Kafayı yemek üzereyim? Hiç iyi değilim.!!!!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve BenAyKizim tarafından 20 Ocak 2009 başlatılmıştır.

20 Ocak 2009
    Konu Sahibi : BenAyKizim
  1. BenAyKizim

BenAyKizim anneyim ben!!!! Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    nereden başlasam anlatmaya bilmiyorum.7.5 senedir evliyim ve 7 aylık bir kızım var.ilk bebeğimiz.eşimi seviyorum o da beni.evine çok bağlı kızını beni çok seviyor eminim.hiç dışarı çıkması felan yoktur.kızım sağlıklı çok da güzel...:ecrin_bebek:buraya kadar herşey güzel.amaaa
    evlendiğimizden beri bitmeyen bir borcumuz var.sürekli ev değiştirdik ve tam düze çıktık dedik başka birşey çıktı.yine tam iyiyiz dedik bebişimiz oldu.özelde doğum yaptım.dünyanın borcu var şimdi.
    kızım bensiz beş dk durmuyor.hastalandım dr a gittim eşime evi dar etti.bi kuaföre gideyim dedim gittiğime pişman oldum.kaynanamın hışmına uğradım.kızıma bakması için ona bırakmıştım....benneyaptımkigece bana sımsıkı sarılmadan uyumuyor.bırakırsa yakamı eşim ilgi bekliyor...kendime hiç vakit kalmıyor..
    iki tane arkadaşım var birinin yeni bebeği oldu zırt pırt gidemem.öbürü uzakta.havalar soğuk dışarı çıkamıyorum.evdeyken de kızım hep onunla ilgilenmemi istiyor.örgü bile öremiyorum.bı rahat bırakılsam evde kendimi meşgul edecek şeyler bulurum hatta elişilerim birikti.kafamda birsürü proje var ama hiçbirini hayata geçiremiyorum.
    o kadar sıkıntılıyım ki anlatamam.sürekli ağlamak istiyorum.biyerlere gitmek için de para lazım.o da yok..ufff gerçekten kötüyüm...

2. 20 Ocak 2009
  3. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Tam tipik Türk kadını misali, hem Allah bağışlasın çocuk, hemde ev işleri arasında sıkışıp kalmışsınız. Birde üstüne üstük borç...İlk başta evde çocuk ve senin için değişik alternetifler bulmalısın, tv, radyo gibi...en azından belki sürekli kucaktan vazgeçer. Arkadaşlarının yerini tutmaz ama komşularınlada bir kahve bir çay muhabbeti dene..İlerde ev ekonomisine katkıda bulunacak bişeyler de yapabilirsin....

4. 20 Ocak 2009
  5. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    işte çocuk olduktan sonra böyle oluyor hep..önceden 1 kişiyle ilgilenip sonrada 2 kişi zor.bide çocuk olunca eve tıkanıp kalmışsın o yüzden sıkılmışsın..melekberkenin dediği gibi komşulara git onları davet et geçer..

6. 20 Ocak 2009
  7. Eftelya6122

Eftelya6122 YaŞıYoRsAm AşK sEbEbİm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    melekberkeye katılıyorum...bu arada Allah bağışlasın :KK46:

8. 20 Ocak 2009
  9. rhodora

rhodora Noldu Hiçbişey Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    aynı durumun beterindeyim canım, bana bakıp şükret diye yazıyorum, sen en azından o uyuyunca yada işlerin bitince bi şekilde bence kendine vakit ayırabilirsin aha planlı olursan.. ben üstelik tez yazmaya çalışıyorum sayfaların arasında kafam allak bullak, bende diorum ki tezim olmasada bebişimle oynasam hep...şükret canım nolur vede planlı ol

