Kahvaltıda ne yersiniz?

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve Perfectgirl tarafından 1 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Perfectgirl
  1. Perfectgirl

Perfectgirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar Merhabalar

Bildiğiniz üzere kilo kontrol ve diyet söz konusu olduğunda kahvaltıda ne yediğimiz çok önemlidir.Ancak iyi ve sağlıklı bir kahvaltı yapmadığımız takdirde güne iyi başlıyamıyoruz.Bu bir çelişki gibi gözüküyor.Bu konudaki fikirleriniz merak ediyorum.

2. 1 Ocak 2009
  3. degua

degua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kahvaltıda genelde esmer ekmek /çavdar yada kepek ekmek 1 dilim
    zeytin, yeşilk ve peynir yerim
    bazı günlerde müsli süt yada meyve yerim
    bazende 1dilim ekmek peynir ceviz yada badem yerimyerimseniben

4. 1 Ocak 2009
  5. minyatxuxr

minyatxuxr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben diyet dönemimde de şu anki kilo koruma dönemimdede kahvaltıdan hiç ödün vermedim ve kahvaltısız gün geçirmedim.

şöyleki haftanın 3 günü (p.tesi-çrşm-cuma) kahvaltıda yulaflı müsli yiyorum.yanlız şu satılan hazır müslilerden değil.müslimi kendim hazırlıyorum.yulaf alıyorum içine eşit miktarlarda badem ceviz ve fındık ekleyip büyük bi kavanoza koyuyorum bana 1.5 ay gidiyor.sabah hazırlayacağım zamanda 3 yemek kaşığı bu karışımın üstüne süt ekleyim orta boy bir elma doğruyorum.2 tanede kuru kasıyı koyup afiyetle yiyorum.hem doyurucu hem enerji verici hemde sağlıklı bi kahvaltı oluyor.
    geri kalan 3 gün salı-prş-c.tesi beyaz peynir domates salatalık zeytin kaşar ve kepek ekmeği yiyorum
    veeee pazar gününe gelince (en sevdiğim gün) ailecek yapabildiğimiz haftanın tek kahvaltısı olduğu için kendimi serbest bırakıp omletler sucuklar canım ne isterse yiyorum ama ekmek yine sadece 1 dilim..
    işte benim kahvaltılarım böyle.iyki bütün öğünleri sormadın yoksa sayfalarca yazıcaktım
    sanırım :)

6. 1 Ocak 2009
  7. ASLI59

ASLI59 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    en sevdiğim öğündür erken saatte kalkar mutlaka kahvaltımı yapar evden öyle çıkarım kahvaltı yapmadan kendime gelemiyorum yaa bide ben normal klasik kahvaltını yanında mutlaka göbek salata doğruyorum mükemmel oluyor :)

8. 1 Ocak 2009
  9. Elis

Elis Guest

pek kahvalti yapma aliskanligim yoktur,ama yaparsamda kraker ustune salatalik,domates ve yaninda cayim ,en kral kahvaltimdir:kahve:

10. 1 Ocak 2009
  11. myocean76

myocean76 Işıl'ım canım kızım benim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim en kötü yanım yapamıyorum erken saatte bazen öğlene kdr aç kalıyorum :KK43:(((((((((((((((((

12. 2 Ocak 2009
  13. olu_gelin

olu_gelin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kahvaltı olayını biraz abartıyorum ben.. padişah sofrası gibi oluyo benimkisi:/

14. 2 Ocak 2009
  15. DingiltereKralicesi

DingiltereKralicesi Makyaj Günlüğü... Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    kahvaltıyı genelde yapamam sabah erken dersim olduğu için, ama yaptığım günlerde kahvaltım hep aynıdır :

1 dilim kepek ekmeği ya da yarım simit, 1 kibrit kutusu light peynir, domates, salatalık, maydanoz, şekersiz çay

16. 3 Ocak 2009
  17. dilevser

dilevser Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kahvaltı en sevdiğim öğündür herzaman.. Sağlam kahvaltı ederim ben karnımı doyururum yani.. Kahvaltıdan önce ılık su ve elimin altında varsa elma ya da lahana yemeyi severim...
    (Aslında padişah sofrası gibi kahvaltıları seviyorum, şöyle ne yiyeceğini şaşıracağın kahvaltılar cokacimcoook )
    Ama genelde 2-3 dilim kepek yada tam tahıllı kızartılmış ekmek
    Mutlaka vazgeçilmezim peynir çeşitleri (seviyorum eski doktorumu... :asigim: )
    Zeytin, domates, salatalık, adet dönemi öncesi ise biraz reçel, bazen de yumurta..

Bazen öğleni atlamak ya da geçiştirmek zorunda kaldığımdan kahvaltıya güvenmek zorunda kalıyorum uzun toplantılar olacaksa...

18. 3 Ocak 2009
  19. olu_gelin

olu_gelin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106

aynen.. yemekten en zevk aldıgım öğün kahvaltı=)