Kahvalt tarifi

Konusu 'Mutfak Püf Noktaları' forumundadır ve cemre_SU tarafından 24 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    24 Eylül 2008
    Konu Sahibi : cemre_SU
  1. cemre_SU

cemre_SU halasının kuzusu:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar sabah kahvaltıda ne yapcamı şaşırıyorum değişik tarifleriniz varsa burda paylaşalım a.s.a.s.

2. 24 Eylül 2008
  3. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim kahvaltıyla pek aram yok....sengözlerimebaksanab

Olursada akdeniz mutfağı herzaman tercihimdir...:1closedeyes:

Daha ne istiyosun ehikaydirigubbakcemile3

4. 25 Eylül 2008
  5. _sedaa_

_sedaa_ EgEhAn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Buyur canım pratik tarifleri bulabiliceğin bir site.Birçok tarifi de denedim gayet güzel.Yaptıklarından banada gönder ama ramazandan sonra.cokacimcoook

http://www.mutfaksirlari.com/

6. 25 Eylül 2008
  7. Dreamy_

Dreamy_ Guest

Birkaç tarif buLdum işine yarar beLki..yerimseniben

kolay pizzalar;
    evde kalan bayat ekmekleri dilimleyin,üzerine sıvı yağ gezdirin,ekmeklerin üzerine dilediğiniz malzemelerden koyup(sivri biber,domates,sosis,sucuk,zeytin....evde ne varsa)15 dk fırında pişirin

patatesli yumurta;
    küp küp doğradığınız patatesleri paket yağında kızartın,üzerine 2-3 yumurta kırıp tuzunu ve karabiberini serpin.

çiğ börek;
    kıymaya soğanı rendeleyin,tuz ve karabiberini ekleyin.
    un,tuz ve suyla hazırlanan hamuru(hazır ekmek hamuruda olabilir)toplar alarak yuvarlak şekilde elimizle açıyoruz,kıymalı içten koyup kapatın,teflon tavada arkalı önlü kızartın(çok leziz)

soslu ekmek dilimleri;
    3-4 yumurtayı çırpın,dilimlenmiş ekmekleri yumurtalara arkalı önlü batırıp çok az yağ koyduğumuz tavada kızartın,sıcak olarak servis yapın

ekmek hamurunu tepsiye yayın.büyüklüne göre 3-5 patates(çiğ) rendeleyip hamurun üzerine yayın. kıyma ve soganda koyun . acı seven acı eklesin.
    güzel oluyor malzemeyi üzerine bastırın az gömülsün hamurun içine...

not:tepsinin altını yağlamayı sakın unutmayın. kısymanın içine arzunuza göre tuz ekleyin.salça seven salçada koyabilir.

150 gr lor peynirini ezin +1crb kasigi biber salcasi +1 crb kasigi domates salcasi + kimyon + karabiber + 1 crb kasigi zeytin yagi ve biraz ceviz iyice harmanlayin.

kizarmis ekmek uzerine enfes olur , afiyet olsun.

Menemen Böreği

Malzemeler
    3 adet yufka, 6 adet domates, 8 adet sivri biber, 3 adet yumurta, 1 çay kaşığı kekik, tuz, 1 çay bardağı sıvıyağ, 1 çay bardağı su, 3 yemek kaşığı tereyağı, 1 su bardağı galeta tozu

Hazırlanışı
    Domatesleri küp şeklinde doğrayın. Sivri biberleri ince kıyın. Tereyağını tavada kızdırın. Biberleri kavurun. Domatesi ekleyin. Yumuşayınca yumurtaları kırıp karıştırın. Kekik ve tuz ekleyin.
    Yufkayı tezgaha yayın. Sıvıyağı ve suyu karıştırıp sürün. İkiye katlayıp üzerini de yağlayın. Uzun şeritler kesip, uç kısmına yumurtalı harçtan koyun. Muska şeklinde sarın. Galeta tozuna bulayıp, yağlanmış tepsiye dizip, 180°C ısıtılmış fırında pişirin.

Malzemeler

Dilimlenmiş bayat ekmek
    Kaşar peyniri (Beyaz peynir de olabilir)
    Dilimlenmiş sucuk
    Yapılışı

Bayat ekmekleri dilimleyin. Üzerine dilimlenmiş veya rendelenmiş kaşar peynirini koyun.
    Üzerine 2-3 adet dilimlenmiş sucuk koyun ve fırınlayın. Sucukların çok kurumasını istemiyorsanız önce sucukları, üzerine de kaşar peynirini koyarak fırınlayabilirsiniz. Afiyet olsun...

ALıntı..

8. 25 Eylül 2008
  9. t.t.

t.t. Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki bu çiğ patatesi rendeleyip koyduğumuz tarifte kıyma soğan vs hepsi çiğden mi? pişiyolar mı öyle? çok hoş olmalı bütün tarifler. teşekkürlerr

10. 25 Eylül 2008
  11. Dreamy_

Dreamy_ Guest

TarifLeri internetten araştırıp buLdum,yapmayı henüz denemedim ama benim fikrimi sorarsan kıyma iLe soğanı biraz kavurup ekLersen daha iyi oLur..Afiyet oLsun..a.s.

12. 25 Eylül 2008
  13. cemre_SU

cemre_SU halasının kuzusu:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet hepsini çiğden yapıyorsun kaynanam çok güzel yapıyor bunu çiğ böreği-tatlicadiarzu-

14. 25 Eylül 2008
  15. Puantiye

Puantiye Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    3-4 yumurtayı bir kaba kır içine maydonaz doğra tuz at ve çatalla çırp.tavada yağı kızdır ve bu çırptıgın yumurtayı tavaya dök altı kızarınca parçalamamaya dikkat ederek diğer tarafını çevir ve orayıda kızart.servis tabağına al sıcak sıcak yeyin.benim çocuklar bayılıyor bu omlete ...afiyet olsun

16. 25 Eylül 2008
  17. biranne54

biranne54 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    2 dilim tost ekmeğinin arasına kaşar peynir koyun,yumurta ile az sütü çırpın tuz ekleyin ,tostu bu karışıma bulayın ve az yağda 2 tarafını kızartın.
    normalde hepimizin bildiği yumurtalı ekmek tarifi ama bu şekliyle çok güzel oluyor.
    sahurda yemeğe doyamadık.

18. 25 Eylül 2008
  19. redlowe

redlowe Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    domatesli yumurta yaparım ben =) arada değişiklik olsun diye biber közlerim :D