Kahvaltı sorunu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve esraral tarafından 26 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

26 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : esraral
  1. esraral

esraral Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.'20 aylık oğlum kahvaltı etmiyor.Oldum olası hiç sevmedi.Denemediğim yöntem kalmadı.Süt veya biberon maması verirsem kabul ediyor ancak kahvaltı tarzı herşeyi reddediyor biraz zorlarsam da yediklerini kusuyor.Ne önerirsiniz veya aynı sorunu yaşayan anneler var mı?Teşekkür ederim.

2. 26 Temmuz 2010
  3. hayell.

hayell. Ömür hayalleri beklemez.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    zorlama canım neyi seviyorsa onu yedir mamayı çok tercih etme bence çorba yerse onu yedir benimde 28 aylık kızım var neyi seviyorsa onu yediririm sevmediği şeyi zorlamam zamanla kahvaltı yapacaktır kahvaltı sofrasına yemesede onu otuttur zamanla yediğini göreceksin

4. 26 Temmuz 2010
  5. axsxkitom

axsxkitom Konyanın Gülü :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızlarımda kahvaltı yapmazlar..be hiç zorlamam..süt içerler genelde..
    bazende çorba ve yoğurt yediririm...
    zamanla alışacaktır merak etme..

6. 26 Temmuz 2010
  7. moonna

moonna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    598
    Ödül Puanları:
    163
    oğlum 28.ayına girdi.sabahları labne peynir,1 haşlanmış yumurta,1 bardak süt,ekmek-bebe bisküvisi yiyor.labne peynirini bebekler genelde seviyor onu denedinmi bilmiyorum?onun dışında omlet yapabilirsin yumurta peynir ve sütle.yada salatalık domates seviyorsa minik minik doğrayıp kendi yemesine izin verebilirsin.kolay gelsin.

8. 26 Temmuz 2010
  9. esraral

esraral Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşım teşekkür ederim önerin için.Oğlum labneden nefret ediyor. Omlette zaman zaman domatesli yer.Bu sabah da onu yaptım kustu çıkardı ne yediyse.Moralim bozuldu.Belki de zamanla alışacaktır diğer arkadaşların dediği gibi.Herkese teşekkür ederim.

10. 30 Temmuz 2010
  11. btuana

btuana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba benimde 19 aylık kızım kahvaltı etmiyor ben ona sabahları ev tarhanası veriyorum içine küçük parçalar halinde peynir ve yumurta katıyorum tabi dönüşümlü olarak ben o şekilde çözdüm isterseniz bi deneyin inşallah yer allah yardımcınız olsun......

12. 30 Temmuz 2010
  13. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Benim yengede başından beri hep bulamaç vermişti yeğenime. Şimdi 22 aylık oda kahvaltı yapmıyor, çorba yiyor sadece.. ben kızıma ilk tek tek başlamıştım kahvaltısını herşeyin tadını alsın bilsin diye.. bi ara karıştırıp verdim alışır die korktum tekrar eskiye döndüm.. Bence de sakın zorlamayın..inatlaşıyorlar sonra... kaç kilo şuan, kilo alımı iyi mi peki?

14. 31 Temmuz 2010
  15. esraral

esraral Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşım kilosu fena değil,12.600 bu ara kilo alımı eskiye göre az.Hem yaz çok hareketli hem de 1 haftadır ishal,kusma durumumuz vardı,ancak toparlanıyoruz.Oğlum kahvaltıyı bulamaç şeklinde hiç yemedi,verdiğimi attı.Bir ara az az peynir,yumurta falan yiyordu.Şimdi onu da bıraktı.Şaşırdım kaldım işte...Zorlamıyorum artık.Gerçi bu ara hasta.Denemiyorum bile.İyileşince bakalım inşallahh..

16. 31 Temmuz 2010
  17. melekce

melekce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benim kizimda kahvaltiyi sevmiyor.zorlamiyorum bende acikinca istedigini yiyor.2 gunde bir omlet yapiyorum onu seviyor eskiden sut icerdi sabahlari simdi onuda icmiyor.dun doktor kontrolu vardi hersey cok iyi cikti kilosu boyu super dedi doktor.bende sasiriyorum hicbirsey yemiyor gibi geliyor bana

18. 31 Temmuz 2010
  19. esraral

esraral Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşım sizin kızınız kaç aylık?Bu dönem mi acaba kahvaltı sorunu yaşanıyor?