Kahverengi regl

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve asiyahi tarafından 19 Ekim 2009 başlatılmıştır.

19 Ekim 2009
    Konu Sahibi : asiyahi
  1. asiyahi

asiyahi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba, internette aradım taradım açıklayıcı bilgiye ulaşamadım.Benimle aynı şeyleri yaşamış kişilerin yorumlarına ihtiyacım var.

Yaklaşık 1 yıl önce 4haftalık düşük yaptım. Kürtaj oldum.Kürtaj sonrası regl kanamalarım kahverengi gelmeye başladı.Bazen de az geliyordu. Kürtajımı yapan doktora söylediğimde hormon testi ve kürtaj sonrası kontrol testleri yaptı ve görünürde bişi olmadığını herşeyin normal olduğunu söyledi. Aradan 6 ay geçince tekrar hamile kaldım ve yine düşük yaşadım.Yine 4haftalıktı ve kürtaj oldum tabi ki. Bu seferki başka bir doktordu. O da testler yaptı ultrasonda baktı falan filan herşey normal.Herşey normalse neden adet akıntılarım kırmızı kana dönüşmedi? Neden sadece düşük yaparken görüyorum kırmızı akıntıyı. Ne zaman düzeleceğim ben? Hala kahverengi regl görüyorum. Hamile kalmaya korkar oldum. Lütfen aynı şeyleri yaşadıysak bana bir akıl verin...

2. 19 Ekim 2009
  3. denizkxixzxixl

denizkxixzxixl o bir bücür cadı Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle geçmiş olsun, allah sana sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin. geçen yıl bende 8 haftalık bebeğimi kaybettim, kürtaj oldum ve ardından yaklaşık 3 ay kadar ahverengi regl oldum. bu enfeksiyondan kaynaklanıyormuş. ben -asla tavsiye etmiyorum doktora sormadan kullanmanı ama- monodoks ve ornisid isimli antibiyotik kökenli iki ilacı 3 ay kadar kullandıktan sonra reglim normale döndü.belki sende de kütaj esnasında rahimde enfeksiyon oluşmuş olabilir.yine de esas olan doktorunun dediği.

4. 19 Ekim 2009
  5. asiyahi

asiyahi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok sağol canım,sana da geçmiş olsun... inşallah sağlıklı gebelikler ve çocuklar nasip olur bize de... ben de antibiyotik kullandım gerçi isimlerini hatırlamıyorum ama devam etmem gerekmiyormuş diye bıraktım.Adet söktürücü birşey ler mi kullansam acaba diye düşünüyorum aslında?

6. 19 Ekim 2009
  7. yusufburcu

yusufburcu BEBEĞİME VE KOCAMA AŞIĞIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tatlım bendede enfeksiyon vardı 20 gün önce öğrendim doktor banada ornisid ve vajinadan atılan fitil verdi şimdi adetim ilk baş kahverengiydi ama 2.günden sonra kırmızıya dönüştü merak etme seninde enfeksiyondur bendede hastalanmadan öncede kahverengi lekelenmelerim oluyordu meğersem bunlar enfeksiyon belirtisiymş geçmiş olsun allah sağlıklı evlatlar nasip etsin hepimize

8. 19 Ekim 2009
  9. asiyahi

asiyahi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de mi kullansam acaba ne dersin?benneyaptımki

10. 19 Ekim 2009
  11. yusufburcu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hayır tatlım bence ilk baş doktora çık sakın doktora çıkmadan kullanma bunu tamam mı canım

12. 19 Ekim 2009
  13. asiyahi

asiyahi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tamam canım kullanmam sağol... en son doktor ziyaretim de " senden rahim filmi istemişmiydim " diye sordu ve rahim filmi istedi ben de biraz korktum açıkçası doktora gidesim yok... doğum yapmadan bu kadar çok müdahale görmek yıpratıyor... ama doktorlar aldırmıyorlar ne hissettiğini... onu da deneyelim bunu da... neyse şu regl dönemim bitsin de tekrar bi muayene olacağım senağlama

14. 19 Ekim 2009
  15. yusufburcu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bencede canım tekrar bi muayene ol bence ben yarın tekrar gidicem mesela takrar muayene edicek beni adetliyken rahim daha açık oluyor ya o zaman

16. 19 Ekim 2009
  17. asiyahi

asiyahi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    adetliyken daha mı iyi oluyor yani muayene? hmm... ben de randevu alayım öyleyse...

18. 19 Ekim 2009
  19. yusufburcu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben adet olmadan önce muayene olmuştum tatlım enfeksiyon var demişti doktorum şimdi yarın çağırdı tekrar muayene edicek kist falan varmı diye hormon testide yapacak tatlım bence sende randevu al yarın