10. 20 Ocak 2009
  11. B&M

B&M FB & M & YE Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148

yazdıklarını okuyunca kendimi görür gibi oldum
    benim oğlum 10 aylık canım anca şimdi biraz rahat ettim
    seninkide zamanla düzelir kendi kendini yıpratma bi süre sabret
    başka şeylerle ilgilenme bebişinle otur oyun oyna
    o oyuna daldığında çıkıp kanepede diilde onun yanında yerde örgünü ör (aman şişlere dikkat :))))
    ben öyle yapıyorum oğulma bir iki arabasını gösteriyorum vın vınn gibi sesler cıkarıp oyuncaklarıyla ilgilenmesini sağlıyorum
    o oynerken bende hobileirmle ilgileniyorum .
    dikiş bilen biriyim okadar yarım kalan işlerim varkii oo hepsini sıraya sokmaya calışıyorum
    annelik sabır ve emek gerektiriyo biliyosun.. en azından bebişin 1 yaşına gelene kadar sabrediceksin
    canım en azından 1 yaşında bişilerden anlıyo
    inanırmısın doğum yapalı 10 ay oldu 10 kere dışarı cıkmamaışımdır
    yani bitek sen diilsin eve kapalı kalan
    heleki ben cok gezen arkadaşalarımla alışverişe cıkan biriydim
    başlarda baya bi deprsyon sınırına geldim zor atlattım
    şimdi yavaş yavaş cıkıyoruz yaza dahada rahat olurum inşlh
    sende sabret elbet bigün rahata kavuusrusun bebeşişn büydükce değişir
    benimkide acayip annecii hep kucak istiyo belim ağrıyo taşımaktan ama napıcan işte

borç meselesine gelince evlendik bisürü borcumuz vardı okadar darda idikki anlatamam
    borç bitti bebeğimiz oldu hadi gene bisürü masraf özelde doğum yaptım bende
    bunun yanında manevi bi sürü sorun insanalrdan kaynaklanan ..
    şimdide eve yazıldık peşinat için 28 bin ytl borç arıyoruz düşün halimizi ama ben razıyım kiradan kurtulalım o borçu dişimizi sıkar öederiz allhın izniyle

daha 22 yaşındayım hayatımın en deli çağlarındayım tam gezicek tozacak yaştayım
    ama uğraştığım okadar sorun varkii
    olsun bunada şükür diyorum ac diiliz acıkta diiliz eşim evine bağlı bebğim sağlıklı daa ne olsun gerisi dünyalık hep

Son düzenleme: 20 Ocak 2009
  12. 20 Ocak 2009
  13. dengesiz.66

dengesiz.66 elleşmeyin asabiyim... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    seni çok iyi anlıyorum.benimde 1.5 yaşında kızım var ve bana kafayı yedirdi.ben duygularını pek belli eden biri değilim yılda bir kez patlarım.içimde ne var ne yoksa dökerim.yine aynısı oldu ve ben patladım.annemde kızımı aldı şuanda o bakıyo 4 gündür onda.ama cidden çok sıkılmıştım.zor bi durum eşin evin bide çocuk derken insan çok bunalıyor.bekle biraz büyüsün geçer düzelir diyolarya hepsi hikaye.ben hala alışamadım evliliğe.bunun bi çözümü yok maalesef.alışmaya çalışmaktan başka...

14. 20 Ocak 2009
  15. Feronia

Feronia İyi ki varsın :) ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    47
    Ödül Puanları:
    78
    Bu kadar borç içindeyken neden bir bebek yaptınız ki...
    Bebek demek daha da borç demektir..Çoğu şeyden uzaklaşmaktır...
    Ama niye niye niye demekle bi sonuca varılmıcağı için allah kolaylık versin...

16. 20 Ocak 2009
  17. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Sürekli seninle beraber oldugu icin sana cok bagli kizin, ama merak etme biraz daha büyüsün gecer bu durum..kaydirigubbakcemile5.

Bence sen kendi kendinede cok SIKINTI yapiyorsun, inanki herkesin gönlünü yapman mümkün degil dört dörtlükte olamasin, o yüzden cok stress yapma kendine...:1hug:

Ay suna yetisemedim, ay cocuk, yok yemek yok esim vs. vs. bu liste uzar gider hangi birine kosturacaksinki, birde maddi sorunlar oldumu oda tuzu biberi oluyor...
    Birak güzelim hic kafani bos yere yorma, bir yarim saat bile olsa kendine vakit ayir bir markete cikmak biraz dolasmak bile yetiyor bazen...:nazar:

Mükemmel insan yoktur olmaya calisma...sen yipranirsin:teselli:

18. 20 Ocak 2009
  19. Eylul-son

Eylul-son Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    kesinlikkle katılıyorum gülsüm sultana kaydirigubbakcemile5
    hepimiz geçtik bu devrelerden,ALLAH sana,eşine ve bebişine sağlık versin yeter.. her şey yoluna girer,giriyor... biraz sabır canım..