Kaka yapamıyoruz

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve real_queen tarafından 13 Şubat 2010 başlatılmıştır.

13 Şubat 2010
    Konu Sahibi : real_queen
  1. real_queen

real_queen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar benim oğluş 1 haftadadır çok zor kaka yapıyor.2 günde bir yapabiliyor ve çok koyu macun gibi eskiden günde 2 kez yapıyordu...şimdi kaka yapamayınca da ço huzursuz mama yemiyor, uyuksu bölük pörçük.. ben işe başlayınca böyle oldu son 1 haftadır acaba pisikolojik midir???:çok üzgünüm:

2. 13 Şubat 2010
  3. saime77

saime77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    inan bilmiyorum canım. hep mama mı alıyordu

4. 13 Şubat 2010
  5. blueflower

blueflower İki kuzusuyla musmutlu =) Üye

Beğenildi:
    2.536
    Ödül Puanları:
    238
    canım mamayı değiştirdin mi ya da ek olarak herhangibir gıda verdin mi,belki o yapmıştır çok geçmiş olsun,daha önce bi yerlerde okumuştum çok az zeytinyağı içirmek iyi geliyor diye ama sen yine de dr a bir danış

6. 13 Şubat 2010
  7. nurefsann

nurefsann Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    benim kizimda 2.ayindan beri en az 5 gunde bir yapiyordu son zamanlarda 1 hafta veya 10 gunu buluyor..Fakat benim kizin ki macun gibi degil sivi yani kabizlik yok..Doktora sordum birkac kez normal oldugunu soyledi ve surup yazdi rahatsizlaninca verirsin dedi..10 gunu buldugunda surup verdim yapabildi.

senin bebege gelince bence sizin durum kabizlik mamadan olabiliyormus..eger yapmak icin kendisini zorladiysa poposunu acitmis olabilirmis ..zeytinyagi falan sur poposuna iyi gelebilir .bi zarari olmaz..Psikolojik olabilir mi bilemiyorum..

8. 13 Şubat 2010
  9. askbuya

askbuya oğlum benim sçs Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    cnm bebekler bu ara böleee...benm oğlum 6 gün yapmadığı oluoo:KK43:hep kabız benm oğlumm.gceleri uyumuo eskiden 9da uyur 2 satte bir kalkarıd agulamıoda herşey tam tersi oldu keyfi yok..mama yemio benide emmio:KK43:

10. 13 Şubat 2010
  11. real_queen

real_queen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    anne sütü de alıyo yarı yarı diyebilrim...

12. 13 Şubat 2010
  13. BaBLe

BaBLe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm zeytinyağı içir iyi geliyo hergun duzenlı 1 cay kasığı ver kakası duzene gırsın eğer mamasının markasını deiştirdiysen yapar yada sen gıttıgınde bakan kısı ek besın verıyosa oda yapar ama zeytınyagı ıyı gelıyo

14. 13 Şubat 2010
  15. Amazon

Amazon Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    108
    Ödül Puanları:
    163
    artk bübüyolar illaki her gün kaka yapacaklar diye birşey yok , kakaları da gittikçe yoğunlaşıyor bu normal, benim ki de macun gibi yapıyor, çünkü ek gıda alıyorlar artık. endişelenme tatlım kakası gelince yapacak elbet:))

16. 14 Şubat 2010
  17. haziran66

haziran66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynen ya benim kız da 10 gündür yapamıyor, arada 1 kez çok az yaptı, 10. günün sonunda çok sıkıntısı oldu ve yaptı bayaa, şimdi de yine 3 gündür yapmadı. doktor olabilir endişelenmeyin dedi ama endişeleniyorum ben yine de, hergün yapsın istiyorum.

18. 14 Şubat 2010
  19. xdreamflowerx

xdreamflowerx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kurban bayramından beri bu durumla uğraşıyorz. 2 ay debridat diye bi şurup kullandık ama verm alamadık yani kendiliğinden yapmadı. Ama kabız demek için sert yapması gerekiyrmuş yani bizimki kabız değil ama yapmıyr. Röntgen, ultrason çekildi çok şükür bişi çıkmadı. Bir ara hergün zeytinyağı içirdim 1 çay kaşığı ve de lpoposuna da sürdük, 6. günlerde fitil yaptık mecburen çünkü huzursuzlaşıyordu. Şimdi de osmolak kullanıyrz isal yapıcı ancak onunla yapabiliyor. Çok zor bir durum hele de zman bu kadar uzayınca. Yaklaşık 2,5 ayda en fazla 5 kere kendisi yapabildi:KK43: