kahvaltı hak..yardım..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve lostsun tarafından 25 Nisan 2009 başlatılmıştır.

25 Nisan 2009
    Konu Sahibi : lostsun
  1. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşlar oğlumla sabah kahvaltısını zorla yediriyorum.her sabah önüne farklı alternatifler sunmaya çalışıyorum.süslemeler yapıyorum kendi çapımda ama olmuyor sabah kahvaltısı bana işkence oldu resmen.yemiyor çocuk.saatler sürüyor kahvaltı.yarın öbürgün okula başlayacak ben daha kahvaltı olayını aşamadım nasıl yetişicez okula.lokmayı ağzında tutuyor yutmuyor yememek için elinden geleni yapıyor.bu durumu yaşayıp soruna çözüm bulan birileri varsa lütfen benimle paylaşın.nasıl ve neler sunuyorsunuz çocuklara..
    tşk...

a.s.

2. 29 Nisan 2009
  3. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Sanırım dünyanı en farklı yiyeceklerinide koysanız o çocuk için çok bişey ifade etmeyecektir, yani bu durumdan dolayı kendinizi suçlamayın, çok çeşit aramaya çalışmayın. acıkmamış oluyor emekki yada biraz iştahsızdır belki. ıştah açıcı şeyler yedirin, yadad bekleyin acıksın. siz ne kadar üzerine düşerseniz o okadar çok çekecektir kendini kahvaltıdan.

4. 29 Nisan 2009
  5. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    aysun444 teşekkürler.
    evet oğlum iştahsız bir çocuk.buda beni çok zorluyor..

6. 26 Mayıs 2009
  7. benmila

benmila HaKeDeN Daİm oLuR !! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    üstüne düşmeyin biraz açlığını hissetsin belki kendi ister dicem ama anne yüreği dayanmıyo iştee abur cubur yemesine kesinlikle izin vermeyinn

8. 27 Mayıs 2009
  9. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    bengüş çok dkkat ederim canım ben abur cubur yememesi için,iştahı kapanmasın diye ama.bakalım zamanla yoluna girecek inşallah kahvaltı olayımız.

10. 27 Mayıs 2009
  11. ashkom

ashkom Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    oğlunuz kaç yaşında bilmiyorum ama
    benim kız 4 yaşında gece yatmadan süt içtiği için sabah kalkınca kahvaltı etmiyodu zorla yediriyodum
    şimdi gece sütünü yatmadan 1 saat önce vermeye çalışıyorum sabah kalktığı gibide sofraya oturtmuyorum
    bizde işe yaradı

12. 27 Mayıs 2009
  13. canxixmoxgxlum

canxixmoxgxlum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    bende kahvaltısını hazırlıyorum..masasına koyuyorum...
    rafadan yumurta..kaşar (küçük küçük kesiyorum)
    bazen kaşarlı tost...bazende krep yapıyorum..şu sıra salatalıkta koyuyorum..
    sonrada karışmıyorum..canı ne isterse ne zaman isterse oturup yiyo...16 aylık olana kadar kafayı yedim birşeyler yedirmek için sonra bıraktım kendi haline...

böyle daha iyi..küçük masası ve sandalyesi var..koyuyoruz oraya yemeklerini..
    kendisi ne kadar isterse yiyor..yanınada meyve suyu yada süt koyuyorum..bardak bide pipet...şu 30 aylık....

14. 27 Mayıs 2009
  15. benmila

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    benim kızımda 33 aylık sabah ilk defa kendi yesin die tostyaptım 2 saat sonra anca bitirdi ufacık tostu oda benim zorumla sahanda yumurta yiyoda rafadan yemiyo bende hergün yumurta yedirmek istemiyorum ne yedireceğimi şaşırdım kahvaltıda artık

16. 27 Mayıs 2009
  17. canxixmoxgxlum

canxixmoxgxlum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    krep te deneye bilirsin..çoçuklar seviyor..rulo yap ben öyle yapıyorum..her yerini yağlaya yağlaya yiyo..:)

18. 27 Mayıs 2009
  19. benmila

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    yarın kahvaltısındada krep denim bari belki sever de yer şimdiye kadar ekmek içi dogruyodum tabaga peynir pekmez bal süt koyup yediriyodum artık benime midem bulandı oda bıktı yağlasın kendini artık razıyım yesinde :)