Kahverengi lekelenme...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve cicek11 tarafından 2 Aralık 2008 başlatılmıştır.

2 Aralık 2008
    Konu Sahibi : cicek11
  1. cicek11

cicek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    7HFT.3 GNLK HAMİLEYİM.4 GÜN ÖNCE KAH.RENGİ BİR AKINTIM OLDU.DOKTORUM 3 Ü GEÇERSE HABER VER DEDİ.ÜÇÜGEÇİNCE HABER VERDİM VE İĞNE (proluton) YAPTIRMAMI SÖYLEDİ.İĞNEDEN SONRA RENGİ DAHA AÇILMIŞ BİR ŞEKİLDE İKİ KERE DAHA LEKELENMEM OLDU.DOKTORUMA DANIŞTIĞIMDA YAPILACAK BİŞEY OLMADIĞINI,DÜŞÜK RİSKİNİN OLDUĞUNU VE BEKLEYECEĞİMİZİ SÖYLEDİ.ŞİMDİ DİNLENİYORUM AMA SARI RENKLİ İKİ AKINTIM DAHA OLDU.KAFAYI YİCEM.ÖĞRETMENİM BEN 1 HAFT RAPOR ALDI BAYRAMLA BERABER YATICAM EPEY.DEVAM EDERSE NE YAPMALIYIM?
    HEM OKUDUM DİĞER ARKADAŞLARA DOKTORLARI PROGESTERON FALAN VERMİŞ BENİM DOKTORUM YAPILACAK BAŞKA TEDAVİ YOK DEMİŞTİ.
    LÜTFEN BİR YANIT BEKLİYORUM ARKADAŞLAR........

2. 2 Aralık 2008
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    pruloton iğneyi kullanmaya devam etmen gerekiyor şu durumda canım.
    birde progestron alman gerekli.
    başka bir doktora git derim ben sana.
    hiç riske atma bebeğini.

4. 2 Aralık 2008
  5. nursist

nursist PAMUK PRENSİM... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım arkdş.a katılıyorum gereken açıklama yapılıp sonuca ulaşana kadar diret başka bi dr.a git gerekirse. benim geçen cuma kanamam oldu dediğin gibi kahve rengiydi ama öldüm öldüm dirildim ki ben 15+3tüm ozaman.. sırf bu konu yüzünden dr. değiştirdim. bende bugün oldum o iğneden sakın korkma her kanama düşük diilmiş.plesanta biraz aşağıdaymış bizim bu yüzden olmuş kanama.. sadece yat dinlen geçicek emin ol bi sorun olsa zaten anlarsın bunu.ama dr.unda bunun sebebini bulup seni rahatlatması lazım göz ardı etme bunu
    inşlh hemen kesilir kanaman sağlıkla kal

6. 3 Aralık 2008
  7. arda_

arda_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım geçen gün aynı şey benim de başıma geldi ve doktor hemen progestan tedavisine başlattı.kullanmaya başladığımdan beri de lekelenmem olmadı .daha iki gündür kullanıyorum.bence de hemen başka bi doktora git içinde bi tereddüt kalmasın.zaten nasibi varsa o senle kalıcaktır canım Allaha sığın ve dua et bitanem ben senin için de dua edicem.

