kahvaltı

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve burcu_ege tarafından 11 Eylül 2008 başlatılmıştır.

11 Eylül 2008
    Konu Sahibi : burcu_ege
  1. burcu_ege

burcu_ege Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar bebegım 6aylık ve ben oglumu kahvaltıya baslatmayı dusunuyorum nasıl bır kahvaltı menusu onerırsınız sız neler verıyosunuz

2. 11 Eylül 2008
  3. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende yenı basladım kahvaltıya devam sutune bıskuvı labne peynırı ceyrek yumurya sarısı ve 1 cay kasıgı pekmez koydum kızım pek sevmedı ama alısır ıns bugunde aynısını yaptım yalnız bıskuvı yerıne mılupa 8 tahıllı ballı kattım.

4. 11 Eylül 2008
  5. burcu_ege

burcu_ege Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    pekmezın markası ne bırde ne pekmezı verıyosun kecı boynuzumu uzum pekmezımı

6. 12 Eylül 2008
  7. denevst

denevst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    2 ölçek aptamil yumurta sarısı peynir bebe bisküvisi 8.ayda içine ceviz ezebilirsin ben 2 oglumada böyle vermiştim kahvaltıyı

8. 11 Eylül 2008
  9. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    uzum pekmezı verıyorum ama hazır almadım kayınvalıdem yapmıs onu kullanıyorum kecıboynuzu pekmezıde cok kan yapıcıymıs onuda kullanmak ıstıyorum ama marka konusunda bılgım yok daha yenı basladık tecrubelı arkadaslar sız kullanıyor musunuz hangı marka daha guvenılır daha ıyı

10. 12 Eylül 2008
  11. denevst

denevst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    birde bebekler kahvaltıya pekmez katınca sevmeyebiliyor ayrıca 1 çay kaşıgı ile başlanabilir zaten bizim dr umuzda içine katılınca besin değeri yoktur pekmezin demişti

12. 12 Eylül 2008
  13. burcu_ege

burcu_ege Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben aptamıl ın ıcıne karıstırmayı dusunmuyorum yumurta sarısını pekmezı peynırı ayrı ayrı vermeyı dusunuyorum ne kadar dogru olur bır fıkrım yok ama hepsının karısımı nasıl bır lezzet olurkı guzel oldugunu sanmıyorum

14. 12 Eylül 2008
  15. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    ben bu yaşımda hasta olduğumda falan kahvaltıyı karışık yemeyi severim bılı bılı deriz adına :)
    benim kızımın bılı bılısı farklı tabi. pekmezde demir olduğu için C vitaminli bi meyve suyuyla versen daha iyi olur mesela şeftalisuyu ama karışıkta verebilirsin. C vitaminivücudun demiri maksimum düzeyde almasına yardım eder. ayrı ayrı vermekten kastın bi yudum peynir bi yudum pekmezse peynir demir emilimini azaltır bebişin pkmezdeki demirden faydalanmaz ama pekmezin içerdiği kalsiyumu en iyi şekilde alır. pekmezdeki kalsiyum süttekinden daha çoktur.
    ayrı ayrı yiyebilse beslenme alışkanlığı bakımından daha iyi tabi..
    ben ev yapımı bulamadım koskanınkini kullanıyorum keçiboynuzu pekmezi. üzümün tadı daha tatlı ve keskin. ama keçiboynuzu (harnup) böyle karışımda tadı pek belli olmuyor. daha öncede pekmez hakkında yazmıştım yazdıklarıma güvenebilirsin kulaktan dolma şeyler yazmam gıda konusunda ..

Son düzenleme: 12 Eylül 2008
  16. 12 Eylül 2008
  17. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    cnm bebekler genelde karısımları pek sevmıyor bende yapıyorum akrısım ama yemıyor artık bızımle kahvaltı edıyor agzına peynır salan kasar ne varsa veryorum yavas yavas yıyor

18. 12 Eylül 2008
  19. burcu_ege

burcu_ege Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu sabah ılık kez basladık kahvaltıya ve soyle yaptık 3olcek aptamılın ıcıne cıcıbebe bıskuvısınden koydum bır kac kasık cıcıbebelı aptamıl verdım ardından peynır tekrar aptamıl yumurta sarısı boyle devam ettık en son 1cay kasıgı pekmez verdım kahvaltımız boyleydı oglum gayet severek yedı sızce yanlıs bır sey varmı