. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

herkes kendi halinde demişsiniz,
    ee nasıl ödeyebiliryormusun diye sorduklarında yardımcı olamayacaklarsa,
    neden sorsunlarki saten yardım edemeyecekler:nazar:
    siz sadece düşünülmeyi bekliyorsunuz anladığım kadarıyla,
    yanlız neden bukadar ödeyemeyeceğiniz borçlar yaptınızki
    insan ayağını yorganına göre uzatmalı die düşünüyorum
    çocuk konusuna gelince sinirlenmenize bi anlam veremedim
    kendilerien bir torun istiyorlar alt tarafı,
    sizdin elinizde yapıp yapmamak yapmazsınız olur biter:nazar:

18. 23 Şubat 2009
  19. Brave Capricorn

Brave Capricorn Şöyle yapsaydım böyle olmayacaktı diye bir şey yok Üye

Beğenildi:
    1.955
    Ödül Puanları:
    238
    Tamam yazmışsınız şimdi gördüm.. Haklı olarak siz içerliyosunuz. Hatta içerlemeyi gecmişsiniz baya bir kızgınsınız onlara . Sizin işsiz zamanınızda baya borç yaptığınızı biliyorlar ama sanki bilmezden gelip herşey normalmiş gibi çocuk muhabbeti ediyorlar. Paraları yokta acaba ondanmı soramıyorlar. Bilemiyorum tabi..