8. 3 Aralık 2008
  9. EU1

EU1 Guest

cnm öncelikle çok geçmiş olsun ama yalnız değilsin bu tarz şeyler hepimizin başına gelebiliyor. burdan bende araştırdım foşur foşur kanaması olup bebeklerini sağlıcakla kucaklarına alan bile var..inş bizde bebeklerimize sağlıcakla kavuşacağızz..benimde 2 kez oldu o şekilde 8. haftada ve 12. haftada. ilki açık kırmızıya dönmüştü acile gittik ben zaten progestan içiyordum onun sayısı arttırıldı birde ben dedim iğnesi falan yokmu diye doktor yok dedi yani siz iğne olmuşsunuzz anlamadım walla neyse ama 12. hatalıkken gene oldu allha şükür o kırmızıya dönmedi doktorum miyomdan dedi bende 2 cm miyom vardı kalmadan gabe kalınca 4 cm. oldu ondanmış ama artık inş olmaz bi daha şuan 15 haftalıgım bende anasınıfı öğretmeniyim ve 1 ay raporluyum bayramdan sonra çalışmaya başlıycam..3. ayı bitirdikden sonra çok korkma cnm artık düşük riski kalmıyor çünkü..doktor dönüşü bizide haberdar et kendine ve bebeğe iyi bakk

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Aralık 2008
  10. 3 Aralık 2008
  11. cicek11

cicek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    raporlu öğretmenler zamanı net başında araştırmayla geçiriyor anlaşılan meslekdaşım...
    Dün doktoruma gittim.bebeğimin kalp atışları başlamış.lekelenmem de kesildi.doktorum bi problem yok günlük hayatına dönebilirsin dedi.k.rengi lekeden kırmızıya dönmedikçe de korkma dedi.bu hafta raporluyum zaten.evde çok yorulmamaya çalışarak dinleniyorum.umarım tekrar olmaz.tşk ediyorum yanıtın için...

12. 3 Aralık 2008
  13. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok geçmiş olsun.benimde senin gibiydi ilk haftalarda kahve lekelenmlerim oluyordu.ve dr progestan ve dinlenme verdi.allahaşükür geçti.ama sonra 11 haftamda yine geldi ve tekrar progestan kullandım ve allahaşükür geçti.şimdi bu haftaya kadar geldik.canım bencede kesinlikle progestan kullanmalısın ve bol bol dinlenmelisin.çoğu düşükler bu ilaçlar sayesinde önlenebiliyor.başka dr görünmende kesinlikle fayda var.şimdi dr desen progestan kullanmam gerekmiyormu diye dr pekk bii tuhaf oluyolar bazıları özellikle.kabul etmeyip karşı çıkabilir.o yüzden başka dr gitmende fayda var gibi arkadaşım

14. 4 Aralık 2008
  15. yaxgxmursel

yaxgxmursel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benimde gebeliğimin 4 haftasında 4 günsüren kahverengi lekelenmem oldu ben progynex iğne vuruldum hergün 50 mg artı birde günde 3 kez 2 adet progestan fitil kullanıyorum artık problem yok lekelenmede yok şimdi 7 haftalık oldum 2 gün arayla iğnelerimi oluyorum fitile devam ediyorum

16. 4 Aralık 2008
  17. BTRKLC

BTRKLC μηδέν άγα& Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım iğneyi verdiğinde dr keseyi gördümü peki:uhm:

18. 4 Aralık 2008
  19. yaxgxmursel

yaxgxmursel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim bebeğim tüp bebek 15 kasım tahlil günümdü benim 14 kasımda lekelenmem oldu. 1 gün sonra beta hcg yaptırdım 243 çıktı sonuç hamileydim yani doktoru aradım doktor hamilesin dedi lekelenme içinde dinlen dedi ve 18 kasımda tekrar hcg yaptır dedi yapptırdım 748 çıktı gebelik normaldi yani doktorum ogün iğneye başlamamı söyledi 4 hafta 4 günlükdüm.keseye henüz bakmamışdı hcg göre vurulmaya başladım iğneye başlamadan benim lekelemmem bitmişdi zaten 4 gün sürmüşdü ondan sonrada hiç görmedim. benim oğluma gebe kaldığımdada bu şekilde lekelenmem olmuşdu onun için fazla endişelenmedim.iğneye devam ediyorum 2 gün arayla 5 hafta 6 günlükken alttan ultrasonla keseyi gördük herşey normaldi şuan 7 hafta 1 günlüğüm kalp atışı için bayramdan sonra gidicem karından ultrasonla baksın diye