kahvaltı...

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve firildakmerdane tarafından 3 Aralık 2009 başlatılmıştır.

3 Aralık 2009
    Konu Sahibi : firildakmerdane
  1. firildakmerdane

firildakmerdane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar biliyorsunuz bebişlerimiz 1 yaşında..kahvaltıda neler yediriyorsunuz..ben hergün aynı yapıyorum bebişim çok sıkıldı..kahvaltı öğününüde çok sevmiyor..sizde değişik tarifler varsa paylaşabilirmisiniz...

2. 3 Aralık 2009
  3. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    canım,genelde anneler,yumurtalı,domatesli omlet yapıyor,bal yediriyor.sütünü içiriyor.diye okudum hep.

4. 4 Aralık 2009
  5. valla güzelim ben o konuda acayip şanslıyım maşşallah o kadar cok yemeyi seviyor ki ben ne versem daha hiç hayır deyip çıkardıgını görmedim ama yumurta ve peynir bide salatalık olmazsa olmazlardan yani

6. 4 Aralık 2009
  7. h.mine

h.mine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    üf kızlar ya zeynep ceylin hala dogru düzdün katı gıdaları yiyemiyo sürekli kusuyo alıştıramadım daha biz hala karışım hazırlayıp blendırdan geçiriyoruz onu çok seviyo bende bütün vitaminleri alıyo diye zorlayamıyorum pek 1 yumurta biraz peynir biraz tereyag 2 ceviz içi 1dilim ekmek içi ve 1 kaşık pekmezi sütle çırpıyorum öle yiyo nasıl normal kahvaltıya alıştırıcam bilmiyorum

8. 4 Aralık 2009
  9. LAVXIXNYA4134

LAVXIXNYA4134 mutluluk=kızım ve kocişim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    yağmur da önce ne versem yiyordu ama bu dişler bizi mahvetti kızım feci zayıfladıı
    bende karışım versem yiyor bayılıyor ama artık ayrı ayrı veriyorum yumurta ,labne peynir,domates suyu bal pekmez bide vazgeçilmezimiz açık çay bayılıyor içmeye çok fazla yemiyor ama geçici bir dönem olduğunu düşünüyorum ben

10. 4 Aralık 2009
  11. çitos

çitos Benim tatlı oğlum.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Biz bazen karışık bazen ayrı ayrı kahvaltı yapıyoruz.

Karışık kahvaltımızda peynir,yumurta,evde yaptığım zeytin ezmesi,çekilmiş ceviz ve badem,kaymak vs..tahıllı kaşık maması ve süt koyuyorum.1 kase hazırlıyorum hemen hepsini yiyior.

Ayrı ayrı yaptığımızda da omlet,peynir,domates,zeytin ezmesi bal,kaymak yediriyorum ekmekle..

12. 4 Aralık 2009
  13. elmalxix turta

elmalxix turta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de Bengisu'ya bir türlü yumurta yediremiyorum. Onun için arasıra kahvaltıda pancake ve yumurtalı ekmek yapıyorum. Az da olsa o şekilde yumurtasını yemiş oluyor.
    Bu arada pancake krep gibi ama pişirmesi daha pratik. Eşim de ben de bayılıyoruz zaten. Tarifi de şöyle:
    1 bardak süt, 1 su bardağı un, 2 yumurta, 1 çorba kaşığı şeker, 1 paket kabartma tozu mikserle çırpılır. Az yaplanmış tavaya 1 çorba kaşığı 1 çorba kaşaığı dökülür. Göz göz olunca diğer taraf da pişirilip afiyele yenir. Bu arada üzerine peynirle, balla, özellikle nutellayla harika oluyor.

14. 5 Aralık 2009
  15. ben kızıma karışım olarak hiç bi şey yediremedim ne kadar denediysem de başarılı olamadım valla her şeyin tadını ayrı ayrı almak istedi hep bide ona özel olmayacak biz ne yiyorsak o olacak valla istemesini feci biliyorlar ya

16. 5 Aralık 2009
  17. cagancuk

cagancuk küçük aşkımla çok mutlym Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çağanda herşeyi ayrı yemeyi seviyo ama bu aralar çok hasta oldu sütü bile zor içiriyorum.ondan kahvaltı mamalarına geri döndük sayılır:KK43: öncede melemen falan yapıyodum peynirle birlikte yiyodu.bide bazen tarhana çorbası yapıp içine peynir ve ekmek ufalıyorum ceviz içi koyuyorum.yanındada bal ve pekmez veriyorum

18. 5 Aralık 2009
  19. kızlar bu arada bende pekmez veriyordum ama bıraktım gecenlerde tv de cocuk dr u pekmez sadece kilo aldırır kan falan yapmaz dedi hani var ya kanal d de doktorum diye bi program orda duyunca cok şaşırmıştım bende ama öyleymiş