Kahverengi leke

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve mavo tarafından 25 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    25 Mart 2010
    Konu Sahibi : mavo
  1. mavo

mavo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar sayin hocam,

Ben yurt disinda yasiyorum, gecen subat ayinda kliniginizde mikroenjeksiyon tedavisi ile gebe kaldim. Ocak 26´da adet kanamam oldu, Subatin dokuzunda yumurta toplandi, 14 subattada transfer gerceklesti.Su anda tam sekiz haftalik.
    Düne kadar hersey yolundaydi, dün sabah tuvalet kagidina kahverengi bir leke geldi. Hemen doktora gittim. Ulturasonda bebegi ve kalp atisini gördük Crinone jele günde bir defa devam etmemi söyledi.Bu gün leke gelmedi. Daha sonraki randevum 8 Nisan`da fakat icim hic rahat degil. O zamana kadar beklemeye nasil dayanacagim bilemiyorum. Buradaki doktorlar Türkiyedeki kadar aciklayici degil bu yüzden size yazmayi düsündüm. Bahceci klinigindeki hocalarida sürekli arayarak rahatsiz etmek istemedim.
    Gidisata bakarak tavsiye etmek istediginiz seyler olursa sevinirim.
    Basta Mustafa Bahceci vede Erbil Yagmur hoca olmak üzere tüm ekibe vede size sevgi ve saygilarimi yolluyor basarilarinizin devamini diliyorum.

2. 25 Mart 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Gozunuz aydin, merak etmeyin gebelerin %50sin de kanama olabilmektedir.Nedenini bilemedigimiz bir durum bu. Endiselenmeyin, doktorunuzun takip onerisi dogru...:KK46:

4. 25 Mart 2010
  5. mavo

mavo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sayin hocam,
    Cevabiniz icin sonsuz tesekkürler, icim rahatladi.Kisaca da sunu söylemek istiyorum. Burada yani Almanyada bu islemi cesitli kliniklerde alti defa yaptirdik, bizlere burada yardim eden doktorlarin hepside emek vedi.
    Fakat hicbir yerde sizde oldugu kadar rahat edememistim.
    Tekrar sevgi ve saygilarimi iletiyorum.

6. 26 Mart 2010
  7. pinguu

pinguu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mavo benım de bu tarzda ufak tefek sıkayetlerım oldu progestan kullandım ve dınlendım gectı uzun surmedı allaha cok sukurkı

8. 28 Mart 2010
  9. Dexterella

Dexterella Minik Böceğim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Benimde aynı şekilde kahverengi akıntılarım olmuştu hamileliğin başlarında. Progestan kullandım ve dinlendim.1 haftada geçti.

10. 29 Mart 2010
  11. mavo

mavo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba ,

cevaplariniz icin cok tesekkürler arkadaslar, lekelenmem ufak ufak devam ediyor crinone jele devam ediyorum.
    Merak ettigim sizin lekelenmelerde böyle birkacgün arka arkaya devam etti mi?
    ilginiz icin tesekkürler.

12. 29 Mart 2010
  13. mavo

mavo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sayin hocam,
    size tekrar sorum olacakti. Bebek su anda sekiz hafta bes günlük. Üc gün önce ulturasonla kontrol edildi ve embiryonun boyu yaklasik 1,5 cm denildi. Bu dönemlerde bebegin normal boyutu ne kadar olmalidir?
    Birde yasim 35 oldugu icin doktorum, bebege özel bir test yaptirmami tavsiye etti. Yalniz bu testten sonra düsük tehlikesi oldugunu ayni zamanda sonucun yüzde yüz olmadigini duydum. 13 yildan ve yedi defa tüp bebekten sonra ilk kez gebe kaldigim icin, düsük tehlikesi beni korkutuyor.
    Sizin bir öneriniz olursa cok sevinirim.
    Sevgi ve saygilar

14. 30 Mart 2010
  15. Dexterella

Dexterella Minik Böceğim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Benim kahverengi lekelerim hiç aralıksız 1 hafta boyunca devam etmişti canım. 1 hafta sonunda tam doktora gittiğim gün sona erdi.Bir daha da yaşamadım.
    Bir de yaşın 35 olduğu için önerilen test 3'lü test ve amniyosentez sanırım. Benimle aynı haftalarda olan bir kaç arkadaş daha yaptırdı amniyosentezi , sonucu alanların hep temiz çıktı.ınşallah seninde öyle çıkar canım.

Son düzenleme: 30 Mart 2010
  16. 30 Mart 2010
  17. mavo

mavo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Berrakada cevabin icin tesekkürler, iste benim korkum o testin sonucunda düsük tehlikesi de olmasi acaba diyorum riske atmali miyim?

18. 30 Mart 2010
  19. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Hanımefendi asgari ancak en güzel müşterekte buluşalım. Bebeğinzin kalp atımları var değil mi; YAŞIYOR yani. Kanama gebeliğinizi etkileseydi (Allah korusun) bebeğiniz yaşamaya devam etmeyecekti. Boyutlara kafa takmayın. Kalp atımları sizin en büyük güvencenizdir...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.